Яка ситуація з ковідом на Донеччині та у прифронтовому Бахмуті

Семаковська Тетяна 17:21, 7 Листопада 2022

vaccine g76eaab517 1920 f20bdВійна не стала на заваді інфекційним захворюванням, у містах України в геометричній прогресії збільшується кількість хворих на COVID-19. Міністерство охорони здоров’я закликає людей за можливості вакцинуватися. Редакція «Бахмут IN.UA» дізналися, яка ситуація із госпіталізацією на COVID-19 у сусідній Костянтинівці, та де бахмутяни можуть щепитися від вірусу.

Головна лікарка КНП “Центр первинної медичної допомоги м.Бахмута” Світлана Шабаліна повідомила нам, що вільної вакцини у місті немає. Річ у тому, що в Бахмуті є один холодильник, який працює на генераторі. Зараз його використовують під інсулін. Однак, бахмутяни все ж можуть отримати щеплення, для цього потрібно повідомити про свій намір лікарю, коли збереться група охочих — вакцину привезуть з Українську.

Пані Світлана розповідає, що в Бахмуті залишилися лікарі, але після останнього влучання в основний корпус, медиків розподілили по місту, задля їх безпеки.

«Люди зв’язуються з лікарями або з медсестрами, тоді ми розуміємо, яка кількість охочих у нас є, і робимо вакцинацію. Були випадки, коли ми не могли взяти вакцину з Українську, тоді брали з Костянтинівки або Краматорську», — розповідає Світлана Шабаліна.

Лікарка зазначає, що наразі не володіє інформацією, скільки активних випадків COVID-19 є у Бахмуті. Каже, що ймовірно хворі, не завжди можуть добратися до лікарні, тож статистика захворювання невідома. Тести на COVID-19  в амбулаторіях є, при ознаках ГРВІ вони проводяться. Стосовно військовослужбовців, вони звертаються у свої медчастини, каже пані Світлана.

Лікування в стаціонарі у Костянтинівці

injection g19b72611a 1920 83fb7

Вакцина. Фото: Pixabay

За словами, головної лікарки багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування у місті Костянтинівці, Олени Руденко, наразі ажіотажу хворих на COVID-19 у медзакладі не спостерігається.

«Ми входимо у заклад першої А-хвилі, згідно із наказом департаменту, тобто ми починаємо приймати хворих на COVID-19 коли заповниться повністю інфекційна лікарня, вона наразі не заповнена. Тому зараз ми хворих на COVID-19 не приймаємо. Амбулаторно допомогу для хворих надає первинка або лікарі сімейні. Під їхнім наглядом люди лікуються, і вакцинує людей також первинка. Інфекційна лікарня розрахована на 100 хворих, було зайнято 50, 52 місця на тому тижні. Тобто медзаклад заповнений на 50%», — каже Олена Руденко.

Очільниця інфекційної лікарні в Костянтинівці Надія Шейченко розповідає, що в порівнянні з минулими місяцями кількість хворих на COVID-19 збільшилася. Чимало серед хворих є й військових — це від 70 до 80% хворих, пригадує у розмові пані Надія. Також, додає, що наразі в місті є дуже мало людей, які отримали бустерне щеплення.

«Спостерігається певний ріст, в порівнянні з вереснем хворих більше. Кількість госпіталізованих в лікарні також збільшується. Водночас потрібно зазначити, що зараз йде поширення омікрону, під час якого рівень госпіталізації відносно невеликий, приблизно 20%. Також потрібно враховувати ті факти, що є пацієнти, які захворіли, але нікуди не зверталися – самостійно лікуються. Відповідно про них немає даних, як про хворих», — розповідає Надія Шейченко.

Лікарка додає, що цього року менший відсоток ускладнення на пневмонію в порівнянні з минулим сезоном. Відтак, менше людей потребують кисневої підтримки. Однак, багато осіб все-ж залишаються в групі ризику, люди помирають внаслідок ускладнень хронічних хвороб, які провокує COVID-19. Насамперед, в групі ризику опиняються пацієнти з цукровим діабетом та хворобою серця.

Пані Надія зазначила, що вакцинацію надають первинні центри медичної допомоги. Туди можуть прийти всі охочі та отримати щеплення. Вакцин наразі достатньо, окрім того, отримати щеплення можна без прив’язки до місця проживання. Тобто, бахмутяни можуть без проблем отримати вакцинацію у будь-якому місті. Якщо говорити про найближчі міста — це Костянтинівка, Краматорськ, Покровськ, Добропілля.

«Їх (ред. бахмутян) зобов’язані прийняти чи буде це потреба у вакцинації, чи інша медична потреба. Ми навіть в стаціонар беремо без направлення, хоча не повинні таке робити. Бахмутяни можуть поїхати спокійно у будь-яке місто та отримати щеплення», — розповідає Надія Шейченко.

Лікарка також додає, що зараз чимало пацієнтів приймають противірусні препарати, які є досить ефективними, але тільки у ранній період захворювання. Для цього пацієнт має звернутися до сімейного лікаря, зробити тест, який підтверджує хворобу COVID-19, після цього пацієнту мають виписати противірусний препарат«Молнупіравір», каже пані Надія. Вона наголошує, що в аптеках цих ліків немає, як і на стаціонарному лікуванні, але вони є у «первинках», у достатній кількості.

«До нас приїжджають бахмутяни, ті хто там залишався на консультацію. Ми за потреби проводимо лікування. Бахмутянам сміливо можна звертатися у «первинку», не важливо з якого міста людина, їй мають надати допомогу», — наголошує Надія Шейченко.

Очільниця інфекційної лікарні розповідає, що наразі майже усіх медичних препаратів вистачає, однак є проблеми з противірусними. Їх неможливо зараз дістати, пані Надія, каже, що намагалася отримати ці ліки за допомогою волонтерів, але поки не вдалося.

«Загалом у нас все є, є кисневі балони в достатній кількості, також нам допомагають волонтери, ми самі робимо необхідні закупівлі, забезпечені необхідним», — ділиться у розмові пані Надія.

Головне фото: Pixabay

Читайте також: «Там мій дім, а додому їхати не страшно»: документаліст Роман Потапенко про будні журналіста на війні

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]