У Бахмуті збирають раду ВПО

Семаковська Тетяна 19:11, 19 Липня 2021

Рада ВПО Бахмут 31633Мета створення Ради — посилення участі переселенців у громадському та політичному житті громади. Як подати заяву для участі в ініціативній групі та які питання на думку переміщених осіб потребують найближчого вирішення – читайте у матеріалі.

Процес формування Ради ВПО ініціює Балгодійний фонд «Stabilization Support Services» В рамках програми СИЛА – Єднання через спільні дії молоді. За підтримки цієї організації були створені чотири пілотні Ради ВПО: при Луганській обласній державній адміністрації, при Виконавчому комітеті Краматорської міської ради, Координаційна рада з питань внутрішньо переміщених осіб у місті Харкові, Консультаційна рада внутрішньо переміщених осіб при Запорізькому міському голові.

За словами організаторів наразі ведуться перемовини з міськрадою, у якому форматі рада буде працювати в Бахмутській громаді.

Анкета для участі за посиланням.

Наскільки актуально створення такого дорадчого органу і чи залишилися актуальні питання, адвокацією яких може займатися рада, ми спитали у Надії Павловської, яка у 2015 року з Донецька переїхала до Бахмуту. Жінка каже, що хоче взяти участь у цій раді, оскільки є важливі питання, які насправді не дають ВПО відчувати себе повноцінними членами громади.

Потрібно постійно доводити свою присутність у Бахмуті

«Щоб отримати адресну допомогу, кожні пів року маю надати в Управління праці та соцзахисту документальне підтвердження, що одна дочка ходить у садок, друга – у школу. У Бахмуті маю адресну прописку, укладені договори з лікарями, тут я народила молодшу доньку і все одно кожні пів року доводжу, що тут мешкаю. Ніби 1 вересня ми йдемо у школу, а в лютому вже не вчимося і я з Донецька намагаюся вибити незаконну допомогу. Хоча я взагалі у Донецьк не виїжджаю», – пояснює Надія.

Щоб отримати довідку з ЖЕКу про склад сім’ї, потрібно надати дані трьох свідків, умовити трьох людей дуже важко.

«Мені треба йти і просити сусідів підписати бланк, дати свій ідентифікаційний код, дані паспорта. А були такі кадри, що казали: «А ось візьму і не підпишу, нехай вас виселять з цього будинку». Люди бояться давати дані, питають: «А навіщо? А чим це загрожує?» Субсидію хотіла оформити: з двох під’їздів ніхто не захотів підтверджувати, мовляв ми взагалі вас не знаємо. У підсумку я кинула цю справу – мені соромно просити», – аргументує жінка.

Перевірки адреси проживання тривають, про них ніхто не повідомляє

«Вони прийшли – я старшу доньку зі школи забирала. Двері, природно, ніхто не відкрив. Все! Знову бігати, знову доводити, що я живу за цією адресою. Ми інтегрувалися як переселенці, але дихати спокійно без доказів не виходить. Тато мій теж переселенець, йому два рази скасували допомогу, тому що він був на городі і не чув, що була перевірка. А літнім пенсіонерам підтвердити місце проживання, якщо вдруге не застали комісію, лише через суд – то ще та справа була!», – пояснює Надія Павловська.

Потрібні зміни до закону, щоб дозволили повноцінно голосувати переселенцям

Надія каже про те, що ВПЛ зареєстровані на підконтрольній території повідомляють адреси в УПтСЗ, якщо отримують адресну допомогу, але все одно повинні подавати заяви, щоб проголосувати.

«Я не змогла проголосувати на виборах президента. Я прийшла, а на бланку, де наша квартира – прочерк ніби і немає нас. Кажуть: «Ідіть подавати заяву до виконкому, що ви є така то і хочете брати участь у голосуванні, тоді проголосуєте». Коротше, я не ходжу на голосування ніякі», – підсумовує Надія Павловська, що вже шостий рік живе в Бахмуті.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]