Як бахмутські лікарі справляються з третьою хвилею ковіду?

Семаковська Тетяна 21:17, 30 Квітня 2021

174282243 759210358059181 9118567043399855154 n f34a8Після пандемії коронавірусу, яка триває понад рік, лікарям, особливо інфекційного відділення, значно додалося навантаження. Останній місяць кількість хворих та важкохворих пацієнтів значно зросла, разом із тим і обсяги робіт лікарів та медперсоналу. Про те,  яка наразі ситуація із ковідом ми поговорили з лікарками інфекційного відділення Багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування м.Бахмут.

За інформацією Управління охорони здоров’я Бахмутської міської ради, станом на сьогодні, 30 квітня, на стаціонарному лікуванні у бахмутській лікарні знаходиться 168 осіб: з підтвердженим COVID-19 – 165 осіб, з них 110 осіб – мешканці громади. На амбулаторному лікуванні – 401 особа.

Кількість ліжок для лікування хворих з підтвердженим або підозрілим випадком на COVID – 19 постійно збільшується. 12 квітня до 176 наявних додали ще 30 ліжок неврологічного відділення. Це був останній період піку захворюваності – у відділенні перебувало 246 осіб, 190 з них отримували кисень.

Хворі потребують постійної уваги лікарів та медперсоналу

Люди бояться ускладнень та летальних випадків, бо знають, яка смертність при ковіді, скільки померло як в Україні, так і у світі загалом, відповідно бояться за своє життя. Якщо раніше жертвами ковіду були переважно люди похилого віку, то зараз це молодші люди.

Третя хвиля важча: важчим став перебіг хвороби у пацієнтів, у важкому стані перебувають більш ніж половина пацієнтів. Це складніше, ніж просто дихальна недостатність — ковід дає ускладнення на психіку, хворі не завжди правильно оцінюють свій стан, вимагають набагато більше уваги.

«Пацієнти майже як маленькі діти. Тому намагаємося підтримати людей, заспокоїти: дивіться, сьогодні ось виписали людину, вона теж підключається, говорить, що все буде добре», — пояснює лікарка-терапевт інфекційного відділення Багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування м.Бахмута Олена Полякова.

Стан пацієнтів перевіряють постійно: обхід зранку, ввечері, протягом дня деяких хворих відвідують кілька разів, залежно від стану, обстеження, аналізів, протягом дня у важкохворих кілька разів міряють сатурацію.

Із забезпеченням медикаментами та обладнанням у лікарні проблем немає

Як повідомила головна лікарка БЛІЛ м. Бахмута Світлана Мельникова, вартість лікування однієї особи, яку оплачує лікарні Національна служба здоров’я складає від 20 до 60 тисяч гривень. При стаціонарному лікуванні пацієнтів з ковідом, безоплатні ліки отримують відповідно до чинних протоколів, все що призначають за додатковими захворюваннями та ускладненням пацієнти закуповують самостійно. Рішення про використання вартісних препаратів приймають колегіально за участі лікаря та завідувача відділення.

З початку коронавірусної пандемії лікарі швидко зорієнтувалися, вчасно підготувалися та отримали необхідну інформацію й обладнання. Наразі кисневі точки доступу концентратори є в достатній кількості, в реанімації – апарати штучної вентиляції легенів.

«Навіть у пікові моменти проблем не виникало, якщо пацієнту необхідний кисень, то він його отримає», — зазначає тимчасово виконувачка обов’язків завідувача інфекційного відділення Багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування м.Бахмута, лікарка-інфекціоніст Наталя Максимцева .

У бахмутській лікарні планують збудувати першу в області кисневу станцію

Будівництво обійдеться приблизно у вісім мільйонів гривень. Профінансують з бюджету лікарні, коштами, отриманими від НСЗУ за пацієнтів, що лікуються від ковіду.

«Це рішення економічно обґрунтовано, — пояснює головна лікарка Світлана Мельникова. – Кисневі концентратори треба обслуговувати, проводити санітарну обробку, для обслуговування треба купувати різні вентилі, один балон кисню коштує 400 гривень. З наявністю кисневої станції ми уникнемо багатьох поточних витрат».


Загалом, фінансування лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою отримується від НСЗУ. Торік було виділено близько мільйона гривень з місцевого бюджету, за які придбали кисень і засоби індивідуального захисту. В цьому році планується додатково виділити – 200 тисяч на закупку кисневих балонів.

