«Розвідка боєм» та зіткнення ЗСУ зі зрадниками: що пишуть про Бахмут іноземні експерти

Семаковська Тетяна 18:40, 18 Липня 2022

головна fd17fТом Купер – австрійський аналітик та історик-мілітарист. Після побудови кар’єри у міжнародних логістичних компаніях він напрацював власну базу контактів на Близькому Сході та Африці, після чого перейшов до аналітики існуючих конфліктів між державами. Наразі Купер проводить аналіз російсько-української війни, й у своєму блозі відзначив важливість позицій ЗСУ у Бахмуті.

«Путін веде цю війну так, ніби немає жодних обмежень на кількість військ та матеріалів, які він може кинути у бій. Але таке враження – це пережиток першої холодної війни та пов’язаної з нею пропаганди: звичайно, є межі того, скільки (навчених та досвідчених!) військ, танків, артилерійських знарядь та особливо боєприпасів росіяни можуть запровадити та розмістити в Україні», – вважає Том Купер. 

За його словами, про закінченість російських літаків та боєприпасів свідчить той факт, що за чотири місяці винищувачі ВС росії стали з’являтися в небі над Україною все рідше. Особливо це стосується важких винищувачів-бомбардувальників та сучасних танків на землі. Також є дефіцит артилерійських боєприпасів. Купер упевнений: саме з цим пов’язана угода міністра оборони росії сергія шойгу із самопроголошеним президентом Білорусі олександром лукашенком про «розграбування» білоруських складів боєприпасів.

Том Купер зазначає, що стратегія України щодо виснаження противника працює. Мапа програми FIRMS від Національного авіакосмічного агентства США чудово демонструє різницю між кількістю артилерійських обстрілів росії станом на 9 та 13 липня.

photo 5380076120772295715 w 4186f

Купер пов’язує це саме з ефективним знищенням російських складів із боєприпасами. З посиланням на слова президента Володимира Зеленського, експерт стверджує, що на сьогодні росіяни використали проти України 2960 балістичних та крилатих ракет.

photo 5380076120772295716 y 3bc95

Інфографіка: forbes.ua

«Звичайно, після цього залишається лише гадати, де росіяни збираються знайти наступне джерело боєприпасів після того, як вони спустошать Білорусь? Китай, Індія, Єгипет, Іран, Судан?», – припускає аналітик.

Також експерт звернув увагу на один згаданий у ЗМІ випадок знищення російських складів: 13 липня ЗСУ випустили три «Точки-У»  по Луганській області. Принаймні одну з них росіяни збили, і цим дозволили виявити розташування власних систем ППО. Відразу після цього Україна атакувала реактивною системою залпового вогню M142, котра знищила ворожі ЗРК, попутно ліквідувавши ще один склад з боєприпасами. Того ж дня ЗСУ підірвали ворожий арсенал у Новій Каховці за допомогою системи HIMARS. Вже у відповідь на це росія обстріляла Миколаїв, Вінницю, Запоріжжя, Слов’янськ, Краматорськ та Бахмут.

«Зважаючи на все, росіяни вони намагаються оточити українські сили (передусім 80-ту та 81-у повітряно-десантні бригади), які все ще утримують лінію між Краснопіллям, Долиною та пагорбами на південь від Богородичного. Це була «типова російська військова операція»: оточити їх вздовж лінії фронту, а потім ударити у фланг. Якщо так, то українцям знадобиться принаймні бригада, щоб контратакувати й закрити цей пролом – або їм, зрештою, доведеться відступити до Слов’янська», – зазначив експерт.

photo 5380076120772295718 y 06968

Фото: Пресслужба Генштабу ЗСУ

При цьому відступити, на думку Купера, доведеться набагато раніше, ніж очікувалося. Експерт пов’язує це з тим, що Генштаб ЗСУ наполягає на збереженні стратегічного резерву, зокрема, 17-го танкового та 24-го механізованого корпусу, які не встигли достатньо відновитися після виходу з Лисичанська.

Враховуючи суперечливі заяви української влади та журналістів щодо контролю над Григорівкою та Білогорівкою Донецької області, зробити однозначні висновки щодо ситуації у цьому регіоні аналітику складно. Відразу кілька спроб вс рф захопити Соледар провалилися. За словами Купера, натомість противник планомірно знищує місто, і тепер намагається захопити його з флангу.

«Бахмут. Росіяни ведуть «розвідку боєм» у Веселій Долині та Зайцевому, обидва населені пункти знаходяться на захід від Клинового. Далі на південь вони все ще намагаються змусити українців відступити від Вуглегірської електростанції та Новолуганського. Щодо останньої позиції, ситуація не змінюється вже чотири-п’ять тижнів», – додав він.

Том Купер у своєму блозі запевнив аудиторію у тому, що одна з головних переваг української армії при лобовому зіткненні з ворогом – вміння споруджувати захисні укріплення. Це дуже вагома перевага під час наземних боїв. Але не можна заперечувати важливість військово-повітряних сил.

photo 5380076120772295721 y f4435

«Українці є експертами у будівництві польових укріплень. Обороняючись, вони добре захищені всередині них, хоча масовані обстріли російської артилерії не залишають байдужим нікого. Росіяни ж навпаки, щоб наступати, повинні залишити свої укріплення. Коли вони просуваються вперед, то наражаються на український вогонь – і автоматично зазнають втрат», – резюмує Купер.

Його слова одразу підтвердив голова Луганської обласної державної адміністрації Сергій Гайдай. Опублікувавши кадри зруйнованих населених пунктів на кордоні Луганської та Донецької областей, Гайдай розповів про невдалий наступ Росії у бік Бахмута з Лисичанська. При цьому значна частина військових у лавах росіян – мобілізовані українці з окупованих територій, які пішли воювати проти ЗСУ з примусу. Однак є й такі, що зрадили батьківщину з власної волі.

jpg 0ab29

photo 5379828185195199999 y ffede

Фото: Сергій Гайдай у Facebook

“У великих містах Луганщини, які росіяни захопили вже влітку, залишилося по 10-15 відсотків населення. На жаль, вони не сприймали інформацію про мобілізацію чоловіків на раніше окупованій частині регіону, не вбачали загрози для себе. Були упевнені, що «руський мир» – це, перш за все, гідне життя. А зараз, не маючи дому, який зруйнував ворог, перетворюються у негідників, йдучи вбивати жителів сусідніх населених пунктів. Деякі – добровільно. Інші знов не вірять чисельним попередженням, але бачать оголошення із неймовірно високою зарплатнею і чомусь впевнені в покращенні життя. А через декілька днів смиренно йдуть в окопи. З повісткою. Саме цього вони «ждали и ждали» протягом декількох років?», – заявив політик. 

Гайдай також упевнений, що наступний великий населений пункт, який спробують захопити окупанти – Бахмут. Однак для цього їм спочатку доведеться пройти через невелику територію Луганщини, яка ще тримає оборону, попри постійні ракетні удари та артилерійські обстріли. Таких атак за 17 липня зафіксовано 13. Противник намагався просунутися у напрямку Верхньокам’янки, проте зазнав втрат і відійшов.

«Відбито наступ ворога і поблизу Білогорівки – там теж ворог перераховує тих, хто встиг повернутися на позиції», – додав Гайдай. 

Головне фото: Пресслужба Генштабу ЗСУ

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]