Наступальні дії рф біля Бахмута полегшують українські контрнаступи — ISW: зведення за 1 грудня

Семаковська Тетяна 10:49, 1 Грудня 2022

317359131 470730905239993 212661857605299135 n 1e12eРосіяни зосереджують основні зусилля на веденні наступальних дій на Бахмутському та Авдіївському напрямках. Водночас як пише, ISW, наступальні дії навколо Бахмута поглинають значну частину наявної бойової потужності росії, що потенційно полегшує продовження українських контрнаступів в інших місцях. Зазначимо, що за минулу добу ЗСУ відбили атаки окупантів поблизу Бахмута.

Про це повідомляє Генштаб.

За інформацією американського Інституту вивчення війни російські зусилля навколо Бахмута вказують на те, що війська рф так й не зробили висновків з попередніх кампаній з великою кількістю жертв, сконцентрованих на цілях обмеженого оперативного або стратегічного значення. 

Як пише, ISW, з кінця травня російські війська постійно витрачали бойову силу на невеликі населені пункти навколо Бахмута; протягом наступних шести місяців вони просунулися вперед лише на кілька кілометрів за один раз. 

Зусилля росіян з просування на Бахмут призвели до постійного виснаження російської живої сили і техніки, що змусило війська утримувати відносно незначні населені пункти тижнями і місяцями.

Така схема операцій дуже нагадує попередні російські зусилля з захоплення Сєвєродонецька і Лисичанська на початку війни. ISW раніше зазначало, що фактично протягом червня і липня цього року, українські сили дозволили російським військам сконцентрувати зусилля на Сєвєродонецьку і Лисичанську. 

Ці два міста мають обмежене оперативне і стратегічне значення, в той час ЗСУ скористалися триваючою деградацією російської живої сили і техніки протягом місяців запеклих боїв. 

Російські війська врешті-решт захопили Лисичанськ і Сєвєродонецьк і досягли кордону з Луганською областю, але цей тактичний успіх призвів до лише незначної оперативної вигоди. Відтак, російський наступ на сході країни досягнув своєї кульмінації. 

Зусилля окупантів в цьому районі залишаються в основному застопореними на тих рубежах, яких вони досягли на початку липня. ISW стверджує, що навіть якщо російські війська продовжать просуватися до Бахмута і в його межах та змусять українські війська вийти з міста під контролем (як це було у випадку з Лисичанськом), сам Бахмут не принесе їм значних оперативних переваг. 

317889058 470754111904339 4223693495343019462 n 1 fa1d4

ЗСУ на службі. Фото: Генштаб ЗСУ

Витрати, пов’язані з шістьма місяцями жорстоких боїв навколо Бахмута на виснаження, значно перевищують будь-яку оперативну перевагу, яку росіяни можуть отримати від захоплення Бахмута. З іншого боку, російські наступальні дії навколо Бахмута поглинають значну частину наявної бойової потужності Росії, що потенційно полегшує продовження українських контрнаступів в інших місцях.

Журналіст Богдан Мірошников повідомляє, що наразі на Бахмутському напрямку продовжуються важкі бої у районі південних підступів та східних околиць Бахмута.

«На жаль, рашисти надалі просуваються. Далі є ще багато рубіжів оборони, кожен з яких стане пеклом для ворога Але не забуваємо, що ми платимо високу ціну за оборону Бахмута!», — пише Мірошников.

Геолокаційні відеоматеріали, опубліковані 30 листопада, також показують незначне просування російських військ на південно-східних та північно-східних околицях самого Бахмута.

Російські та українські джерела вказували, що за операції в районі Бахмута відповідають бойовики групи Вагнера, до складу якої значною мірою входять мобілізовані в’язні, а також підрозділи 1-го та 2-го армійських корпусів (війська так званих Донецької та Луганської народних республік)

Нагадаємо, що за минулу добу підрозділи ЗСУ відбили атаки російських окупантів в районах населених пунктів: Білогорівка, Яковлівка, Бахмут, Курдюмівка, Красногорівка, Кам’янка, Водяне, Первомайське і Мар’їнка на Донеччині.

Від російських обстрілів постраждали Верхньокам’янське, Спірне, Виїмка, Білогорівка, Яковлівка, Соледар, Бахмутське, Бахмут, Часів Яр, Опитне, Кліщіївка, Північне, Залізне та Нью-Йорк. За 30 листопада росіяни поранили троє цивільних на Донеччині — у Бахмуті.

Фото: Генштаб

Читайте також: Щаслива історія повернення: як кіт Фенікс приїхав з Бахмута до Німеччини

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]