Чому не варто поширювати пости про зраду особливого Донбасу

Семаковська Тетяна 15:34, 22 Травня 2022

281862447 7388510534554141 4385556850571068350 n 1 13ad0По мережі гуляють пости про те, що Донбас знов не чують і не бачать жертв, які щодня збільшуються серед цивільних, а міжнародні організації на ситуацію не звертають уваги. Ніби Донеччина і Луганщина представлена в інформаційному просторі лише новинами про маріупольський «Азов» або чому писали про Маріуполь і не пишуть про Бахмут? Якщо відставити емоції в сторону і прочитати кожне речення з цих постів окремо, включивши критичне мислення, легко вгадуються наративи з російської пропаганди. Детальніше в матеріалі.

Один з таких дописів ми побачили на сторінці громадської діячки з Бахмута. Вона поширила пост Наталі Шевченко з Краматорська. Його розповсюдили більше вісімсот людей кристувачів, у коментарях більшість підтримує цю ідею і вірить, що на хід військових дій можна вплинути такими зверненнями. Зустрічаються думки, які розділяють східну і західну Україну, та інші стереотипи про мешканців Донеччини, що роками розповсюджувалися в Україні для розділення нації і розгортання конфліктів та ненависті. На прохання журналістки пояснити до кого конкретно написано звернення і що очікує авторка – ми не отримали конкретних відповідей. Тобто звернення до влади, а саме до уряду, хочу, щоб війна закінчилася, щоб не стріляли і не руйнували міста, люди не гинули. Війна комусь вигідна, тому її не хоче припиняти уряд, кому саме і яким чином – відповіді немає.

01 4fd7b

281675929 1131109667668670 1916052373005517422 n fdb89

Люди, які наразі перебувають на Донеччині чи виїхали і спостерігають, як руйнуються їх рідні міста переживають багато негативних емоцій і хочуть, щоб ця трагедія якомога швидше припинилася, але подібними зверненнями тут не допоможеш. Оскільки військові дії з наступу веде Російська Федерація, а не український уряд, чи ЗСУ.

Наслідки таких заяв на наше прохання коментує політична експертка Оксана Ярош:

«Це частина інформаційної війни рашистів – розганяти зраду. Під час війни не можна: публікувати повідомлення типу “всі забули за Мелітополь/Маріуполь/Херсон” чи “чому ніхто не говорить про гуманітарну катастрофу”. Не варто поширювати зневіру – влада як у Києві, так і на місцях добре знає, що відбувається у кожному регіоні. Гуманітарні катастрофи намагаються вирішити всіма можливими способами – такі повідомлення – або паніка наляканих людей, або спроба посіяти недовіру та розбрат від окупанта. Ворог вже деморалізований – зробити таке з нами не вдасться. ЗМІ постійно висвітлює всю актуальну інформацію. Жоден з регіонів не забутий».

Також наводимо коментарі з реакції активної спільноти у фейсбуці, на пости спасіть Донбас.

Єлизавета Гончарова, журналістка, мешканка Бахмуту опублікувала такий пост на своїй сторінці:

«Звісно, ми всі хвилюємося через обстріли в рідних містах. Не спимо, постійно телефонуємо рідним та знайомим, що там залишилися. Плачемо, впадаємо у відчай. Це зрозуміло. Це логічно. Це природно. Це боляче і жити не хочеться. Але ви реально думаєте, що найбільш потужні сили ЗСУ та тероборони, які тут зараз зосереджені, не заважають рашистам обстрілювати, бо НЕ ХОЧУТЬ? Або НЕ ЗНАЮТЬ? І хто вам сказав, що про це не пишуть ЗМІ? Купа купезна текстів, репортажів, стрімів. Якщо ви підписані не виключно на рашаЗМІ або телеграм-канал власного ЖК. І головне, ДО КОГО ви звертаєтеся, коли з хешетгом “спасітєназваміста” – ПРИПИНИТЬ ЦЕ? Якщо до Путніна – то ок. звертайтеся, він звісно, почує. І припинить. Але якщо ви вважаєте, що це може зробити, але не робіть з якихось причин УКРАЇНА та її армія, то вибачте, вас вкусила російська пропаганда. Більше нічого не буду писати. Просто зупиніться та подумайте про тих, хто з усіх сил зараз все це стримує, і отримує в спину: а моглі б і лучше!»

