Батьки вихованців бахмутських шкіл та садочків отримають алгоритм дій на випадок посилення військового конфлікту

Семаковська Тетяна 21:26, 15 Лютого 2022

270213712 610358230182542 7612891518646186559 n 687adСьогодні під час засідання Батьківської ради при Управлінні освіти Бахмутської міської ради обговорювалося питання підготовки закладів освіти до можливих обстрілів. Батькам обіцяли, що всім закладам освіти порекомендують інформувати батьків, про те, яким чином буде відбуватись комунікація, як і коли треба забрати дитину.

Порушуючи це питання, члени Батьківської ради провели моніторинг підготовки у своїх закладах освіти. Інформацію, яку зібрали члени ради можна подивитись в таблиці. Загалом кожний заклад готується по-різному і важливим у цьому процесі є позиція батьківського комітету.

«Всі вихователі упаковані тривожними валізками в них є списки дітей, адреси та всі контакти, медична аптечка, вода, ліхтарики і т.п. Пошиті мішки, в які діти зможуть максимально швидко скинути речі та взуття, щоб швидко покинути будівлю та одягнутися вже на безпечній відстані. Для Провели гру «Хто з груп швидше одягнеться?» – дітям було весело і ніхто не злякався, весь сад евакуювали в безпечну кишеню далеко від вікон, яким за планом евакуації є коридор першого поверху. Зайняло це 3 хвилини 14 секунд. При військовій небезпеці, наш сад не належить географічно до бомбосховища, ми користуємось своїм підвалом. Підвал обладнали на 150 місць зі стільцями та всім необхідним для перечікування – вода, ліхтарики, аптечка і т.п. У нас два входи в підвал і обидва підготовлені. За рішенням батьківських комітетів лякати дітей та відпрацьовувати спуск у підвал сад не буде», – повідомила представниця дитячого садочка №10 Ганна Полосухіна.

В Управлінні освіти повідомили, що всі школи мають плани евакуації на випадок пожеж чи мінування, інших надзвичайних ситуацій, коли дітей мають виводити з приміщення. Під час обстрілів навпаки треба забезпечити розташування дітей та педагогічного колективу у безпечному місці в середині будівлі. Там де в укриття можна потрапити з середини будівлі, приміщення готують: роблять запаси води, у дитсадочках навіть запаси печива, які постійно оновлюють.

Ситуація дещо ускладнюється тим, що не у всіх школах є сухі підвали, наприклад, на сьогодні затоплені підвали школи № 7 та 5, там дітей будуть виводити в коридор, якщо встигнуть. Сховища немає і в школі №12, під час обговорення виявилося, що у школі №18 підвал захаращений, оскільки, туди зносили все під час ремонту. Там де в укриття можна потрапити з середини будівлі, приміщення готують: роблять запаси води, у дитсадочках навіть запаси печива, які постійно оновлюють.

«Головне, чому треба навчити дітей – це лягати в глухий кут і закривати голову під час обстрілів. Ми проводили навчання у 2015 році, коли учням показували як треба розташувати парти, якщо почався обстріл. Те, що наші діти знали, що потрібно лягати на землю, врятувало їм життя при обстрілі у 2015 році», – розказала начальниця Управління освіти Бахумтської міської ради Наталя Дроздова, колишня директорка ЗОШ№4, поруч з якою відбувся обстріл у 2015 році, коли загинув учень 2-го класу і молода жінка, яка укрила собою дитину.

Начальниця управління освіти також підкреслила, що не треба піддаватися паніці, лякати дітей. Після інформації про стан підвалу в ЗОШ%№18, Дроздова повідомила, що в управлінні оновлять дані по стану сховищ і підвалів цієї школи та інших закладів освіти.  

Подивитись трансляцію засідання можна на сторінці Батьківської ради при Управлінні освіти Бахмутської міської ради за посиланням.

Фото Управління освіти Бахмутської міської ради.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]