У декілька разів підвищились виплати за соцпослуги з догляду за людьми з інвалідністю

Семаковська Тетяна 10:27, 17 Листопада 2021

257354668 603534674183865 7528918434846802707 n f097cЗа новою постановою Кабміну № 1040 від 6 жовтня (вступила в силу 13 жовтня) розмір соціальних виплат за професійний догляд може сягати 9100 гривень, зараз мами, які доглядають діток з інвалідністю, отримують за догляд близько двох тисяч гривень (в залежності від доходу). Отримувати допомогу можуть особи, які доглядають за людьми похилого віку, особами з невиліковними хворобами.

«Коли ми вперше звернулися до Управління соціального захисту з бажанням оформити виплати по цій постанові, нам пояснили, що не готові приймати документи, ще не володіють інформацією, хоча постанова вийшла місяць тому. Нам поставили багато питань, хоча це ми прийшли за консультацією. Одне з питань: «Як ви будете розписувати 360 годин на місяць в акті виконаних робіт?» мене здивувало і спантеличило! Як я мама, яка майже 24 години на добу знаходиться з дитиною, яка пересувається на кріслі колісному, буду розписувати 12 годин на добу. Мене це не лякає, бо я фактично виконую ці обов’язки і можу пояснити кожну хвилину», – пояснює мама дитини з інвалідністю, голова ГО «Бахмут особливий» Альбіна Гребенюк.

Надавати соціальні послуги можуть не лише батьки дітей з інвалідністю, важливо, щоб надавач послуг не мав трудових відносин чи не був підприємцем, не стояв на обліку у Центрі зайнятості.

Щоб отримувати допомогу, треба ухвалити відповідний договір, який укладається у письмовій формі між фізичною особою, яка надає соціальні послуги з догляду на професійній основі, особою або законним представником особи, яка потребує надання соціальних послуг з догляду на професійній основі, та уповноваженим органом.

Другий візит Альбіни Гребенюк з журналістом Громадського медіапорталу «Бахмут IN.UA» до Управління соціального захисту був більш дружнім. Але надати детальні консультації там поки не можуть. Залишаються питання чи буде ця виплата включатися при нарахуванні субсидії, яким чином ухвалити трьохсторонній договір, якщо і отримувач і надавач послуги – це один з батьків, як оформлювати звіти.

«Постанова нова і ми ще самі збираємо інформацію. В постанові, наприклад, вказано, що форма договору затверджується Мінсоцполітики, але вона ще не оприлюднена. З приводу субсидій, це не моє питання, треба вивчати документи», – пояснює головна спеціалістка з питань обслуговування осіб з інвалідністю ветеранів війни і праці Оксана Хижняк.

Щодо навчання то є свої нюанси. Воно може бути як дистанційним так і фізичним. Детально ознайомитися з умовами можна в Наказі Мінсоцполітики № 131, у якому затверджена типова програма навчання з навчання фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності.

7891 f7065

Скрін з постанови Кабміну №10140

Окремим категоріям можна пройти лише іспити і надати висновок в Управління праці та соціального захисту разом із пакетом документів та заявою (повний перелік документів дивіться у постанові №1040).

7890 f23ab

Скрін з Наказу Мінсоцполітики №140

У Бахмуті поки немає організацій, які можуть навчати і приймати іспити. Проте, до Управління соціального захисту надійшло повідомлення від міського відділення Червоного Хреста, що вони готові організувати навчання осіб, які будуть надавати соціальні послуги з професійного догляду.

«Цим питанням на рівні держави займається Національний Червоний Хрест. Ми отримали інформацію, що йде підготовка. Будь-яке навчання потребує підготовки персоналу, тобто скоріш за все, спочатку наші спеціалісти мають пройти навчання, а потім вже ми будемо надавати такі послуги», – пояснює  Ольга Кривошеєва, в.о.голови Бахмутської міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста України.

Тим часом, голова ГО «Бахмут особливий» Альбіна Гребенюк знаходиться у пошуку організацій, які вже можуть надати такі послуги онлайн, щоб спростити процедуру і прискорити отримання передбачених державою виплат.

Ми будемо інформувати про деталі впровадження цієї постанови.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]