Як жінки Донеччини народжують під обстрілами

Семаковська Тетяна 10:35, 27 Липня 2022

photo 5406633479816461359 w 5d712Породіль зі всієї області, точніше підконтрольної території області, нині везуть в Костянтинівку. Як це – приймати пологи на фронті, що радять породіллям і як змінився весь процес появи дитини на світ під час війни, відповіла заступник головного лікаря багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування Костянтинівської міської ради Анастасія Яремчук.

Більшість жителів населених пунктів Донецької області евакуювалися ще на початку повномасштабного вторгнення росії. Деякі залишаються під безперервними обстрілами, попри постійні ризики. Є й категорія людей, які переїхали до безпечніших регіонів України, а згодом повернулися.

У всіх їх різні причини, найпоширеніша – фінансові труднощі. Примітно, що іноді не хочуть евакуюватися навіть жінки, які перебувають у положенні.

«Взагалі ми працюємо у режимі надання екстреної медичної допомоги. Але життя внесло свої корективи. Тому тепер приймаємо пологи та забезпечуємо жіночу консультацію всім мешканкам північної частини нашої області і не тільки».

photo 5406633479816461351 w d9080Анастасія Яремчук (в центрі). Фото: Кнп Бліл Кмр Костянтинівка у Facebook

За її словами, медичний заклад – чи не єдиний у всьому регіоні, де лікарі достатньо кваліфіковані, щоб приймати пологи. Примітно, що до війни Яремчук спеціалізувалася на радіології та профілактичній діагностиці онкологічних патологій у жінок.

«Працюємо у звичайному режимі, є акушери-гінекологи, які цілодобово чергують та надають допомогу. Протягом тижня ми приймаємо близько 8-15 породіль. Є три акушери-гінекологи, ще є лікарі, які ведуть прийом в жіночій консультації. Серед лікарів четверо евакуювались. Раніше було близько десяти медиків. Кількість породіль практично не змінилася, тому що зараз до нас їдуть з усіх околиць».

Наразі послуга партнерських пологів у лікарні недоступна. Головне – безпека. Саме через це у корпусі пологового відділення облаштували бомбосховище. Зараз у ньому повністю готові до роботи пологовий зал, операційна, та підведений кисень. Тому заклад зможе приймати породіль навіть, якщо лінія фронту тимчасово зсунеться не на користь України. Крім того, зараз у повному обсязі працює неонатологічна служба – педіатри, котрі спеціалізуються на догляді за новонародженими. Всього з 24 лютого у пологовому будинку з’явилось на світ 182 немовляти. 

photo 5406633479816461343 w 227bc

Як відомо, зараз пологовий будинок в Бахмуті закрився. Ми писали про це ще 6 квітня. Крім того, більшість медичних закладів області зараз не працюють у повному режимі через бойові дії. Тому костянтинівська лікарня приймає породіль практично з усіх підконтрольних Україні районів області. Особливо з тих, де зараз тривають найзапекліші бої.

«Наразі госпіталізація йде зазвичай із Дружківки, Торецька, Краматорського, Бахмутського, Лисичанського Сєвєродонецького, Слов’янського районів. На цій території ми залишилися самі майже. У Бахмуті йде активна фаза бойових дій, тож навіть операційні закриті. Загалом у нас на обліку зараз 95 жінок»

photo 5406633479816461334 w 49c08

photo 5406633479816461350 w cf5e3

Крім того, костянтинівська лікарня регулярно проводить з пацієнтками роз’яснювальні бесіди, переконуючи тих евакуюватися до безпечніших регіонів України. Однак досягти позитивного результату вдається не завжди, навіть якщо у співрозмовниці на руках новонароджене немовля.

«З лютого ми проводили бесіди з кожною жінкою, яка перебуває на обліку у жіночій консультації. Закликали евакуюватися, але не всі можуть собі це дозволити й далеко не всі хочуть виїжджати».

За її словами, вагітним, які з якоїсь причини не можуть евакуюватися, слід заздалегідь зібрати всі речі, які можуть знадобитися у пологовому будинку, те саме зробити й з необхідними документами. У нинішній ситуації дуже важливо і вчасно відчути, що почалися сутички, адже домашні пологи несуть велику небезпеку, як для породіллі, так і для немовляти. Якщо процес піде швидше, ніж має, бригада може не встигнути доставити породіллю до фахівців. На щастя, поки що таких випадків не було.

photo 5406633479816461345 w 8a9b2

photo 5406633479816461335 y b2bc4

Головне фото: Сергій Бакшеєв

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]