Діти Донеччини виграють олімпіади, поки росіяни руйнують їхні міста

Семаковська Тетяна 11:45, 30 Листопада 2022

315012809 836124381000735 5178496439513098459 n caf68Михайло Гордієнко, учень шостого класу Опитненської школи, хлопчик посів третє місце в міському етапі учнівської олімпіади з математики, поки російські війська руйнують його рідну школу. Вчителька Михайла розказала, як діти навчаються та як проходить олімпіада в умовах війни.

«Війна це жахливе явище, яке ми ніколи не чекали у нашому житті. Але життя продовжується, народжуються діти, ми працюємо, а школярі ходять до школи. В цей час робота вчителя як ніколи важлива, бо ми маємо бути впевненими й усміхненими, щоб коли вони нас бачили, вони не думали про те, які жахіття кояться в їх домі», – розповідає Наталя Корнєєва, вчителька з математики Опитненського закладу загальної середньої освіти 1-2 ступенів.

Щоб в учнів була зацікавленість в навчанні як в мирний час, вчителі надають їм всю необхідну підтримку. Уроки кожного дня проводять за розкладом, але в онлайн форматі:

«Наполеглива праця допомагає дітям легше пережити цей стрес, це відволікає. Ми завжди намагаємось поцікавитись станом дітей, розвеселити їх, робити все, щоб підняти настрій. Бо дітям зараз не вистачає спілкування, шумних перерв, шкільних заходів. Вони сумують за однокласниками та взагалі за своєю школою. Вона у нас маленька й затишна де всі один одного знають».

316962419 2129085050813220 2929549438027430735 n 56624

Уроки проводять онлайн. Фото: особистий архів героїні

Щодо Михайла, його мати вчителька в школі й це йде тільки йому на користь, бо вона дає зрозуміти як важливо наполегливо навчатись. Михайло має великі досягнення в спорті, також навчався в музичній школі та має гарні успіхи:

«Олімпіада проходила в дистанційному форматі, з обов’язково увімкненими камерами, були присутні п`ять членів журі, які спостерігали, щоб нічого зайвого не було в учнів. Діти працюють 4 години, та на жаль, деякі через вимкнення світла покинули олімпіаду, також декілька разів заважала повітряна тривога. Всього починали проходження олімпіади 68 учнів, але не всі змогли закінчити».

315524141 893244532040853 7115968548441089614 n c99ec

Наталя Корнєєва, вчителька з математики Опитненського закладу загальної середньої освіти 1-2 ступенів. Фото: особистий архів героїні

Ця олімпіада була першою серед усіх, а загалом вони закінчаться в середині грудня. Саме тоді всі учні отримають свої грамоти та подяки.

«Ми з учнями чекаємо коли все закінчиться, але поки треба жити й давати їм мотивацію навчатись. У нас постійно проводяться виховні заходи, діти малюють, танцюють, роблять флешмоби», — розповідає Наталя.

Останні фото своєї школи вчителі та учні бачили майже три тижні тому, тоді вже, за словами Наталя Корнєєвої,  було видно руйнування, частини даху не було:

«Але ми сподіваємось, що ми повернемось і все зможемо відремонтувати. Головне щоб будівля витримала, а ми вже і квітів з деревами посадимо, і приберемо, все зробимо, щоб тільки повернись в нашу школу».

Головне фото: сайт міста 06274.com.ua.

Читайте також: В Сіверську відкрився Пункт незламності

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]