У Бахмуті з’явились гойдалки для діток, які пересуваються на колясках

Семаковська Тетяна 11:32, 10 Вересня 2021

241648027 369098131214988 3067544538095459132 n 739beЧому особливих діток майже не зустрінеш на дитячих майданчиках? Так сталося не тому, що дітям з інвалідністю не цікаве дозвілля, вони просто не можуть скористатись гойдалками та іншим обладнанням. Тому мами і папи діток на колясках вимушені обходити дитячі зони стороною. Тепер при Бахмутському центрі соціальних служб працює інклюзивний майданчик. Діти вже випробували нове обладнання і отримали незабутні емоції.

«Круто! Добре, що можна гойдатися вище як всі!» – коментує дівчина з ДЦП Олександра.

ЇЇ мама Альбіна пояснює, що на звичайній гойдалці, забороняла доньці високо гойдатися, тому що навіть при малому розмаху дитина могла впасти.

«Завтра ми прийдемо знову. Я думала,що моїй 15-річній доньці це вже буде не цікаво, але вона не накаталась у дитинстві. Ми декілька років ходили до репетитора і по прямому маршруту мали проходити позв два дитячі майданчики, мені приходилося обходити кругами, щоб цього уникнути. Щоб покатати її на гойдалці я мала сідати з нею, а це не завжди прийнятно, інші батьки на це реагують не завжди толерантно. І чим старша дитина тим важче це зробити. Багато діток не були присутні на презентації, тому що вони зараз на реабілітації в інших містах. Коли ми вели ефір у Інстаграмі, їх мами плакали, як і всі присутні на майданчику», – додає Альбіна Гребенюк.

241724898 369098201214981 7315448186448959712 n e8598

Цінність появи спеціалізованого майданчику з точки зору психологічної підтримки родин з інвалідністю ми попросили прокоментувати провідну психологиню Бахмутського міського центру соціальних служб Регіну Ситник.

«Вони будуть себе відчувати як звичайні діти – все розроблено так щоб дитина на колясці могла зайти і заїхати сама. Цей майданчик можуть відвідувати не лише діти з вадами і таким чином створюється можливість для спілкування. У мам також буде час поспілкуватися», – пояснила Регіна.

Як розказала директорка Бахмутського центру соціальних служб Вера Рашевська, загальна вартість проєкту 400 тисяч гривень, половину суми надали донори, половину виділили з місцевого бюджету.

«На одному з онлайн вебінарів Альбіна Гребенюк розказала про проблему відсутності спеціалізованого майданчика для дітей з інвалідністю, ми написали проєкт і нас підтримали», – каже директорка.

Покриття, гойдалки та інше устаткування придбала Міжнародна благодійна організація «Партнерство «Кожній дитині» за проєктом «Спільно», міська рада оплатила проєкт майданчику і роботи по установці обладнання і огорожі майданчику.

На обліку в центрі соціальних служб знаходиться 171 дитина з інвалідністю віком від 8 по 17 років.

Фото зі сторінки міського голови Бахмута Олексія Реви у Фейсбуці.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]