Як наші бахмутяни Софіївку підкорювали

Семаковська Тетяна 20:58, 16 Травня 2022

зображення viber 2022 05 13 20 20 06 525 3f60dУ Дніпропетровській області є таке невелике селище Софіївка, яку обрали для тимчасового перебування деякі мешканці Бахмутської громади. Яна Баришева з родиною поїхала туди одна з перших і разом з місцевою волонтеркою Тетяною Гастюк підготовлювала занедбані хати для інших бахмутян, потім організували роздачу гуманітарної допомоги переселенцям не лише з Бахмуту, зареєстрували власну громадську організацію.

Яна Баришева вже другий раз біжить від війни. Молода жінка з чоловіком переїхала до Бахмуту з Дебальцеве ще в 2015 році. Народила дівчинку, пішла працювати вчителем історії в бахмутську школу № 24, відкрила косметологічний кабінет за проєктні кошти від ПРООН. Жила, працювала, насолоджувалася життям, як багато хто навколо. На початку квітня цього року, після жорстокого вторгнення росії з війною в Україну,  все ж таки вирішили виїхати з Бахмуту. Обрали Софіївку тому, що її запросила колежанка – Тетяна Гастюк, дівчини разом брали участь в проєктах для підприємців.

“Разом з Тетяною ми знаходили будинки, що покинули місцеві жителі і вимивали, наводили порядок, підготовлювали їх для заїзду наших бахмутян. Таких хат знайшли та вичистили більше 15-ти, зараз в них живуть різні люди, в кожному розміщуються до 12 осіб. Ми також живемо разом з двома іншими родинами, інколи втомлюєшся, але так спокійніше та безпечніше, ” – розповідає Яна.

зображення viber 2022 05 13 20 19 45 034 61b49Тетяна Гастюк її напарниця з Софіївці, так само волонтерить, за власні кошти придбала різні побутові б/у речі – бойлери, пральні машинки, провела Інтернет, щоб зробити тимчасове перебування для переселенців якомога комфортнішим.   

Зараз в Софіївці зареєстровано біля 1000 вимушено перемішених осіб з різних місць східної України, де велись чи ведуться активні бойові дії внаслідок російської агресії. Населення самої Софіївки – трохи більше 8000 мешканців.

Жінки допомагають переселенцям, отримують гуманітарну допомогу від різних організацій чи меценатів та роздають людям.

“Ми співпрацюємо з “Молітвеним домом” з Дніпра, отримали гуманітарні набори від депутатів Бахмутської громади Олександра Бабенко та Артема Сабаєва, які їм в свою чергу привезли з-за кордону та з України. Будемо облаштовувати в сілі майданчик для волейболу, як раз від UNICEF отримали м’ячі та сітку”, – говорить Яна Баришева.

зображення viber 2022 05 13 17 17 21 451 f2d33зображення viber 2022 05 13 17 16 42 120 88e30Ще жінка додає, що місцеві жителі Софіївки дуже допомагають переселенцям – хто їжу приносить, хто одяг, дитячі іграшки, ковдри, постільну білизну, за що люди дуже вдячні.

Яна та Тетяна створили власну громадську організацію “Світло добра К”:

“Що означає літера “К”? Коли приїхали реєструвати організацію, то назва “Світло добра країни” вже було зайнято, тому вирішили залишити просто літеру “К”. Спочатку засмутилися, а потім вирішили, що так всі будуть питати, як ви, наприклад, і це буде додатковий піар”, – сміється Яна.

Але ж звісно, організація створена щоб працювати, офіційно отримувати та надавати гуманітарну допомогу, і у подальшому реалізовувати різні соціальні проєкти, додає жінка.

Ця публікація була підготовлена в рамках проєкту «Громадськість за демократизацію», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО «Бахмутська Фортеця» і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]