Шлях до успіху: три події, що змінили спортивну базу Бахмута і Донецької області

Семаковська Тетяна 14:25, 25 Листопада 2021

261216370 624971388856388 5750922199973513962 n 6230cЗа змінами завжди стоять люди і визначні події. Ми попросили керівника Управління з питань фізичної культури та спорту Бахмутської міської ради Віктора Лиса, який днями отримав Орден «За заслуги» I ступеня, за розвиток спорту, підготовку спортсменів та підняття спортивного авторитету Донеччини в Україні та світі, розказати які ключові події привели його до цієї державної нагороди.

«У 80-му році, коли я приїхав в Артемівськ працювати тренером, спортивної бази майже не було, хоча позиції міста були хороші. Коли я піднимав питання розвитку бази перед колишнім керівництвом, мені дорікали, що в місті купа проблем, а ви лізете зі своїм спортом. Поступово з’явились значні перемоги у моїх вихованців: Саша Мохер – перший чемпіон, який приніс Україні золото на Паралімпійських іграх у Сеулістав, Василь Лещинський завоював в Атланті золоту медаль. Преса друкувала мої обурення з приводу того, що спортсменам немає де тренуватись і  розвиватись.

Коли Олексій Олександрович (міський голова Бахмута Олексій Рева – прим, ред) запросив мене до команди, сказав: «Досить писати – час справою зайнятися». Мене посада не цікавили, я був вже заслуженим тренером, відповів, що піду якщо ми будуватимемо нове і створюватимемо умови. Став продумувати стратегію створення спортивної бази. Ми розуміли, що за рахунок міста ніколи цю базу не побудуємо, а щоб з держбюджету отримати кошти, база мала мати статус паралімпійської та олімпійської підготовки. Те, що мої вихованці мали високі нагороди – це був наш козир. Ми отримали цей статус, кошти, збудували стадіон.

260815532 624984925521701 4731761410161719587 n ae8aa

Тоді ми ще не розуміли, що саме створення бази дало можливість зберегти та розвивати спорт у Донецькій області. Після окупації вся база залишилася в Донецьку. Коли вирішували куди переводити все обласні структури, розглядали Маріуполь, але там потужностей також не вистачало, до того ж велика відстань. Переглянули наші можливості, розглянули можливість реконструкції стадіону «Авангард». І що ми бачимо – будуються корпуси зараз там будуються навчальні та спортивні корпуси, у Бахмуті працює найкращий спортивний диспансер. І зараз не всі розуміють, що розвиток спорту – це і новий імпульс для розвитку міста. Сфера спорту робить гарний внесок в економіку – іде оплата за оренду залів на заходах, заробітна плата зі спортивних структур іде у бюджет міста, залучаються додаткові кошти для розвитку.

Я ще коли навчався в інституті хотів бути тренером. Мій вчитель – тренер Георгій Шандер перший побачив у мені спортивні здібності, надихнув на розвиток. У школі я займався боксом, боротьбою, був призером і чемпіоном обласних та всеукраїнських змагань. Але обрав легку атлетику. Мені пощастило з тренерами – від них теж багато навчався Борис Рабулець та Володимир Кацман, заслужені тренери СРСР. Живі приклади. З великою теплотою до мене поставився і завжди підтримував як батько Юхим Силицький, вчитель фізкультури 5-ї школи. Теж велика була людина.

Я давно зрозумів, якщо не будеш розвиватися і вчитися, нічого не досягнеш. Вчитися потрібно постійно», – поділився історією успіху колишній тренер паралімпійської зборної України, начальник Управління з питань фізичної культури та спорту Бахмутської міської ради Віктор Лис.

 

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]