Постійні комісії Бахмутської міської ради з листопада будуть працювати дистанційно

Семаковська Тетяна 20:04, 1 Листопада 2021

146153336 443880836965445 9173960391133017189 n 96fa4Передбачається, що громадяни матимуть доступ до засідань і зможуть ставити запитання. Онлайн засідання також плануються проводити для зборів депутатів. Як взагалі працюють депутатські комісії, де знайти інформацію про їх діяльність, як депутати готуються до засідань – читайте в матеріалі.

Хоча за Положеням про депутатські комісії, їх можуть відвідувати представники громадськості та медіаспільноти у зв’язку з карантинними обмеженнями доступ до комісій наразі не є вільним. 

«За нормативними документами в нас немає обмежень щодо відвідувань комісій громадянами, але наразі бажаючих не було. Якщо б люди прийшли, то мабуть їм було б мало цікаво – це були скоріше робочі зустрічі по вивченню питань. Якщо це, наприклад стосувалося питання земельних ресурсів, то спеціалісти спочатку доповідали інформацію по нормативно-правовим актам», –  зазначила секретар Бахмутської міської ради Анастасія Касперська.

Секретар міськради розповідає, що спочатку проводили загальні збори депутатів, потім перейшли до роботи постійних комісій за кабінетами. Через те, що для депутатів це був новий напрямок роботи, а доповідачі з органів та управлінь міськради, які готували проєкти рішень, мали виступити на всіх комісіях, до них було багато запитань і не завжди по темі проєкту рішення – засідали по декілька днів.

В останній сесії взяли участь 26 депутатів, інші за станом здоров’я не могли бути. А для вирішення земельних питань чи питань по приватизаціє має бути 26 «за», тому наразі вирішується технічне питання організації засідань. Відеоконференцію будуть проводити у «Zoom». Адміністратор буде відслідковувати і виносити питання громадян на комісію.

182788756 499403194746542 4095824274957701091 n 5faf5

Касперська повідомила, що в міськраді вже буда спроба створити можливості спілкування з громадянами під час засідань сесій, відкрили коментарі до онлайн трансляцій сесій:

«Нажаль, у більшості коментарі не мали професійного характеру, не стосувались порядку денного сесії, лише виражали суб’єктивне ставлення до окремої особи. Дуже хочу, щоб громадяни у сесіях і загальних зборах брали активну участь: могли ставити запитання, або коментувати. Технічно не зовсім зрозуміло як це організувати по часу. Якщо надійшло запитання і його озвучили головуючому, як втиснути відповідь у цей виступ, особливо з урахуванням того, що на підготовку відповіді може знадобитись час. Таким чином, засідання може розтягнутися на не визначений термін, а у самих депутатів теж є питання».

Нагадуємо, що основне обговорення рішень, які ухвалює міськрада, відбувається саме під час засідань постійних комісій. На сесії фактично залишається технічний процес голосування. Положення про роботу постійних комісій було ухвалено у грудні 2020 року, його можна скачати за посиланням.

У міськраді працює шість постійних комісій. З їх складом та діяльністю, переглянувши протоколи, можна ознайомитись за посиланням.

Щодо порядку роботи депутатських комісій секретар міськради пояснила, що депутати отримують проєкти рішень на пошту одночасно з публікацією на сайті Бахмутської міськради, яка відбувається не пізніше ніж за 10 робочих днів до пленарного засідання. Оскільки, більшість депутатів не мали досвіду роботи в органах місцевого самоврядування і не мали досвіду депутатської діяльності, вирішили, що на комісіях будуть розглядати не лише профільні проєкти рішень, а всі питання порядку денного.

«Депутати готуються, вивчають питання і до засідань приходять с загальним розумінням. Деякі депутати працюють з управліннями і поза засіданнями комісій», – каже Касперська.

 

Ознайомитись з проектами рішень можна за посиланням.

Рішення міської ради можна подивитись за посиланням.

«Згодна, що коли сесія проходить за годину, то це виглядає сумнівно для населення. Ми більш детально розглядаємо питання на загальних зборах, вони теж доступні в онлайні і в запису. Єдине, що на загальних зборах, коли не працює система голосування, мікрофони у депутатів теж не працюють і глядачі не чують питання. Відділ комп’ютерного забезпечення вже отримав доручення, щодо вирішення цього питання, щоб у глядача складася загальна картинка», – повідомила секретар Бахмутської міської ради.

У міськраді також шукають кошти на оновлення офіційного сайту, щоб зробити його більш зручним і сучасним, уникнути технічних збоїв.  У якості візуального аналогу розглядають сайт Донецької обласної адміністрації, Краматорської міської ради.

«Ми зараз проходимо щорічне опитування Transparent Cities і оцінюємо наскільки інформація є доступною на нашому сайті, бо від цього також залежить наш рейтинг у цьому опитуванні».  

Нагадуємо переглянути трансляції або запис трансляцій загальних зборів депутатів, пленарних засідань сесій Бахмутської міської ради можна на каналі ради. Нещодавно обладнанням для он-лайн трансляцій оснастили малий зал, вже організовано он-лайн трансляції засідань виконкому, які теж викладають на каналі міськради.

 Фото Бахмутської міської ради.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]