Як пройшло пробне ЗНО для бахмутських випускників-2021?

Семаковська Тетяна 21:46, 19 Квітня 2021

172617957 453663032518730 3053935905649337495 n 62532Участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні взяли 92% від зареєстрованих осіб з Бахмутської, Світлодарської, Сіверської, Соледарської, Часовоярської територіальних громад. Минулого року через суворі карантинні обмеження пробне ЗНО взагалі не проводили.

Цьогоріч учасники мали змогу обрати для здачі лише один предмет, писали у 5-й та 24-й школі, а відповіді передавали вдома через свій особистий кабінет. Чи було таке тренування корисним?

Для дотримання усіх карантинних умов у школах проводили: скринінг, дезінфекцію рук, витримували соціальну дистанцію, провітрювали приміщення.

«Пробне ЗНО не є обов’язковим, воно також платне, учні здають його для того, щоб ознайомитися із процедурою тестування: від заходу до пункту тестування, перебування в аудиторіях, заповнення зошитів. Учасники могли опинитися в умовах здачі, не вдома, коли під рукою є додаткові джерела інформації, комп’ютер, або телефон» – говорить директорка ЗОШ № 24 Ольга Тирлчкіна.

По закінченні тестування учні забирали свій зошит і бланки відповідей. Потім за бажанням, свої результати із бланків відповідей могли перенести до сервісу на сайті регіонального центру оцінювання якості освіти для отримання свого рейтингового балу серед усіх, хто складав ЗНО. Тести здавали 10 квітня, на тижні був час додати інформацію і отримати результат.

«Обрати для здачі можна було один предмет, але доступ до електронних зошитів учні могли отримати з усіх предметів», – додає директорка.

Учень-одинадцятикласник НВК №11 Платон Мясніков здавав українську мову та літературу, щоб спробувати свої сили в одному з обов’язкових предметів. Говорить, пробне ЗНО пройшло добре, вважає, що на основній сесії досвід пробного ЗНО додасть впевненості.

Учениця 24-ї школи Валерія Мосіндз також обрала для здачі українську мову та літературу. Говорить, цьому предмету приділяла багато уваги під час підготовки до ЗНО. Хвилювалася стосовно письмового твору, тому вирішила попрацювати над помилками перед тестуванням. Готувалася і з репетитором, і самотужки.

За словами дівчини, дистанційна форма навчання певною мірою допомагає їй у підготовці до ЗНО, адже більше часу та сил можна приділяти саме репетиторам, чи самостійному опрацюванню матеріалу. За звичайним графіком зі школи додому приходила близько четвертої, а за годину вже йти до репетитора, тому втомлювалася більше. Онлайн-навчання дозволяє зекономити час.

На питання, чи допоможе пробне ЗНО подолати хвилювання під час основної сесії, випускниця однозначної відповіді не має.

«По-перше, я була у своїй школі, зі своїми вчителями, тому почувалася комфортно, думаю, що на справжньому ЗНО такого не буде, тим паче воно може проходити у різних навчальних закладах міста» – додає випускниця.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]