Як під час карантину у Бахмуті проводять позакласні заняття

Семаковська Тетяна 21:31, 5 Квітня 2021

167560134 814700972762505 1449630450646621879 n 35f42З початком дистанційного навчання в онлайн-форму переходить і позашкільне виховання. Як відбувається навчальний процес та з якими складнощами стикаються викладачі гуртків та секцій – читайте далі.

Творчість онлайн

«Зрозуміло, що у дітей ще школа, їм не дуже зручно займатися онлайн з викладачем, тому викладають завдання та майстер-класи у відео форматі на сайт, щоб діти займалися у зручний час. З дітьми комунікуємо через групу у Вайбер, у кожного керівника гуртка є своя група, він скидає завдання», – говорить директорка Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва Тетяна Куліш.

Деякі вчителі заздалегідь  питають у дітей, якщо ті погоджуються, проводять заняття проводять заняття на платформах Google:  Zoom чи  Google meet.

Перевіряють завдання теж онлай – діти скидають фото робіт, знімають процес.

168211597 814108559488413 8023548464785711221 n 72524

Проте, виникають і складнощі. Наприклад, викладачі, що займаються декоративно-ужитковим мистецтвом говорять, що часто такі види діяльності, як: шиття, або авіамоделювання мають проводитися під наглядом батьків, бо для маленьких дітей самостійні заняття з інструментами небезпечні.

Тому наразі, у центрі пристосовуються до умов та спрощують завдання: на авіамоделюванні, наприклад, працюють з папером та картоном.

Діти від переходу на онлайн формат інтересу до позакласних занять не втрачають, навпаки, чекають на поновлення занять.

Живе спілкування замінити важко, говорять у цетрі. Зважаючи, що дітям треба проходити шкільну програму, приділяти основну увагу цьому, мистецтво є важливим для дозвілля дітей.

Від індивідуальних занять з музики відмовились

Заняття з музики та живопису теж переходять в онлайн формат. До цього, повідомляє директорка Мистецької школи №1 м.Бахмута Євгенія Грінь, готувалися: «Ми будемо працювати дистанційно, у нас високошвидкісний інтернет, сім роутерів по школі, готувалися ще з літа».

Планували, що деякі заняття проводитимуть індивідуально, проте на нараді вирішили, що організовуватимуть дистанційну роботу на онлайн платформах.

До подальших екзаменів та концертів, у музичній школі, теж готові:  «Зараз ідуть академ-концерти, ми до цього готуємося круглий рік. Як тільки дитина вивчила матеріал, у викладача вона записана в телефоні, і всі записи у нас є. Все здаватимуть у режимі онлайн».

Вихованці спортшколи отримують завдання онлайн

Як повідомив начальник Управління з питань фізичної культури та спорту Бахмутської міської ради Віктор Лис, у комплексній спортивній школі тренери передають домашні завдання телефоном. Групових занять немає, інколи займаються індивідуально на свіжому повітрі. Навіть Донецький обласний спеціалізований коледж спортивного профілю ім.С.Бубки частково відправив своїх учнів на дистанційне навчання. У звичайному режимі займаються лише спортсмени, що входять до збірних команд і представляють Україну на міжнародних змаганнях. При цьому стадіон «Металург» продовжує роботу, хоча кількість відвідувачів теж обмежена  – 15 осіб можуть одночасно перебувати у тренажерному залі, не більше 160 осіб у манежі, заняття на відкритому майданчику не обмежують.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]