Бахмут може отримати статус міста-героя: що це дасть бахмутянам

Семаковська Тетяна 17:45, 19 Вересня 2022

юнісеф бахмут головна 6ef5fНа сайті інтернет-представництва президента України 15 вересня з’явилася петиція з пропозицією надати Бахмуту статус міста-героя. Автор Дмитро Кірсанов уточнив, що вважає такий захід необхідним, щоб підтримати всіх героїв міста, а також привернути увагу до стану прифронтового Бахмута. 

Загалом за 12 годин з моменту публікації документ набрав тисячу підписів, а на момент написання матеріалу – вже понад дві тисячі. Журналісти «Бахмут.IN.UA» поспілкувалися з Кірсановим і дізнались, як підписання ініціативи змінить життя бахмутян у майбутньому і вплине на свідомість українців. 

«Бахмут – одне з міст, яке довгий час є прифронтовим та стримує тиск ворога всіма можливими та неможливими способами, потерпаючи від щоденних руйнувань. Бахмутські працівники ДСНС, військові, комунальні працівники – всі вони без перебільшення є Героями! Відповідно до цього вважаю, що статус Міста Героя для Бахмута є доречним!», – вказано у петиції.

школа 10 643db

Кірсанов (зліва) випускається з бахмутської школи № 10. 

Дмитро Кірсанов народився у Бахмуті (тоді ще Артемівську) 1994 року у родині військовослужбовця та виховательки. Він мав можливість споглядати розвиток рідного міста аж до моменту свого вступу у Харківський аерокосмічний університет. Там же він зустрів дружину й вирішив залишились у Харкові, але й про Бахмут не забував.

До 24 лютого Кірсанов будував кар’єру графічного дизайнера, але взимку цього року був вимушений покинути звичне життя, евакуювались і батьки бахмутянина. Тепер Кірсанов інакше дивиться на матеріальне і намагається посильно допомагати українцям: 

«Я співпрацюю з волонтерськими центрами в Україні та Німеччині, доначу на ЗСУ та намагаюся посильно допомагати ліками, продуктами й іншим необхідним. Розумію людей, які тримаються за майно, але кому потрібні будуть ці речі та квартири якщо в них нема кому буде жити? Життя – це найважливіше, що є у людини. Війна не триватиме вічно. Ми все відбудуємо та відновимо, і ми не маємо права падати духом доки гинуть наші люди, щоб ми спали спокійно».

дснс 9e2cd

Фото: ДСНС у Донецькій області

На думку Дмитра, людям, котрі щодня ризикують своїм життям, важливо бачити відгук людей. Розуміти, що вони роблять це не дарма. Безперечно, присвоєння Бахмуту звання міста-героя не дасть військовим, рятувальникам та співробітникам комунальних служб додаткових пільг. Проте, як вважає автор петиції, вони побачать, що місто отримало цей статус саме завдяки їхній стійкості.

«Я не можу особисто подякувати кожному рятувальнику, який ліквідує наслідки обстрілу. Не можу подякувати особисто кожному волонтеру, який допомагає мешканцям виживати. Не можу подякувати особисто кожному військовослужбовцю, який пішов захищати свою сім’ю та свій дім. Але я можу зробити щось, що увічнить їх участь і внесок», – зазначив він. 

дснс2 761fa

Крім того, статус міста-героя може привернути увагу громадськості до того внеску, який наше місто зробило для оборони регіону та країни. А також показати, якою ціною це було досягнуто. Кірсанов зазначив, що коли війна закінчиться, потенційне звання Бахмута може допомогти залучити нові інвестиції. Це допоможе якнайшвидше відновити інфраструктуру та звичайну життєдіяльність міста.

«Думаю, кожен бахмутянин, який любить своє місто, думав про це. Я не виняток, просто пішов трохи далі. Кожен із нас втратив щось важливе, або когось важливого на цій війні. Петицією про статус я хочу нагадати людям, що все це було недаремно! Якщо вона не набере необхідну кількість голосів вчасно, я створю її ще раз, і вона набере», – уточнив Дмитро. 

кірсанов дорослий c3a45

Якщо ж ініціативу підтримають ще 23 тисячі людей за наступні 88 днів, документ розглянуть і з першого разу схвалять, Дмитро має подальші плани: створення нової петиції про психологічну підтримку військовослужбовців та її популяризацію серед українців. Бахмутянин має намір привернути увагу співгромадян до того, наскільки це важливо і пояснити, чому це потрібно всім нам.

генштаб 9e76c

Фото: Генштаб ЗСУ

Щодо того, з якою швидкістю петиція регіонального значення набирає голоси, Кірсанов зізнався, що особисто сприяв поширенню посилання серед родичів, знайомих і просто небайдужих людей. Для популяризації ініціативи графічний дизайнер створив навіть спеціальний рекламний ролик.

«Я створив петицію, розшерив її в чатах і розіслав знайомим із проханням про підтримку. Зробив супровідний ролик і відмітив там канали. На цей час працюю з блогерами для того, щоб максимально широко звернути увагу на петицію. За офіційними даними у Бахмуті 72 тисячі мешканців. Впевнений, третина з них зможе надати належну підтримку», – резюмував активіст. 

Головне фото: UNICEF

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]