«Більше розмовляю з українцями, ніж з німцями»: історія німкені, яка вірить в українську перемогу

Семаковська Тетяна 16:23, 14 Листопада 2022

Screenshot 125 58f6bКоли перші українські біженці приїхали в невелике німецьке місто Хільхенбах, рятуючись від ворожих ракет, місцева мешканка Елізабет, вражена нахабним нападом рф і трагедією цієї війни, повністю змінила своє життя. Щоденник Елізабет Белятчітс заповнений уроками й візитами. Вона допомагає українцям вивчати мову, оформлювати документи у соціальних службах, відвідувати лікарів і страхових агентів. Жартуючи, жінка каже, що сьогодні навіть більше спілкується з українцями ніж з німцями.

«Цій жінці шістдесят і вона вивчає німецьку. В неї дуже гарно виходить», — натхненно розповідає про свою ученицю з України, гортаючи галерею в телефоні, Елізабет Белятчітс.   

Жінка не лише співчуває тим, хто приїхав сюди, ховаючись від війни, вона розуміє контекст цієї війни, проводить паралелі в пропаганді рф та фашистської Німеччини. Каже, що її батьки також були зачаровані промовами Гітлера, а коли вона привезла їх в один з концтаборів після війни, її батько навіть не захотів заходити, а мати розплакалась.

Елізабет з молодих років вивчала російську мову. Почала тому, що хотіла більше зрозуміти росіян, хоча в її родині й оточенні ці люди були злодіями з моменту окупації Польщі, звідки її родина вимушена була виселятися.

«Я полюбила цю красиву російську культуру… Але у фашистів теж були красиві книги. Наш учитель запропонував нам навчатися російській мові, я вирішила вчитися. Чому? Я завжди чула, що росіяни дуже звірські. Моя сім’я була змушена тікати від цих людей», — пригадує  Елізабет 

 

Про християнство – полюби ворога

«Я виросла в християнській родині, і по проповідях Ісуса, в кожній з них, йде мова про те, що потрібно любити своїх ворогів. Як же це зробити? Я вирішила навчатися російській мові, щоб розуміти, цих непростих людей», — наголошує героїня.

Раніше вона викладала російську в школі для мешканців Німеччини. Наразі викладає німецьку для українських біженців, а російська допомагає у поясненні матеріалу. Для жінок, які працюють чи мають малих дітей і не можуть відвідувати загальні курси, вона проводить індивідуальні заняття вдома — все це безплатно.

На День Незалежності України, за допомогою Елізабет в Хільхенбасі вдалося організувати невеликий мітинг, оформити стенд з історією свята та історіями українських біженців, дитячими малюнками.

Жінка не одноразово була з гуманітарними місіями в Україні. Коли працювала перекладачкою у Донецьку і Маріуполі, дізналась, що у Стаханові єврейський цвинтар потребує відновлення, виділила свої власні кошти і наступного року відправилася допомагати.

Сьогодні Елізабет також говорить про відновлення України. Каже, що готова допомагати власними фінансами у відбудові зруйнованих росіянами будинків. Та головна цінність її вкладу беззаперечна підтримка та віра в перемогу України.

«Треба вистояти, треба витримати. Все закінчиться», —  повторює вона, коли хтось розповідає про звірства росіян в Україні.

Фото: скріншот з відео

Читайте також: «Тепер, ми всі одинакові»: як бахмутянка в Дніпрі допомагає місту

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]