Квартальні комітети єднають людей – так вважають їхні активні члени  

Семаковська Тетяна 09:54, 28 Жовтня 2021

imgonline com ua Resize VLYHci1qzmsfo f7d2eУ Бахмуті на сьогодні працюють вісім комітетів мікрорайонів, кожен з них поділяється на квартальні комітети, які поєднують у собі декілька вулиць, провулків. Комітети мікрорайонів, крім голів, мають секретарів, головуючих за кварталами та ініціативних мешканців, яким небайдужа доля рідних вулиць. Чим живуть бахмутські комітети, з якими труднощами стикаються, які мають досягнення – читайте в нашому матеріалі. 

Комітети мікрорайонів – це один з видів органів самоорганізації населення, створення та функціонування яких дозволяє якісніше і скоріше вирішувати проблемні питання мешканців громади.

Ознайомитися з повним переліком комітетів та знайти контактну інформацію представників можна на офіційному сайті Бахмутської міської ради за посиланням.

«Квартальні комітети існували давно, та офіційно зареєструвалися лише в 2017 році. І хочу сказати, що тепер стало працювати набагато простіше. У нас є голова, секретар, до яких ми можемо звернутися в будь-який час, попросити допомоги чи щось запитати, запропонувати і відразу отримуємо відповідь», – розказує одна зі старожилів комітету мікрорайону «Заріччя» Валентина Филипенко.

imgonline com ua Resize VLYHci1qzmsfo f7d2e

Дружній колектив комітету «Заріччя»: Ніна Старкова, Валентина Филиппенко, Надія Шатохина, Тетяна Мороз, Людмила Левина, Надія Синельникова

Чернікова Тетяна, начальниця організаційного відділу Бахмутської міської ради, в обов’язки якої входить тісна співпраця та допомога членам квартальних комітетів, також відмічає, що разом працювати ефективніше:

«Коли представники комітетів не можуть вирішити проблеми самостійно, тоді підключаємося ми. Телефоную в комунальні, соціальні службі, буває і в поліцію, в залежності, яка потрібна допомога. Ті ініціативи, які пропонують – ми намагаємося включати в Програму соціально-економічного розвитку громади. Стимулюємо комітети брати участь в різних грантових програмах, і в них доволі гарно виходить: хтось – обладнання різне отримує, комусь зробили ремонт офісного приміщення».    

imgonline com ua Resize cPHbPs8xklHt 067cb

Керівниці та мешканці комітету “Заріччя” користуються зручним офісним приміщенням – у ньому допомагають оформляти документи, видають довідки, роблять звірку з комунальними службами для мешканців. Там проводять свята, зустрічаються, щоб просто разом випити чаю чи кави за обговоренням.

Комітети мікрорайонів – це юридичні неприбуткові організації, які можуть отримувати фінансову безповоротну допомогу та матеріальні блага від грантодавців для розвитку своїх територій та добробуту мешканців.

imgonline com ua Resize jRzMTr75KCq 4b584«Ми часто беремо участь у конкурсі Бюджету участі. Цього року встановили дитячий майданчик. Звернулися до ЮНІСЕФа з проханням зробити для мешканців домашний кінотеатр, перед цим отримали швейні машинки, за допомогою яких зараз заробляємо – шиємо постільну білизну», – розказує Ніна Старкова секретар комітету «Заріччя».

Комітет «Заріччя» має своїх меценатів –  Олексієнко Ірина власниця взуттєвого магазину надає періодично взуття безкоштовно для незаможних родин. 

Зазвичай восени квартальні комітети відмічають власні свята – дні, коли вони офіційно утворилися. Нещодавно свято було у комітета мікрорайону «Заріччя», в жовтні також святкував комітет «Тавричанський».

photo 2021 10 28 09 52 08 95c8f

photo 2021 10 28 09 44 03 d209c

Робочі і святкові дні комітету “Тавричанський”

“Люди стали згуртованими, дружніми, допомагають один одному. У цьому році, нарешті, почала виїжджати до нас сміттєприбиральна машина. Це ми разом з мешканцями досягли. Більше 30-ти наших мешканців пільгової категорії отримали допомогу – для них придбали по 1,5 куба дров на зиму. А ще ми постійно беремо участь в різних грантових програмах: за Бюджет участі зробили благоустрій нашого ставку, від міжнародних донорів отримали дитячі качелі, швейні машинки. Зараз сумки шиємо для Червоного Хреста та для міської ради”, – розказує Людмила Задорожня керівниця сільського комітету «Тавричанський» села Кліщіївка.

photo 2021 10 28 09 44 05 61f69Свято комітету мікрорайону “Заріччя”

Але, крім свят є робочі будні.

«За кожною з нас закріплений квартал. Ми перевіряємо, як господарі прибирають власні прибудинкові території. Якщо хтось не косить траву – попереджаємо, просимо, наполягаємо. Хтось – реагує, а хтось і собак нацьковує. Та ми стараємося не звертати уваги на таких людей, і краще згадуємо, як мешканці об’єднуються і разом роблять гарні справи. Ось, як наприклад, всі разом облаштували дитячий майданчик: дорослі,  молодь і діти – всі працювали», – розповідає Надія Синельникова з комітету «Заріччя».Всього в комітетах мікрорайонів та квартальних комітетах Бахмутської громади працює 47 осіб. Вони отримують грошове заохочення, яке виплачується з місцевого бюджету, у розмірі одного прожиткового мінімуму (зараз це 2379 гривень, з 01 грудня 2022 року – 2481 гривня – прим.редакції) голови та секретарі комітетів мікрорайонів кожного місяця, а голови квартальних комітетів раз у квартал. За мінусом всіх податків вони отримують приблизно 1900 гривень.

“Такі заохочення виплачуються пропорційно від зробленої роботи, працівники та працівниці звітують про свою роботу. Та ми й самі, як орган місцевого самоврядування, бачимо які роботи по благоустрою були проведені, як проводиться роз’яснювальна робота, як вони контактують з представниками та представницями різних комунальних служб, з правоохоронними органами, надають допомогу мешканцям. А те, що попит на цю роботу високий, і те, що вони потрібні, про це свідчить постійне звернення, навіть вночі, мешканців до голів та секретарів комітетів. Люди часто не розуміють, що “квартальні” допомагають вирішувати проблеми суспільства, а не особисті”, – відмічає Тетяна Чернікова.

 

Посадовниця також додає, що мешканці та мешканки самі проявляють ініціативу по створенню комітетів:

“Нещодавно ми відзначали свято мікрорайону “Ступки” і до нас підійшла жінка з Ягідного з питанням як можна створити таку організацію. У нас, до речі, в планах на 2022 рік створити по всім старостинським округам комітети мікрорайонів. Приємно, що люди з досвідом роботи в комітетах заражають своїм оптимізмом та бажанням працювати інших. Бо наша ціль – не примусити реєструватися в комітети, а знайти зацікавлених активних людей і допомогти їм працювати з громадою”. 

Матеріал підготований у межах проєкту «Спільно розвиваємо Бахмутську громаду», що реалізується ГО «Бахмутська Фортеця» за технічного адміністрування ЗУРЦ у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Відео Full HD 1920x1080 пікс Відеопублікація для соцмереж Відео Full HD 1aabb

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]