«Як може подобатися? Я ж не вдома»: куди поїхали бахмутські лікарі

Семаковська Тетяна 14:46, 7 Вересня 2022

головна врачи b76afУ Бахмуті вже не перший місяць триває планова евакуація населення. Доки залишаються цивільні, працюють і медики  – Центр первинної допомоги продовжує приймати людей. Однак падіння попиту на медичні послуги дозволило лікарям не тільки консультувати онлайн, а й знайти роботу на повну ставку, почати життя з чистого листа та чекати на повернення додому в новому місті. Редакція «Бахмут IN.UA» дізналася, чи можливо бахмутським лікарям знову знайти своє покликання після від’їзду з дому.

Після вимушеного переїзду до Дніпра Наталія Буренькова шукала роботу близько місяця. Переглядаючи соцмережі, вона побачила вакантне місце в медичному закладі, що знову відкрився. Жінка сконтактувала, пройшла співбесіду та працює вже близько двох місяців. За її словами, конкуренція на місце така ж висока, як і на решті території України.

«Тут таких, як я, багато. Лікарів багато, а роботи мало. Подобається – не подобається. Ну, як може подобатися? Я ж не вдома. Це лікарня з Луганської області, вони самі переселенці та націлені на надання допомоги таким самим, як і вони самі. На прийоми багато приходить людей із Харкова, Маріуполя, Лисичанська, Сівєродонецька, Бахмута, Слов’янська, Краматорська», – ділиться вона.

photo 5242439422711021605 y a3f47

Об’ява про прийом лікаря Буренькової на новому місці роботи

Конкуренція зберігається не лише серед потенційних співробітників, а й між лікарнями. Оскільки державних медустанов у Дніпрі достатньо, переселенцям доводиться залучати нових пацієнтів за допомогою активного ведення соцмереж. Для цього навіть найняли спеціальну людину, що дало свої результати.

«Сказати, що навантаження таке, як я працювала, коли в розпалі була пандемія коронавірусу, я не можу. Швидше за все, зараз буде підйом захворюваності, може ситуація зміниться. Це лікарня не вузькопрофільна, я як загальний терапевт можу проконсультувати також онлайн», – розповідає Наталя. 

Більшість пацієнтів приходить на прийом офлайн, проте деякі старі знайомі нерідко дзвонять для особистої консультації. При цьому вона звільнилася з минулого місця роботи ще під час переїзду, тому зарплатню від держави за такі консультації не отримує.

укол 76058

Фото з особистого архіву

«Ті, хто тут, приходять, якщо треба подивитися. Ті, хто в інших містах, дзвонять. Звичайно, даю рекомендації, нікому не відмовляю. Якщо закордоном, пишуть на Viber. Тільки на стовпі, напевно, мого номера немає, всі його знають і постійно дзвонять. Нещодавно навіть із самого Бахмута дзвонили», – додала Буренькова.

Практично всі послуги у лікарні безкоштовні, крім деяких аналізів, за які доведеться заплатити й у решті державних медустанов. За словами Наталі, навантаження звичайне. Напливу пацієнтів через зростання кількості переселенців немає, але й простоювати лікарям не доводиться. 

Під однією з публікацій Буренькової щодо нової роботи її колишня колега Світлана Шабаліна побажала Наталі удачі, подякувала за роки у Центрі первинної медичної допомоги Бахмута та відзначила професіоналізм терапевта. Крім того, Шабаліна висловила сподівання, що зможе ще раз попрацювати разом з нею у рідному Бахмуті. Буренькова зазначає, що не чекала такого від колишньої начальниці, оскільки не підтримувала зв’язку з нею після евакуації.

«Ми з нею не спілкувалися після моєї евакуації. Щиро кажучи, її коментар для мене був несподіваним. Хоча ми працювали разом, вона знає всіх лікарів. Рекламу мені трошки зробила», – розповіла терапевт.

За її словами, більшість знайомих лікарів зараз працює дистанційно. При чому переважно – в евакуації, а одна з колег знайшла офлайн-роботу в Київській області.

Своєю чергою головна лікарка Центру первинної медичної допомоги Бахмута Світлана Шабаліна розповіла, що практично весь штат евакуювався з міста – понад 30 лікарів. Все менше пацієнтів приходить на огляд особисто, більшість віддає перевагу онлайн-консультаціям, деякі зовсім не особливо турбуються про своє здоров’я та безпеку, враховуючи близькість активних бойових дій.

photo 5242439422711021603 w 08ee9

Наталя Буренькова в оточенні ще бахмутського колективу лікарів

Ті лікарі, які виїхали і продовжують консультувати пацієнтів онлайн чи телефоном, отримують незначну компенсацію від держави, але з повною ставкою ці кошти не йдуть у жодне порівняння. При цьому затримок по зарплатні немає, але частина лікарні фактично перебуває у простої.

Є й лікарі, яким не вдалося знайти роботу після евакуації, але не з усіма Шабаліна підтримує тісний зв’язок. Варто зазначити, що багато переселенців не розривають декларацію із сімейним лікарем, оскільки онлайн все ще зберігається можливість отримання направлення з вузькоспеціалізованого лікаря за місцем. Однак, якщо пацієнт не був добре знайомий зі своїм сімейним лікарем, нічого не заважає підписати нову декларацію у тому місті, куди переїхав бахмутянин.

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]