«Україна від Росії відрізняється одним словом – «свобода», – посол королівства Нідерландів

Семаковська Тетяна 21:17, 29 Листопада 2021

изображение viber 2021 11 29 21 10 02 112 ba5a2Під час робочого візиту на схід надзвичайний та повноважний посол королівства Нідерландів в Україні Йеннес де Мол завітав до Бахмута. Цього разу пан Йеннес зустрічався з активною молоддю та членами ГО «Бахмутська Фортеця», які з ТОВ «NAS» реалізують проєкт «Разом ми сильніше» за фінансової підтримки королівства Нідерландів. Бахмутські та костянтинівські студенти, активна молодь, викладачі, громадські діячі ставили гостю питання про країни, які він відвідав, мови, якими він володіє, улюблені страви, навчання в Європі, війну на Донбасі. Він із задоволенням розповідав про себе, своє життя та професійну діяльність.

На початку зустрічі директорка Горлівського Інязу Євгенія Бєліцька розповіла історію переїзду інституту з тимчасово окупованої Горлівки до Бахмуту, показала в яких жахливих умовах розпочинали нове життя на вільній території України: без гуртожитків, з дахом навчального корпусу, що протікав. І, що мають тепер – два відремонтованих гуртожитки, майже завершений ремонт в учбовому корпусі, студентів, яких стало більше, ніж у мирній Горлівці.

Йеннес де Мол був вражений розповіддю. Водночас і своїм виступом та спілкуванням з молоддю приголомшив аудиторію. Йннес де Мол є послом Голландії в Україні з 2019 року. До цього працював в Арабських Еміратах, Африці, Афганістані, Чехії, Росії. Він детально розказав, як навчався, як розвивалась його кар’єра, які місії вдалося реалізувати.

IMG 9891 23a4aПісля доповіді пан Йеннес відповідав на питання. Публікуємо найцікавіші з них.

Чи співпали ваші очікування від Донбасу з реальністю?

Я часто буваю в ваших краях. Мені тут подобається: після моєї маленької Голландії ваші простори мене вражають, я бачу тут багато талановитих людей. Але й проблеми помічаю: близькість до лінії вогню, нескінченний воєнний конфлікт, те що молоді виїжджають, а літні люди залишаються.

IMG 9898 1d520Як ви ставитесь до урбанізації: коли населення сіл і маленьких міст переселяється до великих? Чи є така проблема в Голландії?

Так, я помічаю, що маленькі міста лишаються без молодих активних людей. Що вони їдуть навчатися за кордон, і потім, нажаль, не повертаються. А тут дуже багато проблем, які все одно доведеться вирішувати. Під час пандемії бачив і іншу тенденцію: коли Київ залишали люди, що працюють через інтернет, бо без повноцінної роботи і дорожче жити в столиці, і багато часу витрачається на затори на дорогах. У Голландії також більше людей живуть у великих містах, бо там більше роботи, але моє покоління повертається в села – дуже хочеться насолоджуватися власним садом, просторами.

IMG 9914 956cbВраховуючи європейські тенденції, порадьте: як нам розвиватися у сучасному житті?

Треба мати велике бажання та прагнення до навчання, розвивати внутрішню мотивацію, шукати різні студентські стипендії, гранти для навчання в Європі, бо мати європейській досвід – це важливо. На мене дуже вплинуло навчання в Італії, наприклад. Європейська інтеграція починається в голові, в серці, і перебування в Європі сприяє цьому. Але обов’язково треба повертатися додому, тут у вас багато роботи. Ну і подорожувати власною країною, бо чомусь українці мало їздять Україною, а такі подорожі допомагають впізнавати один одного.

Як ви вважаєте, яка освіта головніша – класична чи неформальна?

Коли людина має диплом про закінчення вузу, це говорить, що вона має академічний рівень мислення, і це важливо. Але треба бути дурнем, щоб вважати, що після закінчення інституту, закінчується навчання. Навчання триває все життя. І, до речі, мова – це лише інструмент, треба мати другу освіту, наприклад, як я – філолог та юрист.

IMG 9917 8787bЧим відрізняється Україна від Росії, українці від росіян?

Одним словом – «свобода». Ви маєте свободу – свободу мислення, свободу вираження, у вас немає страху, ця свобода пов’язана з демократією. Така свобода надає можливість застосовувати нові, креативні  підходи у вирішенні проблем.

Як українським студентам краще інтегруватися в європейське суспільство?

Знання мов – треба вивчати англійську, голландську, німецьку та інші мови. Це можливість познайомитися з родинами, з друзями. Коли я навчався в Італії, а потім закохався в іспанку – довелося вивчити іспанську мову, завдяки чому я відчував себе частиною суспільства, в молодому віці інтеграція достатньо легко відбувається.

Ваш секрет вивчення іноземних мов

Любов!

Найкраща держава для життя

Швейцарія, але любов до Італії у мене нескінченна, в наступному житті хочу бути послом в Італії!

IMG 3569 fa823Які українські страви найбільше сподобалися?

Я вже 25 років вегетаріанець. І, в принципі, в Україні недуже складно задовольнити такі потреби. У вас багато фруктів, овочей, я їм їх просто на вулиці. Ще люблю український борщ, вареники,  окрошку, коли вживав м’ясо – любив котлети по-київські, цукерки дуже люблю різні.

Чим відрізняється менталітет голландців від українців?

Наше громадянське суспільство більш розвинуте, причому права індивідуальної особистості стоять на першому місті і всі їх дотримуються. У вас менше солідарності, свобода з присмаком анархії, і нажаль, маленька довіра до влади.

изображение viber 2021 11 29 21 11 14 380 d8727Дайте три поради собі двадцятирічному:

  1. Завжди робити те, що вам подобається!
  2. Будьте ініціативним, робить сьогодні і не чекайте на завтра!
  3. Закордонний досвід!

Проєкт “Разом ми сильніші” підтримка новостворених громад Донецької області реалізується ГО “Бахмутська фортеця” у партнерстві з компанією “NAS”. Проєкт фінансується фондом “MATRA” Міністерства Закордонних Справ Королівства Нідерландів.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]