Переоформлення декларації, прийом у бомбосховищі та онлайн-лікар: як працює медицина у Бахмуті

Семаковська Тетяна 16:57, 25 Липня 2022

photo 5402380414221400970 w ffd3eРедакція «Бахмут.IN.UA» дослідила, у якому режимі працюють медики Бахмута, чи всі лікарі міста отримують повно зарплатню, та чи треба змінювати сімейного лікаря під час евакуації. На ці та іншу питання відповіла Головна лікарка Центру первинної медичної допомоги у Бахмуті Світлана Шабаліна.

«У нас на сьогодні є сім лікарів, два з них у відпустці. Тобто, на зараз у нас п’ять лікарів працює. Наступного тижня з відпустки виходить ще один сімейний лікар та педіатр. Прийом ведеться в першій амбулаторії, тому що там є безпечні умови на випадок, якщо буде повітряна тривога. У такому випадку там є, куди спуститись відвідувачам та медичному персоналу»

За словами Шабаліної, процедура медичного обслуговування переселенців розроблена таким чином, щоб не створювати додаткове навантаження на сімейних лікарів Західної України. Якщо є необхідність медичного огляду, треба звернутись до сімейного лікаря, отримати від нього електронне направлення до вузькоспеціалізованого медика та з цим документом прийти до найближчого пункту, де такий спеціаліст є. Схожий алгоритм і з рецептами. 

photo 5402380414221400968 x 4b2e4

Світлана Шабаліна. Фото: Центр первинної медичної допомоги Бахмута у Facebook

«Ті лікарі, котрі виїхали, працюють у телефонному режимі. Тобто можна подзвонити своєму сімейному лікарю, звичайно, до 18:00. Якщо пацієнт переїхав, йому не радять змінювати лікаря. Для того, щоб ВПО могла отримати первинну медичну допомогу, не потрібно жодних змін у декларації. Можна отримати вакцинацію, будь-яке дослідження. Ми дистанційно виписуємо електронні направлення, тому отримати ліки за програмою «Доступні ліки» можна у будь-якому куточку України, можна отримати консультацію. Якщо сталась якась ситуація, котра потребує перебування в амбулаторії, необов’язково змінювати декларацію, це все передбачено»

photo 5402380414221400960 w 5f6ba

Шабаліна стверджує, що обслуговування клієнтів змінилось «по суті і по якості». Кількість відвідувань в амбулаторії знизилась, батьки стали приводити значно менше дітей на огляди. Але, своєю чергою, збільшилось навантаження там, де потрібна психоемоційна підтримка.

«В більшості випадків ми робимо непрофільну для себе роботу: забезпечуємо продуктовими наборами, підгузками, видаємо ліки, котрі поступають до нас по гуманітарному направленню. Те, що мала б робити аптека чи інші організації, припадає на нас. Ми у більшості своїй забезпечені інсулінами, і на первинній медичній допомозі, і на вторинній. Але був час, коли на вторинці не було, то всіх перенаправляли до нас. Добували через волонтерів з інших регіонів країни»

Лікарка підмічає, що стало набагато більше літніх маломобільних людей, про яких нема кому потурбуватись. Тому цю роль на себе взяли медики. Лікарі часто виїжджають для прийому вдома, забезпечують людям з інвалідністю максимум уваги, догляду, а також поставляють підгузки, продуктові набори та безкоштовні ліки. 

photo 5402380414221400959 y 96b1c

«З цим проблеми, особливо зі знеболювальними. В аптеках їх знайти дуже складно, навіть у Краматорській комунальній аптеці «Фармація» нам не завжди вистачає анальгетики, бо вони закінчуються. І це єдина така аптека, яка працює по цьому напрямку на всю область»

Переважна частина лікарів евакуювалась, тому вони не отримують зарплатню у повному обсязі. Однак Шабаліна запевнила: це не означає, що держава зовсім їх не фінансує. 

photo 5402380414221400969 y 67306

«Лікарів виїхало 82% – з 38 лікарів залишилось сім. Проблем з виплатою зарплатні немає. Ті, хто працює віддалено, працюють у режимі простою. Це не означає, що вони нічого не роблять і не отримують заробітну плату. Вони так само консультують і отримують заробітну плату, але ми розуміємо, що навантаження на них менше, ніж на тих лікарів, які залишились. Люди, які працюють у місті, отримують всі свої виплати у повному обсязі. Таким чином частина закладу переведена на простій»

Всі контакти для запису на прийом у нинішніх умовах публікуються у Facebook-акаунті медичного закладу. 

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]