Чому бахмутяни допомагають окупантам та як визначити зрадників?

Семаковська Тетяна 14:37, 4 Липня 2022

290642718 740657773646379 8026268877970105219 n e1c68Попри активні дії поліції, росія не покидає спроби вербування українців у якості інформаторів. Тільки з початку липня Прокуратура Донеччини доповіла про дев’ять випадків затримання зрадників. Троє з них – жителі Бахмута.

За даними Донецької обласної Прокуратури, йдеться про пересічних мешканців міст та селищ в окупації, або тих, що знаходяться близько до прифронтової лінії. Найчастіше затримані передають інформацію своєму «куратору» через месенджери та в соцмережі. Іноді такі дані публікуються навіть у відкритих групах, а модератори не одразу помічають порушення. Ключові запити – місця розташування позицій Збройних сил України, підрозділів поліції, військової комендатури та точок, звідки ЗСУ ведуть вогонь по супротивнику.

На основі отриманих даних ворог коригує обстріли наших позицій. Всіляко допомагають загарбникам й деякі начальники правоохоронних органів у захоплених населених пунктах Донецької області. Тільки з початку місяця двоє високопоставлених поліцейських добровільно перейшли на бік супротивника. Російські куратори отримали від них не лише свіжі дані про логістичну та військову діяльність у регіоні, але й списки евакуйованих поліцейських та тих, що залишилися на місцях. До останніх представники «нової влади» приходили з обшуками у супроводі колаборанта, всіляко переконуючи їх зрадити Україну.

У якості подяки за допомогу у пошуку проукраїнських поліцейських окупанти призначили одного з підозрюваних головою «народної міліції» у його рідному селищі. Окрім того, що подібні агенти наражають захисників нашої країни на небезпеку точкових обстрілів, такі особи всіляко намагаються переконати перейти на бік ворога своїх рідних, колег та сусідів. При цьому нерідко використовуються методички кремля про те, що окупанти не несуть небезпеки цивільним, а обстрілами житлових будинків займається ЗСУ.

Зрадників побільшало?

Через велику кількість публікацій про затримання інформаторів може скластися враження, що останнім часом зрадників на прифронтових територіях стало більше. Але у Службі безпеки України наголошують: з початку повномасштабного вторгнення вдалось нейтралізувати більше тисячі спроб окупантів купити дані про ЗСУ або завербувати українців через інтернет. Тому той факт, що з кожним днем Прокуратура Донеччини публікує все більше новин про затримання чергового зрадника, свідчить лише про позитивні результати роботи правоохоронців. 

Активістка Яна Паздрій, котра з початку повномасштабного вторгнення волонтерить на передовій, вважає інакше. На її думку, всі проукраїнські жителі Бахмутського району виїхали або вступили до лав ЗСУ після першої ж небезпеки. Залишились тільки ті, котрі більше, ніж за власне життя, опікуються станом нерухомості, або ж щиро чекають «рускій мір». 

291496320 457132459078168 483961404520262975 n 024db

Однак прес-офіцер Бахмутського відділу поліції Павло Дяченко вважає, що ситуація з проросійськи налаштованими жителями регіону не настільки критична. Зрештою, велика кількість цивільних стали волонтерами, хтось пішов воювати за свою землю, а іншу просто залишаються у рідному місті, щоб чинити фізичний або інформаційний опір окупантам.

«Люди стають зрадниками з різних причин: хтось за власним бажанням, хтось за гроші. Хтось з початку війни у 2014 році воює у незаконних збройних формуваннях. Часто це власна ініціатива. Хтось за пропозицію отримання грошей в інтернеті», – розповів сайту «Бахмут IN.UA» прес-офіцер Бахмутського відділу поліції Дяченко. 

У поліції відмовились називати неочевидні критерії визначення інформаторів серед пересічних громадян, щоб не допомагати зрадникам переховуватись. Але один фактор, на який завжди треба звертати увагу: спроба фотографування військових, блокпостів, зброї, місцевості. Саме у моменти зйомки ловлять більшість інформаторів. 

За словами Дяченко, навіть в населених пунктах, котрі зараз знаходяться в гарячих точках, регулярно з’являються представники влади, поліцейські або військові. Тому за можливості варто одразу повідомити про підозру щодо потенційного зрадника. Це може коштувати життя не тільки нашим захисникам, але й цивільним. 

Фото: Яна Паздрій у Facebook та прес-служба Донецької обласної прокуратури.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]