У Бахмуті фестиваль «З країни в Україну» планують провести у липні

Семаковська Тетяна 12:29, 6 Травня 2021

IMG 1351 67729 616e0 16befДо розробки програми і організації долучилася місцева команда волонтерів і менеджерів. Молодь пройшла низку тренінгів, яка підвищить особисті компетенції волонтерів та допоможе спільно зустріти команду фестивалю в Бахмуті і провести цікаві події у п’яти локаціях.

Про це сайту розказала менеджерка проєкту, голова студради педагогічного коледжу Софія Шльома.

Всього в місцевій команді 5 менеджерів та 8 волонтерів – це студенти та старшокласники. Дівчина працює над напрямком залучення волонтерів.

«Ми з подругою були на презентації проєкту і дуже зацікавились, захотіли долучитися до команди. В мене ще не було досвіду волонтерської роботи, але нас навчають. Кожний з п’яти менеджерів працює у своєму напрямку – я працюю з командою волонтерів, яких теж навчали. Та наразі є вільні місція у команді – долучайтесь. Ми все розкажемо, навіть якщо ви пропустили навчання», – пояснює Софія Шльома.

Якщо ви хочете долучитися до команди в якості волонтерів можна підключитися до Телеграм каналу – Волонтери ЗКВУ Бахмут.

Завдання волонтерів знаходитись на місці під час події, допомагати команді фестивалю і гостям. У цьому році для зменшення скупченості хочуть розділити активності: провести подію одночасно на Набережній, біля Народного дому, у центрі міста, у верхньому та нижньому парку. Орієнтовна дата проведення 4 липня.   

Нагадаємо, що фестивалі «З країни в Україну» відбувається на сході сім років.  В рамках  масштабних культурно-просвітницьких подій команда фестивалю відвідала 84 міста України.

182448124 131610932330793 6543132152532230909 n cd97b

Волонтери та менеджери проходили онлайн навчання.  Його проводили українські митці та культурні діячі, які долучилися з виступами до Академії фестивалю, повідомляють організатори. Академію проводить Фундація соціальних інновацій «З країни в Україну» за підтримки проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні» у рамках підготовки до сьомої хвилі фестивалів.

Навчання в Академії почалося наприкінці січня та тривало 3 місяці. 152 години теоретичних лекцій у Zoom-форматі, незліченна кількість самостійної роботи, воркшопів, практичних завдань, та командних дискусій між учасниками – все завдяки власній IT платформі та спільній роботі понад  20 лекторів.

80 учасників із різних містечок України утворили 11 команд у містах, де вони згодом організують фестиваль: Слов’янськ, Краматорськ, Бахмут, Дружківка, Добропілля, Мирноград, Станиця Луганська, Старобільськ, Щастя, Маріуполь та Херсон.

Цьогоріч лекторами Академії стали відомі українці з креативних індустрій щоб «прокачати» учасників натхненням та вдихнути ідеї глобального мислення для розробки цікавих і нестандартних культурних рішень для місцевих фестивалів. Ярослава Кравченко — телеведуча, громадська діячка, засновниця та директорка «Дикого Театру», на прикладі створення театру запропонувала універсальний план для будь-якого стартапу та ініціативи. Ірина Данилевська, співзасновниця та голова оргкомітету Українського тижня моди, підняла тему культури свідомої моди та екологічних трендiв. Ірина закликала учасників Академії шукати локальні особливості та робити на них акцент у своїх проєктах.

Телекулінар та ведучий ранкового шоу «Сніданок з 1+1» Руслан Сенічкін підняв тему особистого розвитку, боротьби зі страхами, донесення своєї позиції через ЗМІ та великі досягнення благодійних проєктів, до яких він був залучений. Олексій Молчановський, викладач та керівник магістерської програми Data Science УКУ, співзасновник платформи масових програм-курсів Prometheus, зосередив свою увагу на освіті, як драйвері сталого розвитку, і навіть дав поради, як організувати власну освітню програму. Про змiни у мiстах та створення якісного міського середовища учасникiв надихав Юліан Чаплінський, відомий архітектор, урбаніст, міський та державний діяч.

Post reliz maket 9841c

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]