Киянин щотижня привозить сотні кілограмів гуманітарної допомоги в Бахмут

Семаковська Тетяна 20:00, 20 Червня 2022

изображение viber 2022 06 20 19 01 15 909 bb071Олександр Костенко покинув бізнес, щоб допомагати військовим та жителям Сходу України. На тиждень у нього до чотирьох поїздок з Дніпра на схід, переважно в Бахмут. Доставляє різне – ліки, продукти, амуніцію, пальне. Логістика за власний рахунок та допомогу небайдужих людей. За три місяці «накатав» 48 тисяч кілометрів і полюбив Донеччину. 

«Після вивезення рідних з Києва, після того як в Києві стало спокійніше, настав такий критичний переломний момент і я перемістився до Дніпра. Це Зараз Центральна точка, яка об’єднує волонтерів, схід і захід, тут багато організацій, які допомагають військовим та цивільним. Мені байдуже що возити — чи то допомога цивільним чи військовим, передача посилок від рідних. Головне привезти вчасно і потрібне. А ще я дуже вдячний насамперед самому собі, що знаходжу сили працювати далі, ну і звісно всім людям», — розказує Олександр Костенко.

Карта Олександр Костенко, на яку ви можете задонатити для нашої перемоги: 5363542017081036

Бізнесом — логістичною компанією в Києві, опікується брат Олександра. Все, що заробляють після сплати податків та зарплати робітникам, направляють на допомогу. Долучаються рідні та близькі, небайдужі люди. Цього вистачає на закупівлю продуктів, палива на передову, але звісно головна спрямованість — це кооперації с різними організаціями. 

Чоловік побував в різних гарячих точках Донецької, Харківської, Луганської областей. Їздить сам, говорить, що це безпечніше та ефективніше.

изображение viber 2022 06 20 19 01 54 534 8f74b

изображение viber 2022 06 20 19 01 29 059 0eb41Олександр співпрацює і з ГО «Бахмутська Фортеця», цього тижня 500 продуктових наборів поїхали у віддалені точки Бахмутської громади

изображение viber 2022 06 20 19 54 37 334 059fc

Одна з найприємніших посилок — золота обручка, яку він привіз на передову, де військовий освідчився своїй коханій

изображение viber 2022 06 20 19 01 16 510 49f14

«Я люблю місцевих підвозити, мені не так сумно, люблю спілкуватися з ними. Питаю звідки вони, де поховані їх батьки, чому тут опинилися,  виходить таке собі соціальне та етнографічне дослідження регіону, оскільки Донбас, для мене особисто, був теро інкогніто, та ще додалися стереотипи про мешканців західних та центральних регіонів України. І я думав, що Донбас — це випалена сонцем територія, де кругом одні сепари, а вже в перші дні своїх поїздок зрозумів — це не так, це просто глупство людське. Я закохався в багатьох людей та містечка, бо, тут на Сході, такі ж самі українці, які хочуть жити в вільній незалежній Україні», — говорить Олександр. 

Карта Олександр Костенко, на яку ви можете задонатити для нашої перемоги: 5363542017081036

Катерина Арисой волонтерка та членкиня Бахмутського товариства захисту безпритульних тварин «Лада», говорить, що такі люди як Олександр тримають тил та наближають нашу перемогу. Вона дуже вдячна йому за допомогу по вивезенню безпритульних тварин з Бахмута:

«Олександр вивіз собак та кішок в тяжкому стані, після аварій, мало хто погоджується на таке, а він ніколи не відмовляє ! Завжди привозить до Бахмута і не тільки, а й туди де зараз йдуть тяжкі бої, корм для наших хвостиків».

Сам Олександр дуже скромний і не любить говорити про свою велику справу. Щодня, не зупиняючись, майже не відпочиваючи, далеко від близьких та рідних, бореться з ворогом так як може, і дуже дякує всім причетним:

«Величезна подяка всім родичам, друзям, незнайомцям з України і з-за кордону, хто донатить на мою діяльність – без цієї допомоги я б не впорався, тому це не тільки мої кілометри і вантажі, а всіх небайдужих людей, хто підтримує країну в ці непрості часи”.

изображение viber 2022 06 20 19 01 15 734 3f1b0

Карта Олександр Костенко, на яку ви можете задонатити для нашої перемоги: 5363542017081036

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]