Боротьба за магазин «Журавушка» у Федорівці завершилася

Семаковська Тетяна 21:02, 15 Квітня 2021

9695a983 efdc 43d7 9bcd c6aed53dcfae 4874dПоки ми готували коментарі від обох сторін – нового власника і орендаря, який намагався через суд відновити права на приміщення, орендар Андрій Журавльов викупив магазин. Сторони задоволені вирішенням питання. Оскільки, у першому пості ми обіцяли висвітлити суть конфлікту, історію питання і позицію сторін до продажу магазину – читайте у матеріалі.   

Орендаря магазину «Журавушка», що знаходиться у селі Федорівка Соледарської громади, Андрія Журавльова, підтримали мешканці, коли новий власник приміщення Валерій Волошин приїхав виселяти його по закінченню строку оренди, люди стали перед дверима. Весь день 2 квітня мешканці чергували біля магазину, декілька разів приїжджала поліція. Адвокатка нового власника Євгенія Деменкова, яка перебувала разом зі своїм клієнтом на місці події, вважає, що колишній орендар «користується необізнаністю незначної частини мешканців мешканців», навмисно привертає їх увагу, але насправді порушує право власності її клієнта.

З 2018 року Андрій Журавльов забезпечує село продуктами, у магазині можна скористуватись терміналом, працює відділення Нової пошти. Такий сервіс подобався мешканцям села, про те, що навколо магазину триває конфлікт занепокоєна мешканка Катерина розказала телефоном. Жінка вважає, що магазин, який став прибутковим і користується популярністю у мешканців, хочуть відібрати.

На публікацію відео з місця події від 2 квітня у Фейсбуці активно відреагували користувачі. У цьому матеріалі ми наводимо позиції сторін, які зараз вирішують спір щодо приміщення у суді.

Андрій Журавльов вважає, що при продажі приміщення магазину були порушені його права, бо він мав першочергове право на викуп – провів поліпшення та не порушував договору оренди. Чоловік каже що взяв приміщення у досить запущеному стані і вклав у ремонт маже 150 тисяч гривень (і ще 20 тисяч вартувала сигналізація).

« – внутрішні роботи (ґрунтовка стін, штукатурка стін, фарбування стін (3 шари), фарбування стелі (3 шари), фарбування радіаторів, фарбування дерев’яних вікон, прокладка електропроводки, монтаж розеток, монтаж світлодіодних світильників, ремонт системи опалення);

зовнішні роботи (ґрунтовка стін, часткова штукатурка стін, фарбування стін, ремонт вхідної площадки, монтаж покрівельних ковзанів, монтаж зовнішніх світильників, фарбування решіток на майданчику, покриття лаком столів та лавок, фарбування вхідних дверей, виготовлення та монтаж вуличного туалету, влаштування вигрібної ями, монтаж – демонтаж будівельних лісів)», – перераховує він проведені роботи у своїй позивній заяві.

Журавльов не хоче покидати приміщення поки триває суд. Каже, що новий власник не повідомив, що не хоче пролонгації договору оренди, за оренду він не сплачував, коли дізнався, що магазин продали, а новий власник не звернувся з реквізитами.

«Як суд вирішить так і буде. Якщо рішення буде не на нашу користь, ми залишимо магазин. Але якщо виїхати зараз, то вони будуть затягувати суд. Ми хочемо якомога скоріше вирішити справу у законний спосіб», – пояснює Андрій Журавльов.

«Положеннями частини другої статті 777 ЦК України закріплено, що наймач, який належно виконує свої обов`язки за договором найму, у разі продажу речі, переданої у найм, має переважне право перед іншими особами на її придбання», – зазначає підприємець у своїй позивній заяві.

Представниця нового власника – адвокатка Євгенія Деменкова наполягає на тому, що Журавльов незаконно знаходиться у приміщенні зараз, і не мав права на першочерговий викуп, бо, по-перше, це передбачено лише для приміщень державної та комунальної власності, а це приміщення було у приватній власності, по-друге, він порушував договір оренди, бо здавав приміщення у суборенду.

«Право власності є непорушним. 1 квітня у Журавльова закінчилося право користування приміщенням магазину – договір оренди був укладений до 31 березня 2021 року. Він знав, що приміщення викуплено ще з січня 2021 року, при тому він не сплачував за оренду весь цей час. Протягом користування приміщення він ніколи не звертався до власника з пропозицією викупу і не узгоджував з власником поліпшення. Побудований поза магазином дерев’яний туалет, сигналізацію він може забрати. Дивлячись на те, у якому стані там перебуває дах, ми ставимо під сумнів те, що в приміщення були вкладені кошти, про які заявляє підприємець. А пофарбування стін не є капітальним поліпшенням. Він не може змиритися з тим, що не має впливу на ситуацію, тому привертає увагу», – пояснює адвокатка.

Наразі судове засідання у суді першої інстанції відкладається, оскільки заболіла суддя. Через суд Журавльов отримав заборону на відчуження на приміщення магазину, щоб новий власник не міг його продати поки триває суд. Що за словами Євгенії Деменкової, що не є перешкодою в користуванні своїм магазином власником зараз, до закінчення судових процесів. На це рішення Валерій Волошин подав у апеляцію, хоча адвокатка стверджує, що продавати приміщення її клієнт не має наміру, він планує організувати у приміщенні роботу продовольчого магазину, для того вже отримав дозвільні документи на торгівлю саме в цій будівлі від податкових органів та інших державних органів.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]