Як мотивувати дитину на навчання під час війни?

Семаковська Тетяна 10:32, 18 Березня 2022

67 a438cНаразі в областях і містах України, де не відбуваються активні бойові дії, школярі проходять дистанційне навчання. Але діти можуть відмовлятися підключатися до уроків, виконувати домашні завдання. Поради для батьків, про те як підтримати дитину, дають досвідчені освітянки бахмутських шкіл.

Марина Шажко, вчителька англійської мови:«Незважаючи на військові дії, треба жити далі і думати про майбутнє, а це – наші діти. Щоб мотивувати дитину на навчання, включайте емоційну складову: згадуйте разом із дитиною цікаві чи смішні моменти з її шкільного життя та обговорюйте їх. Говоріть про шкільних друзів сина чи дочки, про уроки, клас, школу, про вчителів – викликайте позитивні емоції про шкільне життя. Це необхiдно для того, щоб у дитини з’явилося бажання хоч на пару годин на день поринути у навчальний процес».

275559629 512647190524983 6716106119061769054 n 49ddf

Юлія Громова, вчителька української мови і літератури школи №24: «Діти, особливо старшокласники, потребують батьківської підтримки. Варто навчити дитину “не здаватися”, прагнути до результату, вірити у свої сили. Запропонуйте підлітку допомогти виконати завдання, саме так дитина відчує турботу, а також нагадайте те, що її навчання та майбутнє важливе для вас. Допоможіть структурувати підхід до навчання, тобто складіть разом із дитиною план: ти починаєш робити оце, потім – це. Слідкуйте, щоб вона відпочивала і займалась різними видами діяльності. Проявляйте зацікавленість у навчанні дитини, спитайте, яку оцінку вона сьогодні отримала, похваліть її. Так ви створите своєрідний “шлях до успіху”, який допоможе учню відчувати свій прогрес та прагнути більшого».

Ірина Махіборода, вчителька математики та геометрії школи № 10:«Знаєте, я не маю морального права примушувати їх зараз виходити на навчання – коли вони по підвалах сидять, чи не мають доступу до інтернету. Я навіть домашнє завдання не вимагаю робити – хто робить, то звісно ж перевіряю. А ті, хто люблять навчатися і розуміють навіщо їм це – і мотивувати не треба, до того ж в мене старшокласники – 10 -11 класи. Однак, війна змусила всіх, навіть малюків, дуже швидко подорослішати… І щоб не впадати в депресію і підтримувати дітей, я продовжую їх любити, навчати, робити зі складної науки просту річ, пояснювати, що математика їм у повсякденному житті особливо не знадобиться, але без неї все ж таки неможливо. Від дітей, же своїх, постійно також навчаюся – оптимізму, вмінню прощати, молодому запалу, бачу і відчуваю, що вони отримують мою любов, та й елементарним речам – комп’ютерної грамоти, наприклад».

275900282 786480798994705 7624180909983671789 n 86a09

Ольга Ланевська, вчителька української мови та літератури школи №10: «Головне підтримати морально свою дитину, захистити від зайвого стресу. Існує багато методик, як допомогти дитині в таких умовах. На мою думку, материнські обійми – найефективніші ліки. Навчання в таких умовах – це стрес: то НЗ не працює, то інтернет відсутній, то немає часу виконати завдання. Особисто я розглядаю освітній процес сьогодні як засіб відволіктися всім від реальності, від потоку новин, від дурних думок. Як пробудити цікавість? Не знаю. А чи потрібно? Переможемо, а тоді все надолужимо!»

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]