Що стосується оплати праці, минулого року 120 медичних працівників отримали матеріальну допомогу з обласного бюджету. Головна лікарка повідомила, що відповідно до постанови 246 виплачується у повному обсязі до 300% медичним працівникам, які зайняті подоланням наслідків боротьби з пандемією за весь відпрацьований час на посаді.
У бахмутській лікарні це три медичні бригади, у які входять лікар-анестезіолог та два лікарі інших медичних спеціальностей. Ці медичні бригади, медсестри, рентген-лаборанти, рентген-лікарі, лаборанти клінічної діагностики, лаборанти, що працюють у лабораторії ПЦРЛ. Загалом, це 300-315 осіб. Кожний місяць цифра різна залежить від навантажень ліжкового фонду.

Лікування призначають індивідуально для кожного хворого

Протокол, за яким лікують пацієнтів із ковідом не один, їх постійно оновлюють. Він складений так, що це не чітка інструкція, це рекомендації, тому кожного пацієнта необхідно розглядати індивідуально: вік, додаткові захворювання, хронічні тощо. Ці фактори враховуються при лікуванні. Наприклад, у гіпертоніків може знизитися тиск, діабет також може погіршити стан хворих на ковід.

«Не можна лікувати ковід, і не лікувати ту ж гіпертонію», – підкреслює Олена Полякова.

Лікарка сама перехворіла на ковід, лежала у відділенні. Говорить, що після цього з’явилося більше розуміння до процедури лікування: перенісши на собі досвід кисневої недостачі, стала розуміти, де можна відкоригувати лікування своїх пацієнтів.

«Багато людей має знайомих, чи близьких, які перехворіли, чи яких забрав ковід. Не знаю, хто не вірить у цю хворобу, існування ковіду зараз абсолютно очевидне», – підсумовує лікарка-терапевт.

Робочий день закінчується вдома

Тимчасово виконувачка обов’язки завідувачки інфекційного відділення Наталя Максимцева каже, що поруч з пацієнтами постійно знаходяться медсестри, щоб не пропустити важкого випадку, вона сама намагається не покидати відділення.

«У відділенні постійно є люди, до яких хворі можуть звернутися, я також у відділенні кожного дня, намагаюся бути постійно на робочому місці, тому що ситуація може змінитися у будь-який момент», – говорить Наталія Валеріївна.

Чи не бояться люди з оточення спілкуватися із лікарями, що працюють із хворими на ковід? За словами Наталі Максимцевої, із таким ставленням не стикалася: «Не помічала такого. Навпаки телефонують, консультуються щодо хвороби».

«За рік роботи ми втягнулися, звикли до такого темпу. Завдяки керівництву у нас достатньо кадрів, щоб розподілити роботу так, щоб було однакове навантаження. Проблем зараз вже не виникає: всі вчасно отримують ін’єкції, процедури. Персонал може зробити собі перерви. Все зроблено для того, щоб людей не перенавантажувати», – каже виконувач обов’язків завідувача Наталя Максимцева.

Та з урахуванням великої кількості хворих і їх стану відпочити вдається не часто і не довго: перерви можуть бути по 10-15 хвилин протягом робочого дня. Лікарка-терапевт Олена Полякова працює вісім годин, каже, що подумки завжди на роботі.

«Робочий день не завершується після 16:00. Після зміни все одно обдумуєш, наче працюєш. Їду додому і думаю з чого почати завтра», – зізнається жінка.

Майже постійно лікарі та медичний персонал знаходяться у захисних костюмах. Їх замінюють кожні дві години.

«Цілий день у такому одязі, можу зробити перерву десь пів години за день», – говорить Максимцева.

Встигають і слідкувати за оновленнями інформації по боротьбі з ковідом, намагаються відвідувати онлайн-тренінги, дивитися конференції у записі, вивчають статті. Знаннями діляться із колегами.

Поза роботою знаходять час на відпочинок, у чому допомагають близькі: підтримують, дають відпочити.

«За рік роботи у відділені з таким режимом це вже звична справа, знаходиш час і на відпочинок, і на роботу, і на дітей — на початку було важче», – зазначає Наталя Максимцева.

Матеріал підготували Марія Лященко, Ганна Бокова.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]