Вижили під уламками власного дому: історія родини Варичів з Бахмута

Семаковська Тетяна 17:28, 8 Листопада 2022

o 1ghb1c9nu1lhl1iqu13a6tc84nh6j e6a34Росіяни щодня обстрілюють цивільну інфраструктуру в Бахмуті, в місті майже не залишилося неушкодженого майна. Ховаючись від обстрілів люди їдять та сплять в підвалах багатоповерхівок. Подружжя Наталія і Віктор Варич також були в підвалі під час російського авіаудару, їм пощастило вижити під уламками власного дому. Історію Варичів розповіли Свої. City.

У будинку, де було 50 квартир залишилося семеро людей. У квітні мешканці облаштували собі підвал для життя: поставили ліжка, створили імпровізовану кухню, щоб було, де готувати, навіть мікрохвильовку та плиту принесли, згадує Наталія Варич.

Коли обстріли посилилися, родина оселилася в підвалі, там прожили чотири місяці. За цей час дім зазнав значних руйнувань – повилітало скло на вікнах, зруйнувались балкони, покрівля. Підвал ділили з сусідами, пані Наталя пригадує, що в будинку з ними жили ще два чоловіки, але вони рідко спускалися в підвал.

У серпні в Бахмуті зникло електропостачання, сім’я рятувалася свічками, товариш віддав їм генератор. Втім, його рідко вмикали, намагалися економити, інтернету не було, тож про новини здогадувалися лише по звуках обстрілів знадвору. Питну воду економили.

Їжу готували на вогні на вулиці, на імпровізованій печі, але тільки коли не було сильних обстрілів. Пані Наталія згадує, що на початку літа в місто привозили гумдопомогу, також отримати продукти можна було в церкві. Волонтери закликали людей евакуюватися, однак родина вірила, що з Божою допомогою вони вціліють.

День прильоту

J1G5FrgtGFGydBGQdto2 a5d71

Віктор Варич у підвалі свого дому, чоловік ховається від російських обстрілів разом із собакою Мухою. Фото: Свої. City.

18 жовтня на будинок, де ховалася родина Варичів, російські війська скинули бомбу, це відбулося близько восьмої вечора. Під час прильоту Наталія з чоловіком та сусідами були в підвалі. Зі стелі будинку на людей посипався пил, споруду сильно хитнуло. Коли звуки стихли люди зрозуміли, що опинилися в бетонній пастці. Уламки бетону перегородили вихід з підвалу, все було в пилу та димі, щоб захистити дихальні шляхи Наталя роздала сусідам медичні маски, змочені у воді.

«В підвалі все було в пилу, потім ще додався запах гарі – у зруйнованих під’їздах загорілася проводка. А згодом і запах якихось речовин, які були у складі бомби. Декілька годин пил не міг улягтися. На відстані у пів метра ми практично не бачили один одного. Після прильоту в мене була дуже важка голова, заклало вуха. Я погано відчувала реальність і не могла усвідомлювати те, що з нами відбулося. Здавалося, що все трапилося не зі мною», – пригадує героїня.

Людей знайшов сусід Михайло, чоловік жив у сусідньому будинку, сказав, що зранку повернеться з військовими, щоб ті допомогли їм вибратися. Однак, як каже Наталя, вони боялися, що до ранку їх може засипати уламками. На допомогу прийшли будівельні інструменти, які сюди принесли раніше: ломи та лопати. Чоловік Наталії чотири години копав землю, щоб зробити хід на вулицю, сусіди ж вирішили чекати ранку.

o 1ghb088kr18qs1iv81tblobi8pu4n 30369

Наталія у підвалі свого дому. Фото: Свої. City.

Наталії з Віктором вдалося вибратися на волю, коли вийшли побачили руїни свого будинку. Подружжя повернулося назад в укриття побоюючись нових обстрілів. Довго залишатися в підвалі родина не хотіла, тож прийняли рішення про евакуацію.

Тимчасовий притулок знайшли спочатку в підвалі у місцевій церкві Євангельських християн-баптистів. Однак, й там сім’ю застали обстріли, родина Варичів виїхала до Луцька. В Бахмуті у пані Наталі залишилася рідна сестра. Жінка відмовляється виїздити, у неї живуть три великих собаки, вісім котів та папуги. Наталія Варич розповідає, що у Бахмуті загубилася її собака Муха, з якою пережили страшні моменти.

«Вона була з нами у підвалі, витримала все. А ось під час евакуації втекла. Ми її шукали, але так і не знайшли. Тепер вважаю, що певною мірою зрадила її, бо не залишилася шукати. Вона стільки з нами пережила», – каже героїня.

Головне фото: Свої. City.

Читайте також: Він захищає Бахмут, вона береже дітей: як родина Бойко з Іванівського переживає війну

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

 

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]