(Не)сучасна освіта

Семаковська Тетяна 20:08, 14 Вересня 2021

фото 1 b29cbУ Часовоярській громаді  працює  11 освітніх закладів. Із них три  – заклади загальної середньої освіти. Це Часовоярські школи №17 та 15 і Калинівська школа. За словами начальниці відділу освіти, молоді та спорту Тетяни Ясько, комплексні комісії перевірили загальний стан закладів громади щодо готовності до нового навчального року. Проте наше опитування учнів показало, що не всі викладачі освітніх закладів повністю відповідають сучасним вимогам до якісного навчання і досі використовують у роботі дещо застарілі методи.

Аби зрозуміти, чого не вистачає учням Часовоярської громади в освітньому процесі, ми провели опитування, участь у якому взяли  30 учнів з різних шкіл.

На думку опитаних, у своїй роботі вчителі використовують  технології, інтерактивний компонент, рідше –  закріплюють знання учнів практично. Однак,  один з опитаних учнів відмітив, що це характерно для декількох, а не всіх предметів.  Відтак, бачимо, що  відсоток викладачів, які використовують інновації в роботі, доволі малий. Більша частина опитаних повідомила, що вчителі проводили для них уроки-ігри, діалоги та конференції. Троє учнів стверджує, що вчителі не використовували інтерактивні форми уроків.

інфографіка f7558

Частина опитаних учнів вважає, що урокам не вистачає практичної складової.  Попри те, що опитані учні не вповні задоволені навчальним процесом, більшість  відповіла, що вони не знають, що саме хотіли би покращити, або не хочуть нічого покращувати. Відтак, можемо зробити висновок про відсутність якісного фідбеку від учнів. Як може учитель зрозуміти, як саме покращити своє викладання, якщо йому не підкажуть саме  учні?

Василь Дяків, учитель основ здоров’я, історії, громадянської освіти Заліщицької державної гімназії вважає, що українським школам для сучасної цифрової освіти в першу чергу не вистачає  державної політики, яка б визначила її статус:

«Так, у нас є формальна, неформальна та інформальна освіта визначена чинним законодавством. Визначено основні критерії, але їх реалізація впирається у два наступних фактори: свідомість людей та технічне забезпечення. Частина людей сприймає освіту через цифровізацію як щось формальне, несерйозне, тимчасове, яке можна «не напрягаючись» отримати. Тобто цифрова освіта – невід’ємна, рівноправна та повноцінна складова освітнього процесу в Україні. Технічне забезпечення стосується як наявності Інтернет-зв’язку, так і відповідних інструментів та ліцензійного програмного забезпечення», – говорить Дяків.

Протягом 2019–2020 років були проведені тендери на підключення до інтернету та прокладання локальних мереж майже у 10 тис. українських шкіл. Але, за даними дослідження Міністерства цифрової трансформації України, з понад  16 тисяч шкілпідключення до інтернету за допомогою оптоволоконних технологій  мають понад 9 тисяч (60%), ще 6,5 тисяч (40%) такого підключення не мають. Створена під час дослідження карта інтернет-покриття у школах, відображає, що у всіх трьох школах Часовоярської громади є підключення до оптично-волоконних ліній зв’язку (ВОЛЗ).

«Наразі Мінцифри активно займається розробленням Національного плану розвитку широкосмугового доступу до інтернету (ШСД). До нього обов’язково будуть внесені й школи, що не мають такого підключення.

Відомо, що оператори не заходять у невеличкі села через високий термін окупності таких інвестицій. Завдяки допомозі з боку держави строк окупності таких інвестицій можна скоротити,  Окрім того, ми активно працюємо над спрощенням діяльності операторів та провайдерів», – зазначають на сайті Міністерства та Комітету цифрової трансформації України.

фото 1 b29cb

Вмотивованість учителів

Василь Дяків минулого року став переможцем національної премії «Global Teacher Prize Ukraine». Цей конкурс – одна з мотивацій для вчителів працювати краще, адже призовий фонд премії складає 250 тисяч гривень. Державна система освіти не передбачає доплати за те, що вчитель креативно та якісно викладає матеріал. Відтак вчителі втрачають фінансову мотивацію працювати краще. Крім Global Teacher Prize, вчителі можуть також  позмагатись за звання «Учитель року», в якому призовий фонд складає 18 тисяч гривень для першого місця.

У Часовоярській громаді, за словами Тетяни Ясько, всі вчителі пройшли обов’язкову атестацію, за цим слідкувала заступниця начальника відділу освіти, молоді та спорту Олена Чоботенко. Але сертифікацію для підвищення свого рівня пройшов лише один викладач школи №17. Також Ясько стверджує, що відділ освіти розробив програму розвитку Часовоярської громади на 6 наступних років. Під час першого етапу, який триватиме до 2023 року, школи повинні запровадити STEM-освіту, яка передбачає використання інноваційних технологій. Такий напрям в освіті впроваджує також синтез мистецтва і технологій.

«Тільки в одному закладі можна бути впевненим – це школа №17, адже там технічно-матеріальна база укомплектована, хоча повністю на цифрові технології ми ще не перейшли. Ми націлюємо наших педагогів пройти сертифікацію з цифрової грамотності. Звичайно, що є консерватори-вчителі із дещо застарілими методами навчання», – визнає Тетяна Ясько.

Навчальний курс

Ірина Санковська, викладач кафедри дошкільної та початкової освіти київського Інституту післядипломної освіти ім. Б. Грінченко, створила курс за вибором для учнів 3-4 класів загальноосвітніх шкіл “Кліматична абетка”.

«Викликом часу можна вважати нагальну потребу в освіті екологічного спрямування і кліматичної освіти зокрема. Чітко окреслилася кричуща проблема браку матеріалів такого змісту. Зрозуміло, що починати відповідну освітню діяльність логічно було б саме з початкової школи. Таким чином виникла ідея створити цей курс», – говорить Санковська. Розроблений  курс складається з 16 уроків та містить три блоки. Він отримав схвалення вченої ради Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Грінченка, поданий на гриф Міністерства освіти. Представили курс 22 квітня 2021 року.

“Впровадження почалося майже з наступного дня у 2 школах Київської та Кіровоградської області. 107 учнів стали  першою хвилею школярів, обізнаних із темою зміни клімату. Вересень 2021 року – це 17 шкіл у 8 областях нашої країни та понад 600 учнів, які опановують новий курс”, – розповідає Санковська.

Запити на курс вже надіслали школи з  Житомирської, Харківської, Київської, Черкаської, Закарпатської, Вінницької та інших областей. А нещодавно прийшло запрошення від Кагарлицької школи №2.

Конкурсна робота учасниці Школи медіа та візуальних комунікацій Вікторія Верченко.

Проєкт “Разом ми сильніші” підтримка новостворених громад Донецької області реалізується ГО “Бахмутська фортеця” у партнерстві з компанією “NAS”. Проєкт фінансується фондом “MATRA” Міністерства Закордонних Справ Королівства Нідерландів.

 

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]