Громадський діяч, журналіст з Краматоська Олексій Ладика пише у себе в Фейсбуці:

«Останні кілька днів бачу лавину дописів, в яких просять уряд України врятувати Донеччину/Луганщині або певне місто в регіоні (#спаситеЛиман, Слов’янськ etc), просять врятувати від знищення. Я от читаю і дивуюсь: а чому ви звертаєтесь до уряду України, а не до тих, хто нищить? Чому не звертаєтесь до путіна, до росії, до росіян, до ваших російських родичів? Чи це уряд України нищить?

Чи може таким чином натякаєте, що уряд кинув Донеччину напризволяще і росіяни роблять тут, що хочуть? Але це неправда! Кожного дня і на півдні, і на півночі області йдуть кровопролитні бої, кожного дня гинуть наші військові, б’ються за кожний метр нашої землі.

Б’ються у тому числі мешканці нашого регіону. Лише з Краматорська на війні загинуло 12 військових – це лише ті, кого я знаю. І майже всі вони загинули у боях за Мар’їнку, за Попасну, за Сєвєродонецьк, за Авдіївку. За наш регіон. А у лавах ЗСУ, Нацгвардії, прикордонної служби воюють тисячі наших земляків – лише в один день, коли мене викликали до воєнкомату, на війну відправилися 60 чоловіків з Краматорська.

Якби наші військові не билися, то ви б давно були вже в окупації, і відчули б на собі усі прєлєсті цього: фільтраційні табори, відсутність їжі та води, відсутність будь-яких прав, а у гірших випадках – депортацію, масові розстріли, згвалтування.

У нашого ворога немає нічого людського, це фашисти 21 століття. Вони не можуть перемогти наших військових, тому відіграються на цивільних – обстрілюють наші міста з літаків та артилерії, руйнують наші будинки і вбивають наших людей та дітей. Росіяни нищать Донеччину, а не уряд України, тому до них і пишіть свої звернення.

Ви пишете, що ось Київ, Чернігів, Харків захистили, а нас, мовляв, не захищаєте. Це неправда! Усі ці міста свого часу сильно постраждали, сотні людей загинули, сильні руйнування. І слава Богу, що вони тепер у безпеці. Те ж саме буде і з Донеччиною, але ж за один день перемоги не здобуваються! Росіян багато, як тарганів, і вони все пруть і пруть. Але і доля в них буде така сама, як і тарганів.

Що ви можете зробити – евакуюватися. Вам страшно, ви переживаєте за свої домівки, за своє майно, за себе і своїх рідних? Евакуюйтеся! Це найправильніше, що можна зараз зробити».

Олена Шевчук, громадська діячка, мешканка Торецьку:

«Як мені огидно читати пости про «Пачіму звезди Малчат про Бамбас который домбят». Коли я вперше прочитала його, чесно думала шо після першого речення там буде «Гдє ви билі 8 лєт». Друзі. Якщо ви не довіряєте ЗСУ і думаєте шо шось там зливають. Ок. Допустім. І шо ? Ви поїдете додому і на зло владі будете жити під обстрілами? Можливо ви думаєте шо армія рф вас краще захистить? Якісь є альтернативи? Якщо ви не впевнені шо армія достатньо сильна – робіть все шоб вона була такою, якій ви зможете довіряти. Скидайте кошти в фонди. Можливо у вас є якийсь скритий талант так двері військоматів відкриті як для чоловіків так і для жінок. Якщо ви в чомусь сумніваєтесь, станьте тією рушійною силою, що змінить стан речей, який вас не влаштовує. Там де ви є, ви точно можете бути корисні. А то як у тому анекдоті про поради. Чес слово.

Перемога залежить від кожного з нас. Не перекладайте відповідальність.Ми всі в одному човні. ЗСУ на передовій. А ми в тилу».

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]