Магія соляних шахт: голландські урбаністи представили план, як зробити Соледар привабливим для туристів і комфортним для місцевих

Семаковська Тетяна 15:58, 30 Грудня 2021

1.3 b1d41Креативна продюсерка і дослідниця Марйо ван Шайк та урбаніст, дизайнер і архітектор Фулко Трефферс приїхали у Соледар, що на Донеччині, на початку грудня.  У час, коли тут майже немає туристів. Це допомогло дослідникам побачити місто поза туристичним контекстом і краще зрозуміти, чого саме не вистачає Соледару, щоби бути не лише привабними для туристів, а передовсім комфортним для місцевих жителів. Фулко Трефферс та Марйо ван Шайк кілька тижнів досліджували місто у рамках резиденції Soledar: Flip City від фонду ІЗОЛЯЦІЯ.

«Перше, що ми побачили у Соледарі, – це просто чудовий парк, у якому, втім, не зустріли жодної людини. Наступного дня ми спустилися у соляні шахти і були вражені їхньою красою. Коли вийшли на поверхню, то зрозуміли: якщо люди змогли зробити такі красиві шахти, то зможуть зробити красивим і місто. Просто треба дістати ось цю магію із шахт і принести її на поверхню. Тож ми почали шукати цей «перемикач», щоб підняти підземну красу назовні», – розповідає Марйо ван Шайк.

Дослідницьку роботу Марйо і Фулко проводили у межах резиденції для урбаністів Soledar: Flip City від фонду ІЗОЛЯЦІЯ. Мета резиденції, розрахованої на професіоналів мистецтва та дослідників архітектури, урбанізму та ландшафтної архітектури — дослідити феномен мономіста та виклики, які постають перед ним у зв’язку з розвитком або занепадом містоутворюючої індустрії. 

«Нас зацікавила можливість попрацювати та пожити у східній частині України. Це виклик для нашої творчості, який дає можливість застосувати наш досвід у міському плануванні та культурному програмуванні в новому контексті. Ми вражені поєднанням магії шахт з багатьма ще не використаними можливостями природи тут», — пояснюють дослідники. 

2.5 12e2b

Протягом кількох тижнів Марйо і Фулко працювали разом із локальною спільнотою, міською владою та командою ІЗОЛЯЦІЇ, вони досліджували Соледар як комплекс надземної та підземної інфраструктури. За цей час розробили план можливих змін у міському просторі, які не вимагають великих часових і фінансових затрат, але значно покращують якість життя у місті.

Дослідники сфокусувалися на двох публічних просторах – Юрчиній горі та міському парку.  Наприклад, Марйо та Фулко зауважили, що Юрчина гора – велика і простора, але абсолютно порожня й не задіяна містянами саме як простір для дозвілля.

«Ці території варто залишити частиною природи, але їх можна удосконалити, зробити такими, щоб людям хотілося залишатися там надовше, – пояснює Фулко Трефферс. – Коли ми обговорювали із соледарцями, які проблеми їх турбують, то найчастіше мова заходила про туризм, спорт та екологію. На них ми і спиралися в своїй роботі. Наприклад, почали думати, які види спорту найбільш споріднені з природою – ходьба, біг або катання на санках узимку. Або ж просто запускати повітряних зміїв. Вони ідеальні для Юрчиної гори».

2.10 bbb35

2.1 74b31

Це наштовхнуло дослідників на ідею зонування Юрчиної гори. Тобто створити тут зону для занять фітнесом, зону, де можна запускати повітряних зміїв, зону, де можна насолоджуватися краєвидом, сидячи на зручних лавках, тощо. 

Другий міський простір – центральний парк, який, попри свою красу і вдале розташування, поки не є місцем, де хочеться гуляти і куди хочеться повертатися.

«Зараз це прохідний парк – люди йдуть ним дорогою з однієї точки в іншу і не мають причини затриматися тут, – говорять дослідники. – Пропонуємо висадити красиві дерева, квіти у різних зонах парку. Також  можна зробити парк більш округлим, зробити таке коло, щоби люди не просто перетинали його, а могли по колу гуляти тут. І довкола цього кола розташувати різні мистецькі об’єкти від ІЗОЛЯЦІЇ. А для туристів були би цікавими місця та об’єкти, пов’язані з сіллю та історією міста».

 

Дослідник також радять додати парку кольорів, наприклад, встановити прапори різних країн і обов’язково підсвітку – щоб і вночі ці кольори не зникали.  

Фулко та Марйо наголошують, що ці пропозиції не є остаточними. Їх можна коригувати й допрацьовувати спільно зі соледарцями. Але також ці ідеї – хороший привід задуматися і відпустити свою фантазію, адже достатньо і невеликих кроків, щоб змінити своє місто на краще. Впевнені, що все можливо втілити.

Фото ІЗОЛЯЦІЯ.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]