У Бахмуті провели літній молодіжний табір

Семаковська Тетяна 12:03, 6 Вересня 2021

 DSC1486 2 03e96За словами організаторів “Bakhmut Street Art Camp”, ідея проєкту – створити у Бахмуті майданчик для дискусій на важливі для міста і його мешканців теми. У таборі взяли участь дівчата і хлопці з Києва, Дніпра, Харкова, Одеси, Бахмута та Бахмутського району. Вони знайомились один з одним та місцевою спільнотою, переймали нові компетенції, займалися творчістю, презентували свої роботи містянам.

Чому обрали саме Бахмут?

Загалом проєкт протягом двох років (цього і наступного) зробить чотири таких табори в різних містах на Сході України. А першим обрали саме Бахмут. Місто має цікаву історію у контексті російсько-української війни: окупація і звільнення. Також місто зацікавило організаторів близьким розташуванням до окупованих територій.

«Ми зібрали 12 креативних активістів. Програму побудували таким чином, щоб перші п’ять днів вони знайомилися з Бахмутом, його соціально-політичною атмосферою. Робили зустрічі з активною спільнотою громадянського суспільства, місцевого самоврядування, молодіжною радою, місцевими художниками та істориками, аналізували, що трапилося у 2014 році. Через ті всі зустрічі вони створювали наступні п’ять днів творчі роботи: картини, колажі та відео» – говорить координаторка проєкту Тетяна Крюковська.
Свої роботи учасники презентували на виставці 28 серпня під час закриття табору.
Відбувалися також покази документальних стрічок, які учасники табору знімали в Бахмуті – вони робили інтерв’ю з місцевими мешканцями, ставили питання про те, що б вони хотіли покращити у місті.
Це була можливість поговорити з мешканцями міста, обговорити, подискутувати на актуальні теми через твори мистецтва.

 DSC1445 2 cc2be

 DSC1330 cdf9d

 DSC0098 82f1c

 DSC0069 d7679

Чим важливі такі події?

«Ми створили культурний захід, яких, на нашу думку (і, як ми почули, на думку мешканців), не вистачає саме культурних заходів, де люди можуть збиратися і дивитися фільми, картини та спілкуватися» – додає Тетяна.

Крім заходу роботи учасників торкалися важливих тем, таких, як безпритульні собаки, або занепад історичних будівель. Учасники та організатори табору вірять, що такі заходи спонукатимуть у майбутньому розв’язання зазначених проблем та налагодить комунікацію між містянами та органами місцевого самоврядування.

Місцевими координаторами у проєкті були Ростислав Сосновий і Маша Вишедська, яка також представила на виставці свої роботи створені під час табору.

 DSC1969 73570

 DSC1954 5877d

 DSC1841 7ff10

 DSC1595 65e29

Цей літній табір підтримується Міністерством закордонних справ Німеччини та є частиною проєкту для Донбасу, координатором якого є організація DRA e.V. м.Берлін – працює на сході України в особі Центру громадянського суспільства «Друкарня». Партнером проєкту є українська Громадська Організація «Толерантність у тобі».

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]