Втеча з Маріуполя та сльози по «Металургу». Як тренуються майбутні паралімпійські чемпіони з Бахмута

Семаковська Тетяна 19:22, 12 Липня 2022

шо ж робити 2de90

Донецька обласна дитячо-юнацька спортивна школа для дітей з інвалідністю продовжує публікувати кадри тренувань із різних міст України та Польщі. Діти не перестають готуватися до міжнародних змагань, навіть якщо для цього необхідно навчатись онлайн. Як пристосувалися до воєнних умов малюки та підлітки, для яких спорт є важливим аспектом життя і розвитку?

Редакція «Бахмут.IN.UA» поспілкувалася з тренером Донецької обласної дитячо-юнацької спортивної школи для осіб з інвалідністю з легкої атлетики В’ячеславом Понькою. Він із родиною покинув Бахмут ще у березні, але досі щодня продовжує контролювати тренування підопічних онлайн. У групі В’ячеслава – до 15 дітей. Лише кілька з них тимчасово відмовилися від навчання з особистих причин. Найчастіше це діти молодшого шкільного віку.

«Ми всі виїхали до інших міст. У Дніпрі, хтось у Польщі. Особисто я зараз в Одесі. Заняття проводяться онлайн. Я пишу кожному індивідуальний план, і діти надсилають мені відео-фото звіти тренувань. Це діти із порушеннями опорно-рухового апарату, із порушеннями зору, слуху. Поки що думаємо, як провести спільні тренування, щоби зібратися в одному місті. Розглядаємо Дніпро та Одесу, та поки що це складно», – розповів тренер. 

спорт 2 697a5

В’ячеслав Понька

Деякі спортсмени з молодшої групи у віці 8-9 років, котрі переїхали з батьками якнайдалі від зони бойових дій, не мають можливості регулярно займатися онлайн. До того ж багато хто з них потребує індивідуальних занять, тому зараз В’ячеслав зв’язується з молодшими підопічними двічі-тричі на тиждень.

Понька згадав свого колегу Юрія Ревенка, який також викладає дітям з особливостями розвитку легку атлетику. Ревенкові пощастило вирватися з Маріуполя до Польщі. Наразі його група тренується на спортивній базі у місті Остшешув. 

спорт 3 40a3e

Юрій Ревенко тренує спортсменів у Остшешуві. Фото: Донецька обласна дитячо-юнацька спортивна школа для осіб з інвалідністю

«Наші олімпійські чемпіони Філімошкіна, Урсуленко та інші після змагань оселилися в Польщі, а тренери змогли вибратися насилу спочатку з Маріуполя, а потім і з України, щоб перебувати поряд зі спортсменами, і тренувати їх, незважаючи ні на що. Їм там створили умови. Наскільки довго це буде, ще незрозуміло, все залежить від приймаючої сторони», – додав Понька. 

Щодо учнів В’ячеслава, то наразі Бахмут залишили всі. Остання підопічна переїхала з матір’ю на більш віддалені від військових дій області на початку червня. За словами тренера, успіхи онлайн-тренувань здебільшого залежать від самих спортсменів, оскільки проконтролювати якість виконання завдань досить складно. Але навіть за максимуму докладених зусиль можна досягти лише 80% результатів від занять офлайн. Окремої уваги Понька удостоїв руйнування стадіону «Металург» у Бахмуті.

спорт 4 b4eb6

Нинішній стан стадіону «Металург». Фото: Ольга Саладуха у Facebook

«Росіяни потрапили снарядами у будинок спортивного комплексу «Металург», просто серце кров’ю обливається. Скільки праці, скільки сил, скільки енергії було вкладено у цю конструкцію. Скільки часу ми провели на цьому стадіоні, у манежі. Стадіон був просто чудовий, не зрівняється зі спортивними комплексами в інших містах. Там поєднано і стадіон, і манеж, і спортивний зал, і тренажерний зал. Все в одному місці, нікуди не потрібно ходити, немає потреби витрачати гроші та час на проїзд. Усі умови створені, щоб ми повноцінно та якісно тренувалися», – підсумував тренер.

В’ячеславу продовжують платити зарплатню в повному обсязі, але він не впевнений у тому, як довго це триватиме. Також немає впевненості у тому, коли колектив та спортсмени зможуть возз’єднатися, якщо взагалі зможуть. Проте тренер не занепадає духом і впевнений, що згодом усе налагодиться. Головне – що всі підопічні у безпеці та не втрачають бажання займатися улюбленою справою.

Головне фото: Донецька обласна дитячо-юнацька спортивна школа для осіб з інвалідністю у Facebook

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]