Пенсії на Донеччині: хто може отримати виплати та що робити, якщо район окупували?

Семаковська Тетяна 11:14, 4 Серпня 2022

photo 5429622966578166951 y 3d175Чи виникають в українського уряду проблеми із фінансуванням соціальних виплат? Як працює система Пенсійного фонду, якщо одержати виплати потрібно під обстрілами чи на окупованій території? Куди звертатись за допомогою, якщо портал Пенсійного фонду не працює? На ці та інші питання журналістам «Бахмут.IN.UA» відповіла начальниця відділу організаційно-інформаційної роботи Донецького відділення Пенсійного фонду України Дар’я Христенко.

«Пенсії пенсійним фондом виплачуються всім без винятку. Жодної дискримінації немає. Це стосується як окупованих територій, так і районів, де зараз йдуть активні бойові дії. Але отримати їх на окупованих територіях не так просто. Якщо спосіб отримання пенсії – поштове відділення, то, звісно, ​​Укрпошта не працює в захоплених районах», – розповіла Христенко.

За її словами, оскільки доступу української влади на тимчасово окуповану територію немає, закінчуються й повноваження. Це очевидно. Проте тим пенсіонерам, які з якихось причин не захотіли евакуюватися до безпечніших регіонів, продовжують нараховувати виплати. Інше питання, що зняти ці кошти в російських банкоматах неможливо. Те саме і з отриманням через «Укрпошту»: працюючих відділень в окупованих регіонах просто не залишається.

Щоб отримати пенсію, доведеться щомісяця їхати до найближчого населеного пункту, де є працююче поштове відділення, та реєструватись там. Або ж дістатися найближчого відкритого українського банку.

photo 5429622966578166949 w f720f

«По області наразі з’являється все більше послуг із підвезення людей до населених пунктів, де є пошта чи банківське відділення. У Бахмутському районі, наскільки мені відомо, такі пропозиції зараз є лише від приватних осіб за окрему плату. В Ощадбанку гроші можна отримати навіть без відкриття рахунку – потрібно надати лише паспорт та ідентифікаційний код», – додала вона.

За словами Христенко, оформити отримання пенсії можна на банківську картку навіть, перебуваючи закордоном – така функція з’явилася нещодавно.

На цей час у Бахмуті працює три відділення Укрпошти, в яких можна отримати пенсію; у Костянтинівці – 8; у Сіверську – 2; у Часів Ярі – 2; у Торецьку – 2; у Краматорську – 10; у Слов’янську – 4; у Дружківці – 3. Детальніше з номерами відділень та працюючими офісами компанії у невеликих населених пунктах можна ознайомитись тут.

photo 5429622966578166950 y 168c4

Крім того, зараз у Бахмуті працює «Прозорий соціальний офіс», який виконує одразу кілька завдань щодо допомоги населенню. Зокрема, фахівці відділу ведуть обслуговування громадян з питань соціальної допомоги, дають інструкції щодо отримання пенсії в умовах війни та багато іншого. Отримати всю необхідну інформацію можна за телефонами гарячої лінії: 0951479008; 095 3283056; 066 0677604. Графік роботи: з понеділка по п’ятницю з 09:00 до 12:00.

Серед питань, якими офіс займається вже зараз: прийом документів на оформлення допомоги для поховання; прийом заяв на зміну способу виплати пенсії (вибір між поштою чи банком); видача довідок ОК-5 (сформовані індивідуальні відомості про застраховану особу з реєстру застрахованих осіб); видача пенсійних посвідчень; допомога на порталі Пенсійного фонду з питань подання заяв на призначення чи перерахунок пенсії.

photo 5429622966578166939 y 9e862

Якщо ж можливості проконсультуватися з фахівцем особисто немає, в Пенсійному фонді розробили окремий FAQ – перелік відповідей на питання, що найчастіше задаються. Отримати або подати необхідні документи можна і самостійно, проте часто пенсіонерам буває складно зорієнтуватися в інформаційному просторі.

На найпоширеніші питання донеччан з початку повномасштабного вторгнення співробітники Пенсійного фонду України вже відповіли. Серед них «Як авторизуватися на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України», «Як завантажити сканкопії трудової книги для оцифрування», «Що робити у разі закінчення терміну дії банківської картки» та інше. Знайти відповіді можна за посиланням.

photo 5429622966578166936 y 34ab9

photo 5429622966578166937 y 83e56

Серед тих тем, що хвилюють наших читачів опинилась й два питання, на які в Пенсійному фонді вже дали відповідь. Зокрема, як відбувається виплата пенсії на території Донецької області у різних випадках. Пройшовши за посиланням, можна побачити, що виплати нараховуються в тому ж режимі, що й раніше, окрім окупованих регіонів та тих населених пунктів, біля яких йдуть активні бойові дії – там отримати виплати можна виключно на банківську картку.

photo 5427371166764482633 y 6230d

photo 5429622966578166938 w b74a2

Крім того, одне із важливих питань – як оформити отримання пенсії на банківську картку, якщо до цього пенсіонер забирав виплати особисто у відділенні Укрпошти. Для цього є два шляхи: – обрати спосіб отримання виплат через Ощадбанк без відкриття банківського рахунку; або ж переказ коштів «Укрпоштою» на поштове відділення за новим місцем перебування.

Головне фото: Євген Ткачов

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]