Cпробуйте підрахувати кількість загиблих у вже знищених ворогом будинках Бахмута, – бахмутянин про евакуацію

Семаковська Тетяна 17:49, 9 Червня 2022
287160462 5056006404516089 5026725353902362621 n 70149Важливість і необхідність евакуації досі обговорюється серед мешканців Бахмута та Донеччини. Між людьми, що виїхали і залишилися відбувається не лише набуття різного досвіду, але й продовжується дискусія про правільність вибору і його наслідки. Вимушені переселенці стикаються з цькуваннім і обезцінюванням їх почуттів від людей, які залишились. Свої думки з цього приводу виклав на своїй сторінці у Фейсбуці фотохудожник, громадський діяч Олександр Дьяченко. Публіуємо його роздуми у повному обсязі.

Час від часу від бахмутян до бахмутян лунають докори, що хтось покинув місто та запрошення терміново повернутися до Бахмуту, аби розділити із ними скруту перебування у місті під обстрілами, поночувати у підвалах, не поспати тиждень другий, відчути як руки тремтять під час вибухів поблизу. Мовляв, якось нє патріотічнєнько перейматися за місто вдалині від нього. А ще: “Ти, що, не віриш в ЗСУ?!”
Особисто я вірю. І за кожен день після 24-го лютого дякую Богові та ЗСУ. Вірили і жителі знищеної орками Попасної, Волновахи, розстріляного Сіверодонецьку, закривавленого і розбомбленого Маріуполя, Харкова, Чернігова… Вірили і ті, хто вже не зможе про це сказати ніколи.
Але… Чому ми обмежуємося тільки закидами в особистому спілкуванні у соцмережах?

Давайте закличимо всіх повернутися до міст, які зараз під ударами підорашенської орди. Разом з дітями, з домашніми тваринами. Давайте надамо оркам більше можливостей вбивати цивільних громадян, а їх раша-зомбо-змі більше підстав говорити, що “боєвікі ВСУ прячутся за спінамі мірних житєлєй”! Давайте разом додамо зусиль до обтяження статистики втрат України з боку мирного населення. Бо ж Маріуполя нам замало.
Наразі в Бахмуті залишилося відсотків 15 його населення. А зважаючі на “живі” квартири особисто в моєму будинку та на “залюдненість” міських вулиць, гадаю, і ще менше.
Звісно, у тих, хто залишився, є свіої причини на те. Як і в тих, хто покинув місто не з власного бажання, а під впливом, м’яко кажучі, зовнішніх чинників, настійливих наполягань рідних. І в тих, і в тих болить душа і крається сердце. Але справжні герої в цих обставинах тільки ті люди, які наразі вимушені забезпечувати життєдіяльність міста: його керівництво, працівники ДСНС, службовці поліції, військові, працівники комунальних служб, транспортники, працівники торгівельних мереж. Саме цим людям – уклін, повага та наше захоплення їх справжнім героїзмом.
Однак спробуйте підрахувати кількість загиблих у вже знищених ворогом будинках Бахмута, якби всі патріотічнєнько залишилися би в них жити, а не їхали, не знаючи куди і на скільки, не знаючі, чи буде колись до чого повертатися.
Всім – скорішої Перемоги, настання миру, Божої помічі та ясного розуму. Залишайтеся людьми, навіть коли це дуже важко. А важко ВСІМ. Бо – війна.
 

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]