Робота, навчання та розваги: ​​як бахмутські активісти «ставлять на ноги» переселенців

Семаковська Тетяна 20:21, 6 Вересня 2022

головна 1 aab1eГромадська організація «Відродження та розвиток» – своєрідний молодіжний хаб, який евакуювався спочатку з Горлівки до Бахмута, а потім до Черкас. Журналісти «Бахмут IN.UA» поспілкувались з однією з організаторок ініціативи та дізналися, чи можна допомагати переселенцям без гуманітарної допомоги, і як кожен із нас може робити навколишній світ трохи кращим.

Заступник Черкаського міського голови Марина Гаркава розповіла, що головна користь релокованого проєкту для їхнього міста – адаптація переселенців, створення перспектив розвитку та напрацювання бази безробітних переселенців за професійними навичками. Крім того, активісти допомагають збирати прохання українців, які втекли від війни, для покращення міста.

«Ми зацікавлені у співпраці з активними представниками переселенців, а також можливості задіяти експертний потенціал досвідчених громадських організацій, які вже мають досвід роботи у напрацюванні системних підходів до вирішення завдань, що стоять перед нами» – сказала Гаркава на першій зустрічі з активістами.

у черкасах 502a5

Марина Гаркава (друза праворуч)

Під час перших зустрічей, де немає поділу на переселенців та місцевих, порушували тему війни: як сумнозвісні події змінили кожного гостя, як змінилися взаємини з рідними та сторонніми українцями, також обговорювали актуальні потреби та проблеми. Додатково підіймали питання готовності переселенців і мешканців громади ставати активними учасниками самоврядування. Зокрема, йшлося про відкритість місцевих служб та гуманітарних закладів.

З однією з організаторів об’єднання, Лілією Дудник, нашій редакції вдалося поспілкуватися особисто. Дівчина розповіла, що суть регулярних зустрічей має неформальний характер: найчастіше це колективні розваги, незвичайні способи знайомства, навчальні тренінги та навіть арт-терапія для ментального відновлення на тлі війни.

photo 5242439422711021466 y 09d66

Лілія Дудник

«До війни ми мали свій молодіжний центр Freedom Hub. У нас був клуб англійської, дебати, квартирники, різноманітні навчально-розважальні заходи. Зараз у Черкасах ми займаємося тим самим, але для переселенців та місцевих жителів. Віковий ценз від 18 до 35 років, проєкт реалізується Черкаською молодіжною радою, але ініціативи координують переселенці», – ділиться вона.

головна 2 c8913

Організація має три координатори з-поміж переселенців з різних прифронтових регіонів, над якими призначено керівника. Таким чином українці, які втекли від війни, можуть не тільки брати участь з розважальних та навчальних заходах, а й відчути себе частиною чогось більшого.

Проєкт стартував першого серпня та вже відсвяткував перший місяць. За цей час волонтери вже встигли влаштувати вечір настільних ігор, піжамну вечірку, різні арт-терапії, дебати тощо. Загалом наразі у Черкасах відбулося десять зустрічей. Наступна призначена на 8 вересня, плануються дебати на поки що невідому тему. 

photo 5242439422711021542 y baeed

«Зазвичай ми заздалегідь визначаємо тему, але цього разу домовимось на місці. Принцип такий: є уряд і опозиція, одна сторона підтримує якесь рішення, а друга проти. Так учасники вчаться аргументовано доносити свою думку, тренують ораторську майстерність та долають страх перед публічними виступами. Ми не робимо заходи самі, ми постійно цікавимося побажаннями наших гостей. Вони кажуть, чого їм хотілося, ми вчимо їх організовувати й робимо це разом. Молодь для молоді, скажемо так», – додала Дудник.

Громадська організація «Відродження та розвиток» займалася у Бахмуті не лише зустрічами для молоді, а й допомагала адаптуватися до життя на новому місці переселенцям. Зараз у рамках зустрічей з жителями прифронтових регіонів у Черкасах, де переважає старша аудиторія, проводиться анкетування. Зокрема відвідувачів опитують про успіхи адаптації у сфері житла, роботи та соціалізації, уточнюють про вимоги, побажання та невдоволення. Надалі це допоможе швидко вирішувати проблеми біженців у кооперації із місцевими політиками. Наразі заповнити анкету можна лише офлайн.

photo 5242439422711021543 y 95320

Серед питань: рідний населений пункт переселенців; їх подальші плани щодо життя у Черкасах; чи є потреба у допомозі при працевлаштуванні; наявність та релокація бізнесу та інше.

Читайте також: Підприємців із Бахмута запрошують переїхати до Черкас

На основі відповідей, які будуть доступні у листопаді, будуть створюватися рекомендації для органів місцевого самоврядування. З 24 лютого у Черкасах оселилося понад 20 тисяч переселенців, в області ця цифра перевищила сотню ще у липні. Крім допомоги всім цим людям, для кожного потрібно знайти роботу або як мінімум місце, де вони зможуть реалізуватися та інтегруватися у суспільство. Для цього використовують як результати опитування, так і досвід у Бахмуті.

Діяльність проводиться в рамках реалізації Асоціацією «Відродження та розвиток» проєкту «Допомога Черкаської громади з адаптацією ВПО, як нових мешканців та активних учасників в житті Черкащини», що підтримується програмою «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження». #IRF

photo 5242439422711021545 y 5893a

«Штатних психологів ми не маємо. Ми теж переселенці й теж відчуваємо стрес та й немає такої компетенції. Ми залучаємо зовнішніх психологів на окремі заходи, наприклад при проведенні арт-терапії. Крім того, я регіональний координатор всеукраїнської ініціативи «активна громада». Ось там у нас уже є команда психологів, які перебувають у Києві. Але якщо людині потрібна консультація психолога, ми можемо записати її на онлайн-консультацію», – резюмувала волонтерка.

Дізнатися про розклад та місце проведення зустрічей можна за номером телефону організаторів (050 478 6576) або за посиланням.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]