Переможці бахмутської Школи медіа отримали нагороди і привітання

Семаковська Тетяна 21:25, 4 Жовтня 2021

78 9422eОстанні два місяці учасники Школи медіа та візуальних комунікацій «The Bakhmut school 2021» навчалися досліджувати соціальні проблеми, разом з менторами створювали тексти у жанрі журналістика рішень, брали інтерв’ю, знімали і монтували відео. Для багатьох це був перший досвід журналістської діяльності, який допоміг відпрацювати нові навички у сфері візуальних комунікацій та нових медіа. Матеріали створені в рамках Школи брали участь у конкурсі, а переможці отримали фінансові премії.

На фінальному заході Школи зібралися організатори, учасники та гості. До привітання переможців долучилися представники Бахмутської міської та районної рад. Вони вручили подяки переможцям конкурсу Ярославу Ісікову, Вікторії Верченко, Павлу Бікетову.

На участь у проєкті подали заявки 38 молодих людей віком від 15 до 20 років – мешканці Бахмута і Бахмутського району. До участі в проєкті були відібрані учасники, які вже мали досвід співпраці з громадськими організаціями та медіа. 15 старшокласників та студентів проходили навчання, 11 учасників Школи медіа подали роботи на конкурс, автори трьох найкращих матеріалів отримали фінансові премії по 5000 гривень. Як відбувався фінальний захід можна подивитись у відеосюжеті.

Школа проходила в рамках проєкту «Разом ми сильніші» підтримка новостворених громад Донецької області. У Бахмуті проєкт реалізує ГО «Бахмутська фортеця» у партнерстві з компанією «Нідерландські академічні служби». Фінансування проєкту відбувається Міністерством Закордонних Справ Королівства Нідерланди.

На думку організаторів така неформальна освіта не лише допоможе молоді відчути себе журналістами і зрозуміти чи цікаво їм працювати у сфері медіа, також підвищить їх компетенції у сфері візуальних комунікацій.

Молодь проходила декілька етапів навчання. Спочатку вивчали теорію і тренувались на загальних прикладах, а потім досліджували свої теми, працювали разом з досвідченими журналістами і медійниками над оформленням текстів, фотоколажів та інфографік, відеосюжетів.

Молодь навчалася досліджувати проблему за методологією «Дерево проблем», тренувала навички критичного мислення.

 

П’ятиденний навчальний інтенсив відбувався у Святогірську, далі три тижні молоді журналісти працювали над збором інформації і оформленням матеріалів. Ментори почали допомагали молодим людям розібратися у проблемах і знайти рішення ще під час під час воркшопів, а потім проводили індивідуальні консультації. Для того, щоб ці знання були доступні більшій аудиторії, яка цікавиться сучасними формами обробки та оформленням контенту, в рамках проєкту буде створена методичка. Матеріали будуть доступні онлайн на сайті Бахмут IN.UA.

У процесі створення мультимедійних матеріалів важливо було приділити увагу як текстовій частині так і візуальному контенту, оскільки кожна частина давала бали до загальної оцінки. Ті з учасників, хто впоралися з цим завданням, встигли все зробити у призначені терміни отримали найкращі оцінки і перемогли у конкурсі.

Матеріали учасників можна передивитись за посиланням.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]