Соціальні зміни і фінансова незалежність: чому в Бахмуті хочуть створити імпакт-ХАБ

Семаковська Тетяна 15:38, 28 Грудня 2021

imgonline com ua Resize CABaxOYCkl 3e160

Десять громадських організацій Бахмутської громади хочуть створити спілку, щоб реалізовувати сталі проєкти та заробляти на розвиток. До такої ідеї члени майбутньої спілки дійшли під час роботи в проєкті “Разом ми сильніше”, що реалізується ГО “Бахмутська Фортеця” у партнерстві з ТОВ “НАС” при фінансуванні Королівства Нідерландів.  ХАБ громадські активісти розглядають, як можливість фінансування громадської діяльності у формі соціального підприємництва.

Неприбуткові українські громадські організації постійно шукають матеріальні ресурси для поточної діяльності. Зазвичай прагнуть досягти самоокупності, але й забезпечити членів та робітників постійною гідною заробітною платою – це також на сьогодні велике досягнення. 

Снимок3 f08e9

На сьогодні ось ці громадські організації вирішили об’єднатися в громадську спілку

Багато громад України передбачають фінансування громадських проєктів за рахунок бюджетів участі, програм підтримки громадських організацій. У Бахмутській громаді обидві фінансові інструменти також працюють. Але вони не покривають витрат на оренду офісів, зарплату виконавці, або інших витрат на поточну діяльність. Для цього ГО беруть участь у донорських проєктах, це найпоширеніше джерело фінансування на сьогодні. Організації, які надають постійні послуги своїм членам, використовують як ресурс членські внески. 

На сьогодні стає популярним соціальне підприємництво, критерієм успішності якого є саме “соціальна віддача”. Завдяки використанню частини прибутку такого підприємства з’являється можливість для подальшого фінансування соціальних чи культурних проєктів.

263555102 4621405541308268 1441126520234675821 n 6f38a

Робота над створенням імпакт-хабу за проєктом “Разом ми сильніше” триває з серпня. Члени організацій пройшли серію тренінгів і вирішили створювати ХАБ, поєднає зусилля та вміння всіх учасників. Майбутні члени хабу, і керівники проєкту активно займаються пошуком фінансування цієї ініціативи.

“Проаналізувавши свої сильні і слабкі сторони, ми  вирішили, що об’єднавшись можемо посилити один одного, економити ресурси і збільшити вплив на громаду. Амбітна наша мета – це Бахмут місто соціальних інновацій”, – каже Ганна Бокова голова ГО “Бахмутська Фортеця”.

Снимок6 39e9e

Вже є робоча назва майбутнього хабу – “СІЛ’ХАБ”. Учасники створили дванадцать бізнес-моделей, які будуть поступово втілюватися

Громадські активісти покладають надії, що створений ХАБу надасть можливість заробляти, задовольняти потреби організацій і розвивати громаду, об’єднає прихильників і стане успішним прикладом для інших громадських організацій в сусідніх громадах.

Створення такого ХАБу для Бахмута і для всієї області – є інноваційним процесом. 

“Інновація полягає в тому, що організації встановили партнерство заради економічного та соціального розвитку регіону, що призведе до зменшення бідності подолання соціальної нерівності в цілому.  Громадські організації зібралися разом і отримали функціональний напрямок співпраці, вирішуючи проблеми, які важливі для них, вони допомагають іншим. Запускаючи бізнеси, вони не лише отримують справжній прибуток від діяльності, а і вкладають кошти у соціальні проєкти розвитку регіону”, – пояснює Марина Шмакова представниця ТОВ “НАС” і одна з керівниць проєкту “Разом ми сильніше”.

240510300 4311115545670604 6210325576626446857 n a0786

Модель всього ХАБу відповідає цілям сталого розвитку. Хаб соціально-інноваційного підприємництва працює над цілями №4,11,17 –

якісна освіта, сталий розвиток міст та спільнот, партнерство заради стійкого розвитку

Одна з бізнес-моделей хабу – це бізнес-інкубатор. Він навчає людей підприємництву, запускає бізнеси, опікується ними, до моменту настання сталого росту. Одним з пілотних проєктів ХАБу є “Інклюзивна майстерня”, ініціаторами якої виступили члени ГО “Бахмут Особливий”

Снимок5 f466d

 “Особисто мене рухає бажання заробляти гроші і я вірю, що об’єднавши наші зусилля, ми зробимо це. До того ж, я думаю, що ми – мами “особливих” діток можемо так реалізуватися. Ми будемо виробляти засоби за доглядом хворих – для людей, що мають травми опорно-рухового апарату, які перенесли інсульт, післяродові травми, постраждали в дорожньо-транспортних пригодах. Хочемо, щоб в ХАБі було приміщення для наших дітей, де вони зможуть гратися, займатися, а дорослі будуть нам допомагати працювати”, – розповідає Альбіна Гребенюк голова ГО “Бахмут Особливий”.

Снимок1 b12d0Експерти і тренери проєкту Інна Петренко та Олександр Бабій, у ході переговорів у Бахмуті виявили інвесторів, які зацікавлені вкладати кошти в локальні бізнес-ідеї.

“Паралельно із запуском пілотних проєктів, буде відбуватися розвиток експертизи і набуття постійного приміщення для діяльності хабу. Багато учасників переживають, що вони мають обмежену експертність у питаннях, якими вирішили займатися, але набуття такої експертизи буде одним з головних завдань перших двох років роботи. Планується, що через 3-5 років хаб вийде на самоокупність і запустить всі 12 бізнес ідей, які планувалися”, – каже Інна Петренко.

Тетяна Бузулукська з колегою Катериною Корецькою вирішили створити для роботи у громадську організацію “Шлях від Мрії до Дії”, щоб у хабі реалізовувати проект “Маркет Клуб”. Тетяна вважає, що майбутній хаб надасть можливість не лише заробляти гроші, а допоможе змінити поведінку людей.

“Я бачу можливість реалізуватися самій та допомогти у реалізації проектів для громади. Можливість створити найкращі умови для життя та розвитку, зробити наше місто одним із найкращих в Україні. У Хабі організувати соціальне підприємництво буде простіше. У нашій різноплановості наша сила”, – вважає Тетяна.

Снимок7 be25eДля залучення Бахмутської міської ради у якості партнера учасники проєкту “Разом ми сильніше” представили свою ідею по створенню ХАБу керівництву Бахмутської міської ради. Перший заступник міського голови Максим Сутковий, підкреслив, що в міськраді зацікавлені в такому співробітництві громадських організацій. Розглядають можливість надання комунального приміщення, для розміщення майстерень ХАБу. Представника міської ради також запросили до участі в Наглядовій раді майбутньої спілки.

Одним з першим етапів реалізації ідеї ХАБу – є співпраця з квартальними комітетами Бахмутської громади. Учасники проєкту планують провести декілька зустрічей з представниками комітетів, щоб почути потреби і визначити, які послуги вже можуть надавати мешканцям громади.

Проєкт “Разом ми сильніші” підтримка новостворених громад Донецької області реалізується ГО “Бахмутська фортеця” у партнерстві з компанією “NAS”. Проєкт фінансується фондом “MATRA” Міністерства Закордонних Справ Королівства Нідерландів.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]