У Бахмутській поліції не вбачають антиукраїнського підтексту у пошкодженні плакатів добровольців

Семаковська Тетяна 21:39, 31 Березня 2021

167196936 445772436504987 1912319116628921503 n ca770Два тижні тому з фасаду книгарні «Еней» зірвали плакат із портретом загиблого військовослужбовця Антона Цедика. Це вже дев’ятий раз, коли пошкоджують, чи зривають портрети військових та волонтерів з фасаду магазину. Жодного разу зловмисників не знайшли, навіть у випадках, коли були записи з камер спостереження.

Книгарня «Дім книги «Еней» названа на честь загиблого в Іловайському котлі у 2014 Антона Цедика, бійця батальйону «Донбас» на позивний «Еней». З дня відкриття магазину, тобто з 2015 року на фасаді книгарні висів портрет загиблого добровольця. У різні роки на фасаді були зображені загиблі військовослужбовці, а також вбитий у 2019 році волонтер Артем Мирошниченко.

Пошкодження плакатів неодноразово фіксували заявами до поліції. Кілька разів на камерах відеоспостереження було зафіксовано людей, що зривали портрети.

161068000 445989223183074 7427569647168918271 n 778e5

Востаннє портрет загиблого бійця зрізали з фасаду та забрали невідомі 16 березня.

У Бахмуті майже відсутні місця, де б зберігалася та вшановувалася пам’ять про загиблих учасників російсько-української війни та волонтерів. П’ять років саме цим займався Володимир Дереведмідь, кожного разу відновлюючи пошкоджені банери с зображенням героїв.

«Разів сім були розкидані квіти біля портрета Артема Мирошниченка, неодноразово різали плакати і «Енея», і Сергія Бохонька, який раніше тут був зображений. Ніякої роботи ніхто не проводить: ні дільничний, ні поліція. Склали протокол – і все, реакції не було ніякої. Одного разу, 9 травня, на прохання Віктора Зіпіра поблизу книгарні чергував патруль до 11 вечора, більше ніяких заходів не вживалося» – говорить колишній власник магазину «Еней» Володимир Дериведмідь.

167436792 371950127218976 114349743720297750 n 0b669

167361009 363418491518719 7086528543879364188 n 63400

Особа не встановлена. Відповідальність адміністративна

Так чому ж до наруги для пам’ятью захисників незалежності України і волонтера не приділяється особлива з боку Бахмутської поліції. Це питання ми хотіли особисто поставити начальнику Бахмутського районного відділу поліції Ярославу Меженному. Зв’язатися телефоном нам не вдалося, а зустрічі з пресою чи громадськістю останнім часом не відбуваються. Передали питання через прес-службу.

Нам повідомили, що ситуацію проаналізували та прийняли рішення задля недопущення надалі таких випадків збільшити кількість піших нарядів та автопатрулів.

«Конкретно сказати, що наявний антиукраїнський підтекст у цих випадках можливо буде тоді, коли буде встановлена особа та мотиви. Ми не знаємо, навіть, чи це один правопорушник, чи це декілька осіб» – говорить офіцер пресслужби Бахмутського відділу поліції Павло Дяченко.

Про зафіксованих на камері правопорушників у поліції знають, але, зважаючи на нечітке зображення встановити особу неможливо. Законом передбачена стаття 338 «Наруга над державними символами», проте загиблих військових вона не стосується.

«Якщо би це був пам’ятний знак, чи обеліск, тобто воно було б закріплено на рівні місцевої адміністрації, то це було б інше питання. А так – це приватна ініціатива особи, він за власні кошти зробив цей плакат, розмістив на будівлі», – зазначає прес-офіцер.

Кримінальне провадження у випадках із портретами не відкривали, це кваліфікується, як «навмисне пошкодження чужого майна», має бути сума збитків, а вона не значна. Якби була встановлена особа, вона була б притягнута до адміністративної відповідальності.

Матеріал підготувала Марія Лященко.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]