Чи вціліла галерея бахмутських митців на кінотеатрі «Победа»

Семаковська Тетяна 13:14, 15 Вересня 2022

галерея общая fbbcdКінотеатр «Победа» у Бахмуті сильно постраждав від ворожого обстрілу 11 вересня. Незабаром у причетних до інсталяції, розташованої з іншого боку будівлі, з’явилися підозри, що картини не підлягають відновленню. Журналісти «Бахмут.IN.UA» дослідили питання: ми згадали, як проєкт тільки зароджувався, а також дізналися, у якому стані зараз визначна пам’ятка міста.

Вранці 11 вересня проросійські Telegram-канали опублікували фото розважального центру «Победа» у Бахмуті. На знімках видно, що будівля значно постраждала від потрапляння невідомого снаряда: розкурочені металеві конструкції, немає частини бетонної стіни, а довкола розважального центру розкидані деталі зовнішнього оформлення.

Невідомо, чи був приліт у саму будівлю, чи снаряд зачепив кінотеатр за дотичною. Наступного дня бахмутський активіст та художник Євген Трачук припустив, що інсталяція «Мозаїка», яка розташовувалась на тиловій частині будівлі, не пережила обстрілу.

кинотеатр фото 1 ba68e

кинотеатр фото b39ec

«Робіт походу більше немає», – написав він, прикріпивши довоєнні фотографії художнього центру міста.

Ми зв’язалися з Євгеном та розпитали його про історію проєкту, який створювався у 2021 році разом з організацією «Бахмутська фортеця», причетною до команди «Бахмут.IN.UA». За його словами, це було зроблено для бахмутян та бахмутських творців, які тоді проживали у місті. Також у цей період художники розфарбували будівлю Freedom House, що розташовувалась біля податкової. Це все було у форматі майстерні, де можна було створювати та виставляти свої роботи на загальний огляд, – ділиться він.

галерей1 01763

«Там Маші Вишедської, мої роботи, інших сучасних художників. Це був проєкт «Мозаїка», картини висіли на кінотеатрі «Победа». Там така вигнута стіна, і це виглядало дуже незвичайно», – розповів Трачук.

Марія Вишедська малювала картини з одним контекстом, решта закладала свої ідеї. Потім ці роботи презентували біля самого кінотеатру у великих кубах, що також було частиною інсталяції. Так картини простояли кілька днів, а вже влітку 2021 року, коли проєкт закінчився, активісти вивісили всі роботи на будівлі кінотеатру.

маша 043e1

Фото: Марія Вишедська

За словами Євгена, забезпечувати збереження робіт на відкритому повітрі вдавалося завдяки передбачливості: картини з самого початку створювали на ДСП, а не на звичайних полотнах. Потім їх покрили спеціальною олією для захисту від погодних умов. Востаннє Трачук особисто бачив картини цієї зими й тоді стану інсталяції нічого не загрожувало.

«Я не знаю, цілі вони чи ні. Там не раз прилітало в саму будівлю кінотеатру і біля нього. Звичайно є сумніви. Ніхто з нас зараз не має доступу до міста, тому перевірити, в якому стані «Мозаїка», ми не можемо. Я міг би попросити батьків перевірити, але це небезпечно. Вони й так виходять максимум раз на день у магазин», – поділився Євген.

галерея 4b2a6

Журналісти «Бахмут.IN.UA» вже писали про першу художню резиденцію у Бахмуті. Тоді нам вдалося дізнатися про цілі та результати проєкту, поспілкуватися з усіма учасниками ініціативи та навіть взяти інтерв’ю в іноземних гостей. Як відомо, розважальний центр «Победа» став одним зі спонсорів проєкту. Підтримала ініціативу й директор кінотеатру Вікторія Лещінер. Тому, не отримавши інформації про стан інсталяції від відповідних служб, ми поцікавились у неї.

диффузии 2e8a2

Наразі Вікторія Лещінер перебуває закордоном, тому і їй довелося звертатися за допомогою знайомих, які досі залишаються у Бахмуті. Посилаючись на зайнятість, підприємниця надіслала коротке, але обнадійливе повідомлення:

«З картинами все добре».

Лещинер 8fefa

Німецький художник Алан Майєр із директором кінотеатру «Победа» Вікторією Лещінер.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]