Горлівський інститут іноземних мов відкриває світ для абітурієнтів Бахмуту

Семаковська Тетяна 07:02, 24 Лютого 2016

5660 0f98dДень відкритих дверей відбувся в інституті під девізом «ГІІМ: вища освіта, що відкриває світ». Програма заходу включала вступне слово викладачів, а також розважальну частину, яка містила як розвиваючий елемент – майстер-класи від кафедр романо-германських мов, так і елемент дозвілля і розваг – концертну програму від студентів вишу. Приміщення Клубу ветеранів і молоді було заповнене повністю.

Очільниця ГІІМ Євгенія Бєліцька у своєму виступі обґрунтувала девіз Дня відкритих дверей – гасло «Вища освіта, що відкриває світ». Вона наголосила, що інститут співпрацює в вищими навчальними закладами США, Франції, Німеччини, Польщі, Білорусі, Болгарії, Румунії, його випускники продовжують навчання або працюють по всьому світу (починаючи від країн Америки та Європи і закінчуючи посольством Мадагаскару). Підтвердженням цих слів стали презентації відеозаписів інтерв’ю з колишніми випускниками, які сьогодні працюють у провідних кампаніях і навчаються у вузах США, Франції, Німеччини, України.5659 9f3b8

Секретар приймальної комісії О. Муратова повідомила про специфіку цьогорічної вступної кампанії, умови вступу до ГІІМ, ознайомила із нововведеннями 2016 року, а також загострила увагу на типових помилках, що їх припускалися студенти під час минулорічної вступної кампанії.

5664 4cc2f

Зацікавлення аудиторії абітурієнтів і батьків викликали майстер-класи, які запропонували кафедри. Кафедра англійської філології, перекладу та психології розширила знання присутніх про забавні ідіоми в англійській мові. Виявляється, коли англієць хоче сказати, що у приміщенні тісно, замало місця, дослівно він говорить «у кімнаті не стане місця, щоб розкачати кота» («Not enough room to swing a cat»).

Викладачі кафедр германської філології, французької та іспанської мов нагадали аудиторії слова, що прийшли до нас з французької і німецької мов, серед яких, зокрема, багато «смачних» слів («круасан», «олів’є», «фуагра», «ескарго», «еклер», «конфітюр» з французької мови, «картопля», «вафлі» – з німецької).

 

5757 2c584

Музичний номер від кафедри французької та іспанської мов

Родзинкою майстер-класів стала постановка всім відомої казки «Ріпка» французькою мовою, яку втілили учні артемівської школи № 12. Цікаво було спостерігати, як по залі поступово розходиться шепіт і сміх, який свідчив: присутні починають усвідомлювати, що перед ними розігрується стара добре відома з дитинства казка. Цей номер був влучною знахідкою, оскільки пікантне поєднання усім відомого сюжету із застосуванням незнайомої для більшості присутніх мови викликало контрастне враження і, відповідно, сміх. Виконання ж міні-вистави маленькими акторами пробуджувало теплі почуття і зворушувало.

5708 6a12f

Казка «Ріпка» французькою мовою у виконанні учнів ЗОШ № 12

Концертні номери студентського активу включали пісні і танці. Студенти виконували популярні пісні української естради. 

Окрім цього, вони ще раз довели сучасність поезій Т.Г. Шевченка, заспівавши вірші «Заповіт», «Думи мої», «Реве та стогне Дніпр широкий» під мелодії пісень рок- і поп-естради – відповідно, «Я свободен» групи «Арія», «Молитва» Марії Шерифович, «TheShowMust Go On» групи «Queen».

 

5674 5fd71

Виконання поезій Т.Г. Шевченка на популярні мелодії

Слід підкреслити, що візиткою виступів студентів інституту можна назвати їхні харизматичні та у кращому розумінні агресивні танцювальні номери, які запалювали своєю енергетикою, складністю постановки, узгодженістю рухів.

5838 f6ceb

Танцювальний номер Royal Family

Нинішній День відкритих дверей був вже третім подібним заходом у м. Артемівську. Перші два були пов’язані із вступною кампанією 2015 року. Хотілося б підкреслити враження, яке справляють науково-викладацький склад і студентство Горлівського інституту. Вселяє надійність і впевненість високий професіоналізм викладачів, зворушує та підкорює їхня інтелігентність, скромність і непідробний, негаласливий патріотизм щодо свого інституту, щире пишання тим, що працюють у його стінах. Виступи студентів захоплюють своєю молодістю, енергією і харизмою, творчими знахідками, прихильністю до української культури, любов’ю до обраного вишу.

Фотоматеріали запозичені з офіційного сайту ГІІМ ДВНЗ СДПУ.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]