Реабілітація за три дні та економія у 32 тисячі гривень: детально про ендопротезування у Бахмуті

Семаковська Тетяна 20:17, 7 Квітня 2021

169006942 752951692018381 622165717833299299 n dedc6Перший безплатний імплант отримала 76-ти річна мешканка Бахмутської громади. У жінки були проблеми з ногами, а після травми біль у хворих суглобах посилився, знадобилася операція. Завдяки новому обладнанню фрагменти ушкодженого суглоба видалили через мікроскопічний отвір, а за самою операцією спостерігали на екрані через введену відеокамеру.

Після нашої першої публікації про те, що у Бахмуті тепер безплатно встановлюють ендопротези,  ми побачили цікавість користувачів до цієї теми. Наша журналістка Марія Лященко поговорила з пацієнткою і лікарем, щоб дізнатись подробиці таких операцій.

Лідії Костянтинівні 76 років, вона давно мала проблеми з суглобами – посттравматичний артроз та артрит, коксартроз, деформування суглобів.

Пенсіонерка каже, що звернулася до лікарні після того, як впала та отримала забій: «На початку березня впала у себе вдома, вдарилася, наче не сильно.  Донька наполягала викликати швидку, я кажу, що не болить. За кілька днів почався сильний біль, тоді вже опинилася в лікарні».

Оголошена вартість заміни суглоба складала близько тридцяти двох тисяч гривень: «Таких грошей у мене не було, сказали, що є якась програма. Скільки це обійшлося лікарні, чи бюджету, я не знаю, я купила лише те, що треба для операції, сам протез встановили безплатно, ми більше нічого не платили» – додає пацієнтка. 

167893407 750757715571112 3923511772850693055 n f6ccd

Протези виділили за кошти державного бюджету для Донецької області. Вони були закуплені та передані до Лиману. Звідти раніше розподіляли на Маріуполь та лікарню Лиману. Відтепер у цьому списку і Бахмут.

Після операції минув тиждень, наразі жінка почувається краще, поки залишається на стаціонарному лікуванні. Лікарі прогнозують, що реабілітації після протезування триватиме ще від семи до десяти днів, тоді пацієнтка зможе самостійно пересуватися. Такий термін зумовлений віком пенсіонерки.

Лідії Костянтинівні, згідно з програмою, за якою виділили протези, встановили імплант (штучний суглоб) цементної фіксації. Ці імпланти послугують пацієнту від 10 до 15 років, потім треба повторювати операційне втручання, яке може бути травматичним. Таке протезування проводять зазвичай людям дуже похилого віку. Встановити їх можуть усім, хто потребує заміни суглоба, але перед операцією пацієнтам повідомляють про можливі подальші операційні вручання. Якщо людина погоджується на операцію – протез встановлять, взявши розписку про інформування.

166311747 748888775758006 568009636821916486 n 54456

Читайте також: 

Як повідомив завідувач травматологічного відділення Багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування м.Бахмута Дмитро Бондар, з початком децентралізації та медичної реформи у Бахмуті відкрили нові послуги. Це і ендопротезування і хірургія стоп – виправлення деформації стопи, і артроскопією колінного та плечового суглобів. Під час артроскопії у суглоб заводять відеокамеру, з проколу в 1 см, і під контролем видаляють із суглобів фрагменти ушкоджених менісків, проводиться реконструкція зв’язок.

«До таких операцій спеціалісти були готові давно. Не було матеріальної бази: інструментів, рентген обладнання», – додає завідуючий.

Наразі є і рентген, і артроскопічне обладнання, і сучасна операційна. Все це за підтримки Бахмутської міської ради. Під час планування реконструкції лікарні враховувалися потреби кожного відділення.

«Стали можливими малоінвазивні втручання – коли через невеликий розріз встановлюються масивні імпланти, це дозволяє зменшити біль і максимально прискорити мобілізацію хворих, тобто, пацієнти можуть ходити вже на третій день. Також це зменшує час перебування на стаціонарі та запобігає можливим  ускладненням після операцій, дозволяє спрогнозувати, за необхідності, подальше лікування», – говорить  завідувач травматологічного відділення Бахмутської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування Дмитро Бондар.

Наразі у Бахмуті виконують рутинне протезування, а це близько 50-60% пацієнтів від усіх, які потребують заміни суглобів. Оперують випадки хворих з переломами шийки стегна, первинним коксартрозом, з деформуючим остеоартрозом коліна без значної деформації кінцівок, складніші випадки – перенаправляють у Лиман та Харків.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]