Поки без фруктів але з фіш-болами: нове меню у бахмутських дитсадках

Семаковська Тетяна 20:52, 11 Січня 2022

331490 e8cbeУ січні не лише підвищилась вартість харчування дітей у закладах освіти, запрацювали нові норми харчування. За цими нормами зменшили кількість цукру натомість  збільшили кількість фруктів, овочів, батон вже замінили на цільнозерновий хліб, вся випічка буде на основі сиру, навіть кисіль стане натуральним, а не з пакетиків. Коли почнуть давати банани і апельсини, як поступово адаптували меню у дитсадку № 10 і чи подобається це батькам – читайте в матеріалі.

На основі меню, розробленого МОЗом, у бахмутських садочках розробили нове зимове меню, яке вже практикують у всіх садочках. Працювала творча група управління освіти та керівниками закладів. Всі садочки поділили на декілька груп, які будуть поступово розробляти сезонне меню – весняне, літнє, осіннє.

«Меню розробили спільно. Після чого запропонували батькам послухати про ці нововведення, батьки одразу позитивно сприйняли зміни. Ми підготували батькам інформацію щодо технології приготування страв, щоб вони в родинах приготували те, що ми робимо на харчоблоках, надали у роздрукованих варіантах», – розказує завідувачка дитсадочка №10 Ганна Бершова.

32 кристалик 3565f

33 кристалик 2c529

Розшифровка меню, яку надають у дитсадку №10. Фото Ганни Полосухіної.

Діти, за словами завідувачки, такими змінами задоволені.

Серед оновленого меню, наприклад, гарбузова каша, за словами завідувачки, хоч і не нова страва, але у харчуванні раніше гарбуз не використовували. Також гратен – зроблена із м’якого кисломолочного сиру, фішболи – рибні кульки. Нещодавно ввели до меню курку по-італійськи. Більшості дітей подобається, крім тих, хто просто не їсть м’яса.

Нові страви у більшості садочків почали готувати з листопада – для м’якої адаптації дітей.

Хоча на сьогодні повністю реалізувати заплановане меню ще не можливо, оскільки деякі тендерні процедури ще не завершились.

36 днз Теремок 06765

Фото Тетяна Смоленкова.

31 a77a6

Меню дитячого садочка №58. Фото Єгор Пигіда.

Апельсинів з бананами у січні не буде

Як пояснила Марина Макогон – начальниця відділу з обліку харчування закладів освіти Управління освіти Бахмутської міської ради, досі не визначені постачальники на деякі види продуктів. Наприклад, тендер на овочі і фрукти сьогодні оголосили наново. Вся процедура з визначенням переможців затягнеться ще на місяць, у попередніх торгах всі претенденти не мали відповідного пакету документів. Оскільки, оголошення нових тендерів стало можливим лише після прийняття бюджету тобто з 22 грудня, підготуватись заздалегідь не було можливості.

Саме в цьому лоті закладені банани, апельсини, яблука.

«З нових продуктів також закуповують – горошок заморожений, квасолю, твердий сир. Раніше кисель варили з пакетиків, тепер будуть готувати на основі крохмалю апельсинів чи сухофруктів. Чорний чай замінили на трав’яний, збільшилась кількість какао. В якості випічки будуть готувати сирники та сирні запіканки, суфле. Цільнозерновий хліб закупають на Бахмутському хлібозаводі, цей продукт повністю відповідає новим нормам», – пояснює Марина Макогон.

Чи до вподоби батькам нововведення?

«У нас медсестра надає повний доступ батькам до меню. Хліб цільнозерновий, здоба залишилася раз на тиждень. Багато овочів, кисломолочного сиру, фрукти. Сосисок у меню немає з грудня. Багато запіканок. Батьки дуже задоволені» – говорить членкиня Батьківської ради від дошкільного закладу освіти №10 Ганна Полосухіна.

Слайд13 039eb

Зміни вартості харчування. Слайд з презентації бюджету на 2022 рік Бахмутської ТГ.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]