Хто і що намалював у печерах «Артвайнері»? (Відео)

Семаковська Тетяна 15:26, 28 Грудня 2021

267023646 219378857027029 299353005545883276 n df417Малюнки тварин і фігури людей у стилі стародавнього живопису створили художники і волонтери проєкту «Тонка Червона Лінія» у гіпсових штольнях заводу «Артвайнері». Митці продовжують свої дослідження трансформацій Сходу, цього разу діяли в новому просторі, експериментували зі стилем, залучали аудиторію.

«Нам, художникам цікавий такий перформанс, як можливість перегляду власних та загально людських художніх практик у трансцедентому просторі, в середині якого люди та дріжджі під музику Моцарта та Шопена творять своє мистецтво – створюють вино», – повідомила напередодні художниця, ініціаторка арт-події Олена Клочко.

Композиція Олени Клочко висотою шість метрів і шириною вісім метрів називається «Спляча в Jipabimil». Художник Денис Адушкін зробив ремейк, вільну інтерпретацію стародавньої композиції з печери Могура (Болгарія). Саня Джант зробив фото відеоінсталяцію, яка також проектувалася на стіну.

Волонтери малювали копію розпису з печери Сьєрра-де Капівара розташованої в Бразилії, якій понад 25 тисяч років. Учасники арт-події разом із працівниками «Артвайнері» та гостями залишили сліди долоні і це теж стало частиною експозиції, та алюзією на інший відомий розпис із печери Кузва де Лос Манос в Аргетині.

«Цікавий досвід. Я вперше заглибилася до шахт, побачила великі потужності підприємства і змогла додати щось своє. Я займалася одним малюнком, що зображував сцену після полювання, як люди танцювали навкруги переможеного звіра. Доісторичні люди малювали природньою фарбою у природніх печерах свої повсякденні справи. Ми малювали штучно створеними фарбами у штучно створеній печері, ми хотіли показати зв’язок з першим проявом мистецтва в історії людства і тим мистецтвом яке існує зараз, від того як воно починалося і до чого воно дійшло зараз, наскільки воно еволюціонує, наскільки воно схоже», – розказує волонтерка проєкту Поліна Бокова.

Враження учасників і глядачів дивіться на відео.

«Проєкт «Тонка червона лінія», який ми реалізовували за фінансування Українського культурного фонду, завершився у жовтні та ми продовжуємо організовувати мережу арт-резиденцій у Донецькій та Луганській області. Також створюємо студію сучасного мистецтва», – повідомив керівник ГО «Добропільський центр молоді «Добро» Володимир Орос.

В арт-резиденції «Тонка Червона Лінія» брали участь відомі українські митці Петро Антип, Роман Мінін, Сергій Захаров, Олена Клочко, Дмитро Коломойцев, Денис Павлович Адушкін, Саня Джант, Алан Мейєр, Антон Логов та Микола Бірючинський. Проектом відбувався за ініціативою художниці та режисерки Олени Клочко, чия арт-студія з 2016 року знаходиться у Бахмуті, у співпраці з регіональним культурним оператором ДЦМ «Добро», за підтримки Українського Культурного Фонду.

Відео Андрій Кузнецов, саундтрек Денис Павлович Адушкін.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]