Чоловіки теж потребують допомоги, або чому турбуватися про ментальне здоров’я не соромно

Семаковська Тетяна 21:26, 28 Вересня 2021

visual 2 3feecСвіт, в якому ми живемо, не такий дружній, як би цього хотілося. Вже сім років на сході країни тривають бойові дії. Гинуть не тільки військові, але й цивільне населення. Люди втрачають домівки і можливості себе забезпечувати. Це все несе за собою страх, невпевненість, відчуття безвиході.

Майже два роки тому світ почув про COVID-19. Ще через кілька місяців всі країни зіткнулися із цим захворюванням. І слово «пандемія», яке донедавна використовували лише науковці, стало звичним для всіх. Обмежте контакти, носіть маски, без потреби не виходьте з дому – хвороба і супутні карантинні заходи стали ще одним фактором стресу для мільйонів українців.

Це лише в голові, нікому не шкодить і само собою мине? Ні. За півтора року пандемії і в Україні, і в світі зросла кількість повідомлень про домашнє насильство та випадки самогубств. Психологи відзначають, що на 50% збільшилась кількість людей із депресіями та тривожними станами. Психічне здоров’я у таких кризових умовах виходить на перший план. Але чи дбають про нього українці?

Поговорити про проблеми з оточуючими не завжди вихід із ситуації. Люди часто не готові відкриватися перед рідними чи друзями, оскільки бояться, що їх не зрозуміють. В Україні досі не надто популярна теза, що психічне здоров’я не менш важливе ніж фізичне. Коли болить спина, люди зазвичай звертаються до лікаря по допомогу. А стресові чи депресивні стани українці переважно сприймають як щось не надто критичне.visual 1 a8a8d

Особливо неохоче звертаються за психологічною допомогою чоловіки. А все через стереотипи. Роками нав’язувалася думка, що чоловік повинен виглядати сильним та тримати ситуацію під контролем. Хіба такий може звернутися по допомогу? Це ж сприймуть за слабкість, а слабким бути не прийнято.

Інформація від Міжнародної організації міграції, яка організувала гарячу лінію надання психосоціальної підтримки, підтверджує той факт, що чоловіки значно рідше звертаються по допомогу. Їх частка серед тих, хто подзвонив на гарячу лінію, становить лише 18%. Чоловіки, які поспілкувалися з операторами, повідомляли, що їм дуже соромно телефонувати, бо так не прийнято.

Чи варто жертвувати власним психічним здоров’ям заради того, щоб відповідати чиїмось чи власним уявленням про маскулінність? Звісно ж ні. Чи потрібно тиснути на чоловіків, які вирішили звернутися по допомогу до психолога, називаючи їх слабкими? Категорично ні. Адже депресія та самогубство є одними з найпоширеніших причин смертності серед чоловіків.

Як знати, коли потрібно звернутися по допомогу? Безсоння, тривожність, відчуття безвиході, постійна дратівливість – це не норма. Якщо такий стан триває понад місяць і нічого не допомагає, пора звернутися по допомогу. Міжнародна організація міграції запустила безкоштовну гарячу лінію емоційної підтримки (0 800 211 444), куди може зателефонувати кожен, хто цього потребує. Незалежно від віку, статі і проблеми, яка його чи її турбує.visual 3 b5076

Завдяки гарячій лінії можна отримати безпосередню консультацію професійного психолога. За неї не потрібно платити. Розв’язання психологічних проблем не потрібно відкладати, бо як і з фізичним здоров’ям, може бути просто запізно. Що довше не звертатися до спеціаліста, то складніше потім лікувати розлади. Особливо це стосується чоловіків, серед яких кількість тих, хто звертається по допомогу, в рази менша за кількість тих, хто її потребує.

Про проблеми з психічним здоров’ям потрібно знати й говорити. Саме тому Міжнародна організація міграції створила сторінку https://pochny-govoryty.in.ua/, де можна почитати про симптоми, коли потрібно звернутися по психологічну допомогу, отримати відповіді на найпоширеніші запитання, дізнатися про досвід людей, які вже отримали допомогу. 

Коли є проблеми зі здоров’ям – їх потрібно вирішувати. І не важливо – чи це фізичне, чи психічне здоров’я. Вони рівноцінно важливі.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]