Чому в Бахмуті не чутно сповіщення тривоги?

Семаковська Тетяна 07:50, 24 Березня 2022

Снимо55к 26bb9Сьогодні вночі в Бахмуті пролунали сильні вибухи, сповіщення тривоги з’явилося лише після, і всі вони були в соціальних пабліках, офіційної сирени не пролунало. Останнім часом в Донецькій області, сусідні громади – Костянтинівська, Слов’янська, Дружківська, Торецьк, на жаль, знаходяться майже під постійними нічними обстрілами. В тих громадах завжди лунає сирена, в Бахмутській громаді тривога не вмикалась жодного разу.

Наприклад, в Дніпропетровській області у Вільногірській громаді система сповіщення вмикається автоматично – як ПВО фіксують небезпеку на території області. І там, так само, як і в Бахмуті ще не було жодних повітряних обстрілів.

зображення viber 2022 03 24 07 35 38 142 98ec4

В Костянтинівські громаді керівництво громади оповіщає мешканців в ручному режимі. Є домовленість з керівництвом Краматорського району і незважаючи на час доби, хай то друга чи третя година ночі – робітники Костянтинівського виконкому вмикають міську сирену сповіщення і дублюють у всіх можливих соціальних пабліках, доводять до відома керівників підрозділів, старостам округів, а вони в свою чергу – підлеглим.

зображення viber 2022 03 24 07 35 38 390 c6283

Готуючи цей матеріал, ми спілкувалися з представниками Бахмутської міської ради ще тиждень тому, можливо після сьогоднішніх нічних обстрілів ситуація та відношення до сповіщення про небезпеку бахмутян в громаді зміниться.

“В Бахмуті дві системи сповіщення тривоги – одна на ПРАТ “Вістек”, друга на ТОВ “Цветмет”, – регіонального рівня. Є також колонки з ноутбуками в міських будинках культури – імені Мартинова, в Опитненському старостинському окрузі, будинок культури Металургів, і там є чергові. Тобто у разі потреби, ті райони будуть чути також сирену. Є домовленість з міськими церквами – під час обстрілів буде чутно дзвони”, – розказав Сергій Білик виконуючий обов’язки начальника відділу цивільного захисту Бахмутської міської ради.

Коментарів від першого заступника міського голови Максима Суткового отримати не вдалося. Наталя Кисиличина начальниця відділу внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Бахмутської міської ради надала такий коментар:

“З чого ви взяли, що система оповіщення не працює? Дякувати Богові, що поки що нагальної потреби для її включення не було. Рішення щодо включення сирени приймає військове командування! Відповідне розпорядження надходить до військової адміністрації (у нас це колишня райадміністрація). У випадку включення сирени, інформація про загрозу обов’язково з’явиться на офіційних джерелах (соціальних мережах).В інших громадах сповіщення про тривогу дублюється в групах ФБ, телеграм-каналах”.

Сьогодні вночі так і відбувалося: і просто мешканці, і всі можливі соціальні пабліки в ФБ, телеграм-каналах сповіщали один одного про загрози обстрілів. На офіційній сторінки міського голови та Бахмутської міської ради також було сповіщення, але на жаль вже після обстрілів.275029280 319411696733300 1421193269334237648 n ca37a

unnamed 1 78776

unnamed 2 517f5unnamed c0713

Нагадаємо, що додатки про сповіщення тривоги в телефон можна скачати ТУТ.

Верховна Рада України розробила ось такі роз’яснення щодо включення сповіщення, їх можна почитати ТУТ.

276142563 336973901801999 8424048464720770813 n e1e2c

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]