Як, тікаючи від війни, жити та допомагати іншим. Історія волонтерки та підприємиці з Бахмута

Семаковська Тетяна 10:26, 12 Липня 2022

2 4c486

Величезна кількість людей, котрі повернулись на Донеччину з 2014 року, почали життя наново. Нажаль, 24 лютого ці плани були знищені: колишнім переселенцям знову довелось тікати від жахів війни. Серед них опинилась Анна Петриченко з Бахмута – мати, підприємиця та активістка, котрій через повномасштабне вторгнення росії довелось покинути рідний дім та бізнес. 

Зараз Анна живе у Німеччині та займається волонтерством на користь українського народу. Редакція «Бахмут IN.UA» розпитала у Петриченко про труднощі переїзду під час війни, бізнес та волонтерство. 

«У мене був бізнес з пошиття слінгів (зручних рюкзачків та таких переносок, в яких батьки носять дітей на собі), термобілизни з американських термофлісів та одягу для дітей з особливими потребами у піклуванні. Також я очолювала «Текстильний кластер». Це об’єднання підприємців малого та середнього бізнесу у швейній промисловості. Як об’єднання ми також працювали з соціальними проєктами у громадах. Зокрема, займалися обладнанням класів швейної майстерності у школах та ліцеях Донеччини», – поділилась Анна Петриченко.

6_52bc3.jpg

Підприємиця розповіла, що протягом попередніх років працювала з німецькими партнерами, розвивала декілька проєктів різних напрямів. Один з них – стажування для керівниць з України в Німеччині. Таким чином, через колег Анна отримала потрібні контакти.

«В Німеччині в цілому організація життя дещо інша. Якщо ми опинилися тут та просимо в цій країні прихисток, то напевне маємо прийняти її правила. І якщо комусь вони неприйнятні, то.. світ великий! Можна спробувати себе в іншій країні, їх багато», – впевнена Петриченко.

3_794ae.jpg

За її словами, найбільше в адаптації до нового життя допомогла психологія, котрою вона цікавиться вже декілька років. Жінка отримала навички бізнес-медіатора в українсько-німецькому центрі медіації. Пройшла декілька тривалих навчань з первинної допомоги при стресі та травмі. 

«Головне – це знаходити ресурси, які будуть відновлювати тебе кожного дня, будуть підтримувати тебе так, щоб вистачало сил підтримувати тих, хто навколо, хто від тебе залежить», – пояснює Ганна Петриченко. 

Відповідаючи на питання, що порадити людям, котрі опинились у схожій ситуації, підприємиця наполягла на важливості особистої відповідальності. 

5_5c599.jpg

«Відповідальність за все, що відбувається в нашому житті, в тому числі за те місце, де ми є. Нам ніхто нічого не винен. І всю допомогу від пересічних жителів Німеччині моя родина сприймає з великою вдячністю. Ми відчуваємо, що ця допомога йде від серця і з великим бажанням підтримати», – розповіла активістка. 

Анна Петриченко волонтерить з 2014-го. І тепер використовує досвід цих років на благо українців. Зараз ці ініціативи допомагають громадам, лікарням, сім’ям з дітьми та бенефіціарам грантових програм. 

«Ми приєдналися до ініціативи двох організацій, Berlin plast та Ukraine Berlin hilfe e.v. Вони збирають кошти, закуповують медикаменти для тактичних аптечок, збирають їх та відправляють в Україну за свій кошт. Формують за замовленням, тобто під потреби конкретного медичного закладу або військового підрозділу. Також приймаємо від громадян речі та їжу тривалого зберігання. Теж для конкретних міст, наприклад нещодавно збирали на Харків дитячі речі, підгузки, їжу, термобілизну», – розповіла Петриченко. 

Щоб волонтери та ті, кому гуманітарна допомога справді потрібна, могли зв’язатись, Анна поширює інформацію про можливості на корпоративних акаунтах організації у соцмережах. Активістка розповіла, що інколи пожертви роблять великі організації, місцеві жителі. Хтось несе одяг та їжу тривалого зберігання, інші закупають товари на свій розсуд або переказують гроші. 

4_75436.jpg

«Також підтримуємо зв’язок з релігійними організаціями. Одна з церков у Берліні надала своє приміщення для сортування взуття для військових. То приходить велика фура з взуттям і його треба розсортувати за розмірами й скласти для подальшої відправки І дуже-дуже приємно, що люди приходять за покликанням душі. Минулого тижня була сімейна пара з України, привезли велику сумку з їжею та дитячими підгузками. Потім прийшла молода полька з хлопчиком. Вони у наплічнику принесли медикаменти та канцтовари. Потім був німець поважного віку з коробкою ліків. А в ній лежала листівочка з теплими побажаннями та нарисованим сердечком. Наступного дня зворушив хлопець з ІТ-компанії, який приніс 17 аптечок. І питався, чи треба ще. Тобто це історії кожного дня, історії про людяність, підтримку та добро. А добро обов’язково переможе», – розповідає Петриченко. 

Після війни активістка планує повернутись до України та улюбленої справи – вдягати людей. З новим досвідом, новими ідеями щодо відбудовування країни та громадянського суспільства. Деякі аспекти життя німців Петриченко хоче впровадити навіть у власній, бахмутській громаді, але не захотіла розкривати всі секрети заздалегідь. 

1 ffa4f

«Є багато цікавого та корисного, що можна, а інколи, навіть, необхідно впровадити у нас», – резюмувала вона. 

Фото з Facebook та особистого архіву Анни Петриченко.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]