Відрахування та переїзд: особливості вступної кампанії Бахмутського коледжу мистецтв під час війни

Семаковська Тетяна 11:24, 3 Серпня 2022

photo 5427307365025300401 w 658c5Редакція «Бахмут.IN.UA» продовжує цікавитись подальшою долею наших педагогів, волонтерів та студентів. Оскільки більшість державних установ Бахмута евакуювалася з міста, через постійну загрозу і ворожі обстріли подібна доля спіткала і Бахмутський коледж мистецтв імені Івана Карабиця. Ми поспілкувалися з його директором В’ячеславом В’ячеславовичем Паржицьким і дізналися, чим цьогорічна вступна кампанія відрізняється від процесу у мирний час.

«Ще остаточно невідомо, але швидше за все буде змішана форма навчання. Є такі студенти, які не можуть відвідувати офлайн-заняття. Хтось із них знаходиться за кордоном, деякі залишаються в зоні бойових дій, а хтось – у межах тимчасово окупованих територій. У них є об’єктивні труднощі з перетином кордонів та безпекою. Тому по кожному студенту вирішатимемо окремо. Цей процес ще триває. Навчання онлайн також передбачено»

Про нове місце розташування Бахмутського коледжу мистецтв імені Івана Карабиця Паржицький коротко висловився так: це чудове, старовинне місто Хмельницької області – Кам’янець-Подільський. Компактне, затишне, зручне. У місті багато цікавостей, є старовинна фортеця, каньйони, старе місто. Достатньо пам’яток історії, архітектури, інфраструктура чудово розвинена.

photo 5429559164838984600 y 8a2ab

photo 5427307365025300393 w 0dd05

В’ячеслав В’ячеславович Паржицький (зліва)

«Нам дуже допомагають облаштуватись наші колеги з Кам’янець-Подільського професійного коледжу культури та мистецтв. Також дуже допоміг Департамент освіти Хмельницької обласної ради. Ну і, звісно, ​​наше безпосереднє начальство у вигляді Управління культури та туризму Донецької державної обласної адміністрації»

За словами Паржицького, переїзд не відрізнявся від звичайного: наймались машини, завантажувалося обладнання. Вдалося вивезти комп’ютерну техніку, обладнання та мультимедійну техніку. У пріоритеті були музичні інструменти, які необхідні забезпечення освітнього процесу. У тому числі електронна та акустична техніка. Також вивезли архіви коледжу, кадрові справи, особисті справи дітей.

photo 5429559164838984603 y 753d9

Вид на місто з корпусу навчальної частини

photo 5427307365025300399 w 965c0

Директор коледжу зазначив, що головною проблемою стало те, що справи були частково евакуйовані та законсервовані. Однак на цей час усі документи перебувають в обігу. Ще одним важливим пріоритетом коледжу був комфорт студентів та педагогічних працівників на новому місці. Для цього завезли меблі, постіль, ковдри та все необхідне для зручного перебування в гуртожитках. Усі наявні фото нового місце розташування коледжу можна подивитись тут

«Йде процес міграції студентів. Тобто хтось відрахується, хтось надійде. Зараз ми спілкуємося з кожним студентом особисто, цим займаються майже всі педагоги. Більшість студентів продовжує навчання. Свого часу втратили зв’язок лише з одним студентом. Дівчинка знайшлася, з нею все гаразд, просто не було зв’язку. А так усі студенти тією чи іншою мірою перебувають на зв’язку, наскільки це можливо у нинішній ситуації»

photo 5427307365025300397 y fff88

photo 5427307365025300398 y 34724

За попередніми підрахунками, коледж втратить приблизно від 14 до 20 студентів. Це дещо більше звичайного, але критичним це число не можна назвати.

Зараз головне питання – як студенти зможуть облаштуватись, які будуть умови. Нині цим займаються педагоги, особисто В’ячеслав В’ячеславович, їхні колеги з Кам’янця-Подільського коледжу. Поки що залишаються питання щодо місця проведення освітнього процесу, а також розміщення студентів та педагогів. Саме цим зараз і займаються працівники навчального закладу.

«Від мирного часу вступна кампанія відрізняється тим, що відбувається повністю онлайн. Кількість абітурієнтів, звісно, ​​впала. Приблизно 20-25%. Ми вже закінчили набір документів, учора вийшов наказ про зарахування студентів на базі дев’яти класів. Наразі вже йде зарахування на базі 11 класів і закінчиться вже у вересні. Тобто вступна кампанія проходить відповідно до вимог Міністерства освіти та науки України»

photo 5427307365025300396 x 4853d

Жодних особливих заходів для залучення нових студентів Бахмутський коледж мистецтв імені Івана Карабиця не запроваджував. Паржицький вважає, що коли студенти приїдуть та оглянуть умови навчання, у них з’явиться чи зникне бажання приєднатися до освітнього процесу. Педагоги зараз зайняті підготовкою до нового навчального року.

Поки матеріал готувався до виходу, журналістам «Бахмут.IN.UA» стало відомо, що одна зі студенток відмовилася переїжджати до Кам’янця-Подільського. Дівчина запевнила, що викладачі тиснуть на неї, переконуючи, що переїзд необхідний, і навіть вимагають хабаря.

photo 5427307365025300394 w 1564c

«Щодо студентки – ніхто не тисне, тому що навчання планується «змішане» (деякі категорії студентів залишаться онлайн, звичайно!). Щодо хабара – нехай одразу заяву в поліцію, якщо хтось таке навіть подумає! У мене із цим жорстко. Про подібні випадки мені точно не відомо. Коледж принципово намагався завжди, і намагається зараз не вимагати жодної копійки зі студентів! Нічого взагалі, нуль! Навіть за дипломи заплатив, хоча згідно із законом – це справа студента»

Директор попросив повідомляти про всі такі випадки йому особисто. При цьому Паржицький відмовився коментувати процес евакуації педагогічного колективу, тому що вважає за краще називати цей процес вимушеним виїздом. А завдяки тому, що зроблено це було вчасно, жодних прямих загроз для учасників евакуації не було. Однак в Бахмуті коледж залишив два навчальні корпуси та гуртожиток після ремонту й тепломодернізації.

photo 5427307365025300395 y 900b8

«Всі ми пройшли через переїзди через війну, у кожного своя окрема історія»

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]