Не можу вести себе інакше, – лікарка з Бахмута про роботу на війні 

Семаковська Тетяна 18:21, 12 Жовтня 2022

311022758 850344943007412 3003738879128888733 n ae409Наша редакція поспілкувалась з Валерією Леоновою, генеральною директоркою Центру первинної медико-санітарної допомоги Бахмутської районної ради. Жінка родом з Горлівки, до Бахмуту переїхала у 2018 році. Вона з перших днів війни активно залучає гуманітарну допомогу та організовує роботу колективу у постійній небезпеці. 

«Наразі моя родина знаходиться у місті Дніпро, а я подорожую між Дніпром та Бахмутом, намагаючись забезпечити лікарськими засобами клієнтів центру. Також, організовувати роботу персоналу в екстремальних умовах», – розповідає Валерія Леонова. 

Окрім основної посади, вона є позаштатним співробітником міжнародної організації «Лікарі без кордонів». Саме вони відвідують деокуповані території на Херсонщини, Харківщини та Донеччини, щоб надати мешканцям населених пунктів необхідну допомогу. 

Свою діяльність на війні поснює великою відповідальністю та відданістю справі:

«В умовах жорстокої війни я, будучі лікаркою, не можу вести себе інакше».

Слід зазначити, що в районі працюють дві амбулаторії: в Часів Ярі та Сіверську. Остання днями втратила одного лікаря. Віталій Мацак, терапевт, загинув під ворожім обстрілом. 

277854093 656984072477627 7031559964918635719 n 6e26c

Вікторія Леонова живе між двома містами – Дніпром, куди виїхали її родина і Бахмутом, куди постійно приїжджає з допомогою.

Фото фейсбук Валерія Леонова.

Лікарка тісно співпрацює з Центром первинної медичної допомоги м.Бахмут, з питань гуманітарки, логістики, допомоги пацієнтам. Як працює амбулаторія дивіться в нашому матеріалі.

«Соледарська громада взагалі залишилась без медиків, тому я взяла на себе забезпечення соледарських волонтерів, звісно паралельно з гуманітарними організаціями». 

Бахмутський район – прифронтова територія вже кілька років, тому з деякими донорами волонтерка співпрацює вже з 2018 року. З частиною познайомилась завдяки колегам, керівництву, та соціальним мережам. 

«Основна наша допомога спрямована для цивільних, але по окремим запитам ми намагаємося брати участь в забезпеченні й військових».

Минулого тижня, доставили більше тонни ліків та вакцини до Бахмутського району для амбулаторій у Сіверську та Часів Ярі. У Бахмутській громаді працюють центральна поліклініка, за адресою Сібірцева,15, а також Іванівська амбулаторія. В Соледарькій громаді діє – декілька гуманітарних штабів. 

«Також найближчим часом ми очікуємо інсулін від Благодійного фонду «Життєлюб». Запит був на весь район, включаючи місто Бахмут. Ці хлопці та дівчата допомагають регулярно. Конкретні терміни я не знаю, дуже багато чинників, які впливають на строки доставки. Сподіваюсь це буде у межах двох-трьох тижнів».

Наразі мешканці громади забезпечені інсуліном з попередньої великої доставки, що була ще влітку.

«Ми не збираємось зупинятись. Будемо працювати. Сподіваюсь, що наші можливості будуть розширюватися, разом зі звільненими територіями. Велика подяка благодійникам за допомогу й низький уклін персоналу, що залишився на місцях».

Читайте також: 

Фото на головній Фейсбук Валерія Леонова.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]