Як працює Бахмутська районна рада в умовах воєнного стану

Семаковська Тетяна 08:49, 4 Травня 2022

рада 69428Воєнна агресія росії щодо України змінила життя чи не кожного українця і внесла свої корективи в роботу підприємств та державних структур. Як сьогодні функціонує Бахмутська районна рада, які має повноваження і чи збираються депутати на сесії,  у розмові із головою ради Світланою Кіщенко.

Зміни у роботі

На сьогодні, згідно із «Законом про воєнний стан»  Бахмутська районна рада повністю передала свої повноваження районній державній адміністрації. Тому зараз головним розпорядником бюджетних коштів і головним виконавцем всіх програм та всіх заходів на час воєнного стану є районна державна адміністрація.

  • Зараз головою районнної військової адміністрації призначено Кальяна Сергія Пантелійовича, і саме він виконує координуючу та об’єднуючу ролі на території Бахмутського району, – розповідає голова Бахмутської райради Світлана Кіщенко. – До його повноважень входить підготовка наших громад до оборонних заходів, організація  видачі гуманітарної допомоги, та інші заходи оборонного значення загальнодержавного та загальнообласного рівня.

Сесії райради

У лютому депутати Бахмутської райради тричі збирались на позачергові сессії.

  • У лютому ми виділили додаткові кошти в розмірі одного мільйона гривень, і ще громади наші зібрали 900 тисяч. Ці кошти пішли саме на новостворений батальйон територіальної оборони Бахмутського району.  У лютому та на початку березня ми дуже активно допомагали районному батальйону тероборони стосовно їх забезпечення. Бо це був новостворений підрозділ і треба було починати майже нуля. Туди підключались наші депутати, особисто надавали допомогу засобами, технікою, матеріалами.

В умовах воєнного стану зібрати на сесію необхідну для кворуму кількість депутатів складно, зазначає Світлана Іванівна. Є люди, які евакуювались за межі області чи країни. Також складно приїхати на сесію, приміром, депутату із Торецька.

  • Щоб дистанційно збиратися, то не внесні зміни в Закон про те, щоб можна було дистанційно проводити сесію, це по-перше. А по-друге, в умовах воєнного часу всі повноваження районної ради передані військовій районній адміністрації. Тому, наприклад, щоб зараз внести зміни в бюджет достатньо розпорядження голови районної військової адміністрації.

Нові функції

На період воєнного стану на апарат районної ради покладена функція оповіщення громад про повітряні небезпеки.

  • Наші посадові особи чергують в спеціальній групі, до нас приходить сигнал “повітряна тривога”, і ми передаємо його по громадах. У громадах також чергують люди, які вже вмикають сирену. Тут така відповідальна робота, треба вчасно зреагувати, не заснути, приміром, коли чергуєш із 2 ночі до 8 ранку. Також ми співпрацюємо з телеграм групою по сигналу повітряної і ракетної небезпеки “Повітряна тривога! Схід України”. Сюди миттєво потрапляє сигнал і можна оперативно реагувати на ситуацію

Працює райрада над залученням міжнародних організацій до допомоги громадам району.

  • Зараз є співпраця з огранізацією “Агора”, були ще декілька проектів, які ми підтримували, та з волонтерами працювали, надавали допомогу нашим бійцям з територіальної оборони.

 2014 і 2022 рік

З 12 квітня по 5 липня 2014 року місто Бахмут було у окупації проросійських бойовиків. У той час Світлана Кіщенко працювала секретарем міськради і наголошувала, що вони працюють в рамках українського законодавства і підтримують цілісність України.

  • У порівнянні із 2014 роком ситуація зараз страшніша. Ми бачимо Маріуполь, ми бачимо приклад того ж Мелітополя або того ж Херсону, ми бачимо приклад Волновахи, де просто знищено все, приклад того ж Лиману зараз. Знищується все. Тому зараз люди більш налякані. У моєму оточенні всі дуже негативно сприймають ситуацію і обурені тим, що сталося. Ми всі розуміємо, що це ніяка не спецоперація – це є війна і наслідки цієї війни вони жахливі…

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]