Фільми, скульптури, саунд-прогулянка: в Соледарі працює виставка резидентів арт-проєкту Заземлення

Семаковська Тетяна 10:35, 5 Жовтня 2021

3a38666356ba1a0c09e3250aae436ebd d19a1Вісім місяців митці працювали над створенням культурного фонду міста. Творчі люди – фотографи, художники, скульптори, відеографи, які відвідували Соледар в рамках арт – резиденції Заземлення, знайомилися з місцевим ландшафтом, історією, спілкувалися з мешканцями і всі свої враження передавали через мистецьки витвори різного формату. Зараз їх можна подивитися в офісі фонду ІЗОЛЯЦІЯ.

На урочистому відкритті фінальної виставки також відбулася презентація скульптури Антона Логова “Янгол Соледара”. Янгол ー символ, що являє собою охоронця робітників і жителів Соледара. Жовитий колір ー це освітлення в шахті і колір надії, запозичений від енергії кольору сонця. Художник говорить, що цей янгол приносить удачу, якщо біля нього посидіти та загадати бажання.

079bcc108ba082eb4737ab33b02c1eb5 032a1

На виставці  робіт  резидентів та резиденток арт-проєкту Заземлення представлені роботи дуетів Open Place та ruins collective, саунд-прогулянка Соледаром від Назарія Заноза, фільм про провальні озера від режисерки Зої Лактіонової, скульптура соляної людини від Валентини Бєро, проект про історію регіону, виконаний у техніці вишивання на папері, від Наталі Любченкової, графічна робота «Солерос» художника Віталія Агапєєва. А також проекти інших учасників Заземлення, сучасних українських митців та мисткинь: Богдани Войтенко, Наталі Михальченко, Юлі Кириченко, Євгена Коршунова та Святослава Коверзнєва. А у публічний простір міста  відтепер на постійній основі інтегровано скульптуру Астіана Рея та розпис Роксолани Дудки ー  учасників резиденцій. Виставку можна буде відвідати ще протягом двох тижнів.

Всі ці мистецькі проекти, що стають частиною культурного обличчя містечка ー результат дослідження митцями середовища та історії Соледару, знайомства з його мешканцями та художнього переосмислення міста в рамках арт-резиденції.

Ця ініціатива стала першим етапом роботи фонду ІЗОЛЯЦІЯ у місті Соледар. З січня по серпень 2021 року тут відбулась серія короткострокових резиденцій Заземлення для художників і художниць, які досліджували локальний контекст та працювали із міським середовищем. Заземлення стало важливим проєктом для міста та його жителів, адже у певній мірі спровокувало початок перезапуску відносин між містянами та публічним простором Соледару. 

9b0b7cb99c3c8c98fea6649c629aa804 9094a

Учасник резиденції Віталій Агапєєв, котрий у своїй роботі фокусувався на міцних соціальних стосунках як типовій рисі Соледару, відзначив важливість проєкту для місцевих жителів: “У першу чергу важливо, що до такого доволі малого, проте неординарного містечка привернута увага. У цьому випадку художники працюють свого роду промоутерами, адже у Соледарі є на що подивитись. Але про його унікальні місця, зазвичай, не знають навіть жителі області. Інший важливий аспект — молодь. Адже вони тут доволі проактивні і їм надзвичайно важливо спілкування з новими людьми. В цьому контексті часта поява нових резидентів у місті справляється із задачею на 6 з 5 балів”.

Перший етап резиденцій для українських художників Заземлення добіг свого завершення, але сам проєкт триватиме і надалі. Кураторка Катерина Філюк поділилась планами на його продовження: “Проєкт Заземлення триває і вже зовсім скоро прийматиме двох іноземних або українських урбаністів на місячну резиденцію. А вже у жовтні стартує освітня програма, яка цього разу зосередиться на чотирьох тематичних блоках:  сучасному мистецтві, музиці, креативних індустріях та урбанізмі. Вибір тем не є випадковим, адже завдяки резиденції Заземлення ми зібрали в Соледарі зацікавлену аудиторію та намагаємося задовольнити її інтереси. Тож теми були означені саме через діалог із цією локальною аудиторією. Ми залучаємо до співпраці спеціалістів та спеціалісток із усієї країни, так,  наприклад, музичний напрямок куруватиме композитор Олексій Шмурак. Художниця Катя Бучацька планує познайомити місцевих жителів із ленд-артом та спробує створити об’єкти разом із ними. Практичними знаннями про креативні індустрії ділитиметься Марта Кобринович зі Львова. А про урбанізм говоритиме Ліва Дударева, латвійська архітекторка та художниця, співзасновниця дуету METASITU”.

Більше інформації на сторінці фонду ІЗОЛЯЦІЯ в соціальних мережах та телеграм каналі IZOLYATSIA

Фото: IZOLYATSIA photo archive

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]