«Як може подобатися? Я ж не вдома»: куди поїхали бахмутські лікарі

Семаковська Тетяна 14:46, 7 Вересня 2022

головна врачи b76afУ Бахмуті вже не перший місяць триває планова евакуація населення. Доки залишаються цивільні, працюють і медики  – Центр первинної допомоги продовжує приймати людей. Однак падіння попиту на медичні послуги дозволило лікарям не тільки консультувати онлайн, а й знайти роботу на повну ставку, почати життя з чистого листа та чекати на повернення додому в новому місті. Редакція «Бахмут IN.UA» дізналася, чи можливо бахмутським лікарям знову знайти своє покликання після від’їзду з дому.

Після вимушеного переїзду до Дніпра Наталія Буренькова шукала роботу близько місяця. Переглядаючи соцмережі, вона побачила вакантне місце в медичному закладі, що знову відкрився. Жінка сконтактувала, пройшла співбесіду та працює вже близько двох місяців. За її словами, конкуренція на місце така ж висока, як і на решті території України.

«Тут таких, як я, багато. Лікарів багато, а роботи мало. Подобається – не подобається. Ну, як може подобатися? Я ж не вдома. Це лікарня з Луганської області, вони самі переселенці та націлені на надання допомоги таким самим, як і вони самі. На прийоми багато приходить людей із Харкова, Маріуполя, Лисичанська, Сівєродонецька, Бахмута, Слов’янська, Краматорська», – ділиться вона.

photo 5242439422711021605 y a3f47

Об’ява про прийом лікаря Буренькової на новому місці роботи

Конкуренція зберігається не лише серед потенційних співробітників, а й між лікарнями. Оскільки державних медустанов у Дніпрі достатньо, переселенцям доводиться залучати нових пацієнтів за допомогою активного ведення соцмереж. Для цього навіть найняли спеціальну людину, що дало свої результати.

«Сказати, що навантаження таке, як я працювала, коли в розпалі була пандемія коронавірусу, я не можу. Швидше за все, зараз буде підйом захворюваності, може ситуація зміниться. Це лікарня не вузькопрофільна, я як загальний терапевт можу проконсультувати також онлайн», – розповідає Наталя. 

Більшість пацієнтів приходить на прийом офлайн, проте деякі старі знайомі нерідко дзвонять для особистої консультації. При цьому вона звільнилася з минулого місця роботи ще під час переїзду, тому зарплатню від держави за такі консультації не отримує.

укол 76058

Фото з особистого архіву

«Ті, хто тут, приходять, якщо треба подивитися. Ті, хто в інших містах, дзвонять. Звичайно, даю рекомендації, нікому не відмовляю. Якщо закордоном, пишуть на Viber. Тільки на стовпі, напевно, мого номера немає, всі його знають і постійно дзвонять. Нещодавно навіть із самого Бахмута дзвонили», – додала Буренькова.

Практично всі послуги у лікарні безкоштовні, крім деяких аналізів, за які доведеться заплатити й у решті державних медустанов. За словами Наталі, навантаження звичайне. Напливу пацієнтів через зростання кількості переселенців немає, але й простоювати лікарям не доводиться. 

Під однією з публікацій Буренькової щодо нової роботи її колишня колега Світлана Шабаліна побажала Наталі удачі, подякувала за роки у Центрі первинної медичної допомоги Бахмута та відзначила професіоналізм терапевта. Крім того, Шабаліна висловила сподівання, що зможе ще раз попрацювати разом з нею у рідному Бахмуті. Буренькова зазначає, що не чекала такого від колишньої начальниці, оскільки не підтримувала зв’язку з нею після евакуації.

«Ми з нею не спілкувалися після моєї евакуації. Щиро кажучи, її коментар для мене був несподіваним. Хоча ми працювали разом, вона знає всіх лікарів. Рекламу мені трошки зробила», – розповіла терапевт.

За її словами, більшість знайомих лікарів зараз працює дистанційно. При чому переважно – в евакуації, а одна з колег знайшла офлайн-роботу в Київській області.

Своєю чергою головна лікарка Центру первинної медичної допомоги Бахмута Світлана Шабаліна розповіла, що практично весь штат евакуювався з міста – понад 30 лікарів. Все менше пацієнтів приходить на огляд особисто, більшість віддає перевагу онлайн-консультаціям, деякі зовсім не особливо турбуються про своє здоров’я та безпеку, враховуючи близькість активних бойових дій.

photo 5242439422711021603 w 08ee9

Наталя Буренькова в оточенні ще бахмутського колективу лікарів

Ті лікарі, які виїхали і продовжують консультувати пацієнтів онлайн чи телефоном, отримують незначну компенсацію від держави, але з повною ставкою ці кошти не йдуть у жодне порівняння. При цьому затримок по зарплатні немає, але частина лікарні фактично перебуває у простої.

Є й лікарі, яким не вдалося знайти роботу після евакуації, але не з усіма Шабаліна підтримує тісний зв’язок. Варто зазначити, що багато переселенців не розривають декларацію із сімейним лікарем, оскільки онлайн все ще зберігається можливість отримання направлення з вузькоспеціалізованого лікаря за місцем. Однак, якщо пацієнт не був добре знайомий зі своїм сімейним лікарем, нічого не заважає підписати нову декларацію у тому місті, куди переїхав бахмутянин.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]